Strona 1 z 3

Ouija

: 2005-04-14, 16:56
autor: Ivellios
Ouija- ruchoma tabliczka z literami alfabetu i innymi znakami. W czasie seansu spirytystycznego, "duch" komunikuje się z obecnymi za pomoca ruchomej deseczki wskazujacej na litery i liczby, przy czym na deseczce obecni kłada palce.

: 2005-04-16, 12:55
autor: Darnok
ja znam nazwe quija ale to raczej nie ma znaczenia :D slyszałem że zwykły człowiek (po przez to badziewie) jeżeli nawiąże kontakt z duchem to potem się od niego nie odpędzi (tak jak w seansie spirytystycznym )

: 2005-10-07, 18:15
autor: Majesttic
i tak kończą się seanse robione przez totalnych amatorów...przynajmniej w necie by coś na temat ouija poszukali... :(

: 2005-10-07, 19:50
autor: ArturVonFornal
Wszystko za co biorą się totalni amatorzy jest potencjalnie niebezpieczne... A jak jeszcze robią to przy pomocy różnorakich "zabawek" tego typu to jeszcze lepiej... Pamiętam, że pod koniec XIX wieku była moda na to, różnoraka arytokracja siadała sobie i duchy przywoływała

: 2005-10-07, 19:55
autor: _Nameless_
Taa...wtedy okultyzm byl "w modzie" - chodziło się do wróżek, jasnowidzów i innych dziwaków. Urządzało "wieczorki strachów" podczas czegoś takiego powstał chyba nawet Frankenstein i Dracula, ale nie jestem pewnien

: 2005-10-14, 17:15
autor: Ivellios
To do dziś "jest cool" - tyle że uczestnicy takich "zabaw" nie mówią o tym głośno, aby nie narazić siebie na śmieszność.

: 2005-10-14, 18:01
autor: Zuzia
nie mówią głośno w co się bawią i nie mówią też głośno o konsekwencjach takich zabaw :( a juz szczególnie tabliczka Ouija jest podobno niebezpieczna bo skuteczna i ta łatwość w nawiązaniu kontaktu poprzez nią sprawia, że ludzie sięgają po nią nie zastanawiając się nad tym co robią

: 2006-07-01, 12:58
autor: Majesttic
zapraszam do przeczytana artykułu mojego autorstwa na temat OUIJA, przed rozpoczęciem seansu wywoływanego amatorsko, proponuję zastosować się do tych zasad.

Tablica Oujia

: 2006-07-14, 22:23
autor: Lukas
Każdy z was pewnie zna instrukcję obsługi itp, ale ciągle mnie nurtuje czy da się skutecznie obronić przed przywołaniem złego ducha i czy można z tego zrobić 100% bezpieczeństwa?

: 2006-07-21, 11:25
autor: assamite
Oczywiscie ze się da :) hehe :) Osobiście moje kontakty z duchami zaczynały się na takiej właśnie tablicy i nie powiem ażeby się dla mnie to jakoś specjalnie skończyło gryby nie pomoc ;) Wg. mnie średnio da się w ten sposob wywołać coś ciekawszego niż pospolite złe duchy ;)
Niech mnie zbluzga kto się ze mna nie zgadza krytyka mile wskazana ;)

: 2006-07-21, 19:55
autor: Nephesh
;) spójrzmy na to z punktu widzenia ducha zakładając, że wygląda to typowo tzn. grupka nudzących się ludzi wzywa dla żartu ducha ;) no to i przyjdzie taki duch, który zrobi to dla żartu. A odnośnie zabezpieczeń są setki rytuałów, metod etc. ale przede wszystkim najistotniejsze jest oczyścić własną podświadomość z brudów najpierw, najlepiej byłoby mieć w miarę mocną energetykę, oraz przede wszystkim znajdować się na pewnym poziomie rozwoju (czy jakkolwiek ktoś to określi). ;) ale największą tajemnicą tego jest po prostu przekonać ducha, że on Ci nic nie zrobi, a w zależności co do za duch, nawet przekonać go, że powinien zrobić to o co go prosisz. Bez odpowiedniego przekonania go, bez pewności siebie w tym mała szansa, aby się wiele na tym zyskało.

