Strona 1 z 1

Paranormalium - temat ogólny

: 2007-11-09, 12:20
autor: Ivellios
Zakładam ten temat w celu przekazywania na bieżąco informacji o działalności Paranormalium i funkcjonowaniu serwisu. Czyli będą tutaj informacje np o zbliżających się przerwach technicznych, ewentualnych awariach, pracach przy serwisie, wyczerpującym się transferze, a także o cenzurze na niektóre artykuły (!).

Tutaj możecie również zamieszczać opinie wszelakie dotyczące artykułów na Paranormalium.

I od cenzury pragnę ten temat zacząć. Otóż zmuszony byłem do usunięcia z serwisu artykułu o niewytłumaczalnych zjawiskach mających miejsce w Szpitalu Rehabilitacyjno-Profilaktycznym MSWiA dla Dzieci i Młodzieży w Górznie. Otrzymałem kilka dni temu emaila od jednego z pracowników szpitala z żądaniem natychmiastowego usunięcia artykułu ze strony.

[hide]Szanowni Państwo,

Na Państwa stronie widnieje artykuł opisujący w niepochlebny sposób
Szpital Rehabilitacyjno-Profilaktyczny MSWiA dla Dzieci i Młodzieży w
Górznie(http://www.paranormalium.pl/artykul.php?id=691).
Dyrekcja Szpitala nie wyrażała zgody na umieszczenie na Państwa (ani
żadnej innej) stronie informacji oraz zdjęć dotyczących szpitala
(oficjalna strona szpitala jest umieszczona pod adresem
www.rehabilitacjadzieci.pl). Bardzo prosimy o niezwłoczne usunięcie w/w
treści, wtedy nie będziemy wyciągać konsekwencji prawnych z
zaistniałego zdarzenia.[/hide]

Artykuł zastąpiłem komunikatem:
Na prosbe dyrekcji Szpitala Rehabilitacyjno-Profilaktycznego MSWiA dla Dzieci i Mlodziezy w Gorznie artykul zostal usuniety z serwera <i>z powodu niepochlebnego opisu szpitala</i> (?).

Zaznaczam, iz artykul ten <b>nie mial na celu oczernienia personelu szpitala ani kogokolwiek z osob tam pracujacych</b>, zas okreslenie "personel zyje w strachu" w domysle mialo oznaczac niechec personelu do wypowiadania się na temat rzekomo zachodzacych na terenie szpitala niewytlumaczalnych zjawisk.
Jeśli ktoś chce się z tym artykułem zapoznać i ocenić, czy rzeczywiście było w nim coś niepochlebnego, może napisać do mnie na PW.

: 2007-11-09, 17:28
autor: Darnok
zyli jednak mają coś na sumieniu, bo to byłą reklama przecież :D

: 2007-11-09, 19:23
autor: Arek
Poprostu obrażeni że ktoś o nich pisze że "personel zyje w strachu",,,,jakby o tobie tak pisali też by chyba się nie podobało

: 2007-11-09, 19:29
autor: Darnok
Arek, gdyby napisali, że żyję w strachu przed jakimś duchem, to o co miałbym się obrazić zakładając, że nie wierzę w duchy? jeżeli jednak założymy, że duchy istnieją to można się przyczepić :)

: 2007-11-10, 00:13
autor: Ivellios
[hide]Pewnie chodziło o to że
"personel żyje w strachu" = w szpitalu panuje mobbing :P

Napisałem emaila do sekretariatu szpitala, może uda się artykuł przywrócić po drobnej edycji. A jak nie... to będę go rozpowszechniał drogą gadulcową.[/hide]

: 2007-11-10, 00:57
autor: Arek
Darnok,
Wiesz jacy ludzie są, może myślą że teraz inni nabijają się teraz z nich " bo ich duchy straszą"

: 2007-11-10, 12:27
autor: Spock
To normalne że nikt nie lubi gdy pisze się o nim źle. Ale Chyba nie trzeba niczyjej zgody aby napisać artykuł ? Wolnośc prasy.

: 2007-11-10, 13:26
autor: banita
Pozwolę sobie skopiować wiadomość, którą wysłałem na PW Ivowi.

Wydaje mi się, że najlepszym sposobem na przywrócenie artykułu bez jakichkolwiek konsekwencji i skarg, jest opublikowanie go w jakimkolwiek czasopiśmie "papierowym" bądź internetowym, które jest zarejestrowane. Problem tkwi tylko w tym, że Paranormalium nie podchodzi pod prawo prasowe, jako że jest niezarejestrowany.
A tak to wystarczy się powołać na sam art.6 pkt 4 i niczego nie mogą zrobić.

: 2007-11-10, 16:53
autor: Ivellios
banita pisze:Pozwolę sobie skopiować wiadomość, którą wysłałem na PW Ivowi.

Wydaje mi się, że najlepszym sposobem na przywrócenie artykułu bez jakichkolwiek konsekwencji i skarg, jest opublikowanie go w jakimkolwiek czasopiśmie "papierowym" bądź internetowym, które jest zarejestrowane. Problem tkwi tylko w tym, że Paranormalium nie podchodzi pod prawo prasowe, jako że jest niezarejestrowany.
A tak to wystarczy się powołać na sam art.6 pkt 4 i niczego nie mogą zrobić.
Na pewno artykułu już nie przywrócę. Raz że nie wyraża na to zgody dyrekcja szpitala, a dwa - te relacje z których korzystałem były pełne bzdur (o czym mnie uświadomili pracownicy szpitala - w incydencie z kolesiem który wpadł przypadkowo na oszklone drzwi i się pochlastał nie brały udziału żadne duchy, a jedynie inny koleś, któremu się na bójki zebrało :P w jadalni nie ma lustra o jakim wspomniano w relacji, zaś córka Kurta Mullera żyje i ma się dobrze - autor relacji pisał że już dawno jest "is dead").

Re: Paranormalium - temat ogólny

: 2008-09-26, 17:13
autor: Ivellios
Cichy94, to jest temat o serwisie Paranormalium, a nie o duchach!
Kolejny taki post zostanie nagrodzony blokadą pisania.