: 2006-07-22, 01:18
autor: assamite
Nephesh pisze: grupka nudzących się ludzi wzywa dla żartu ducha
hłe hłe hłe skadś to znam Neph :P*

* - (sprostowanie) Neph się ze mną w to nie bawił tylko mnie ratował po takich zabawach xD

: 2006-08-15, 17:56
autor: Lukas
coś mi się nie wydaje assassinio, sataniści nie zabijają gdyż według nich nie wolno pozbawiać życia, może jakiś inni debile

: 2006-08-16, 15:31
autor: Koffee
zależy jacy sataniścci - levejowscy na pewno, ale jest jeszcze kilka innych rodzajów satanizmu

co ciekawe, każdy przedstawiciel jednej grupy przedstawicieli innych grup nazywa pseudosatanistami :roll:

: 2006-08-17, 19:53
autor: Darnok
Metmempsychosis,
Ustalmy jedną rzecz- nauka, a pseudonauka to dwie różne rzeczy.
Metmempsychosis pisze:Tabliczka to tylko telefon a przecież można rozmawiać też poprzez inne sposoby
Jeżeli tablice porównałaś do telefonu, to teraz porównaj mi coś spirytystycznego z maszyną do komunikacji ( jedyne co ci zostaje to alfabet morsa :D)
Metmempsychosis pisze:To źle słyszałeś.Jest jedna reguła na to czy duch przy nas pozostanie czy odejdzie.Zalezy to od tego, czy go odwołamy i od naszej moralności.
Czyli wychodzi na to, że dobrze słyszałem...
Metmempsychosis pisze:oprostu czytając to nie wiem czy mam się śmiać czy płakać.
i to, i to.
Metmempsychosis pisze:Quija nie jest szczególnie niebezpieczna.Szczególnie niebezpieczna jest głupota osób, które zabierają się do spirytyzmu z ciekawości i dla zabawy
Tabliczka JEST niebezpieczna, dlatego, że to właśnie amatorzy (90%) się nią bawią. I nie wmawiaj nam, że tak nie jest.

: 2006-08-23, 16:42
autor: The Little One
Metmempsychosis, widzę, że masz się tutaj za eksperta nad ekspertami.
Wiesz, w sumie to niektóre rzeczy w swojej wypowiedzi powtórzyłaś- czytaj bardziej ze zrozumieniem. I chociażby kultura wymaga, żeby nie zachwywać się tak, jakby się pozjadało wszelkie rozumy.
Metmempsychosis pisze:W żadnym z tych postów nie odnalazłam całkowitego sensu. Jestem conajmniej zawiedziona i w małym stopniu poirytowana tym, co wypisuje się tutaj,aby wydawać jakie kolwiek orzeczenia na temat czegoś należy coś o tym widzieć.
Skoro wydaje Ci się to bez sensu, to łaskawie nie zniżaj się do poziomu, który Ci nie odpowiada i nie wypowiadaj się tam, gdzie robią to, Twoim zdaniem, przygłupy i amatorzy w tej dziedzinie.
Każdy dzieli się tutaj tym, co wie, bądź co usłyszał, nikt nie każe w to nikomu ślepo wierzyć, ani wyznawać jako zasadę życiową.

BTW, zgadzam się tylko w jednej sprawie. Narzędzie samo w sobie nie może być niebezpieczne- zależy to tylko od tego, czy potrafimy z niego korzystać. Tabliczka Quija sama w sobie nie jest niebezpieczna- nie zmusza nas do wywoływania duchów. Jeśli ktoś potrafi się nią posługiwać, to nic mu raczej nie grozi. Tak samo logicznym jest fakt, że ktoś, kto nie potrafi posługiwać się siekierą, sięgając po nią bardziej naraża się na zrobienie sobie krzywdy, niż osoba, która potrafi się nią posługiwać.

: 2007-04-11, 16:24
autor: Serephinea
przesadzacie wiecie? sami tez troche się zaczynacie zachowywac jakbyscie polkneli wszystskie rozumy...wezcie kurna i wkreccie tu ekspertow, ktorzy wiedza co mowia, a nie jedzcie od braku kultury osobie, ktora probuje cos wam wytluaczyc a co jest wam nie w smak, bo nikt nie lubi jak się go poprawia i pokazuje ze nie ma racji...

co? ja tez nie mam kultury?
Little...ty tez się tak zachowujesz....przystopujcie i spojrzcie najpierw na siebie a pozniej na innych.