Strona 3 z 3

Re: Ouija

: 2013-10-13, 16:59
autor: Ryqez94
Jeśli możecie, odpowiedzcie:
Ktoś z was aktualnie praktykuje tego typu seanse z Ouija?
W dziełach Laury odnośnie Kasjopean, posługiwano się właśnie taką tabliczką.
Z tego co wiem rytuał wygląda następująco: drewniana tabliczka, drewniany pionek na którym każdy musi trzymać palec(?), odpowiednie wywołanie ducha i patrzenie co się dzieje?
Czy naprawdę są potrzebne aż takie szczegóły?
Nie wystarczy zwykła, wydrukowana kartka z tabliczką, jakiś wskaźnik? Energetyka zostaje taka sama... Ktoś może wyjaśnić?

Re: Ouija

: 2013-10-15, 23:49
autor: Remik
Korzystałem kiedyś z tabliczki. O ile "pionkiem" może być zwykły kieliszek postawiony dnem do góry, to drewniana tabliczka jest niemal konieczna. Powierzchnia, na której wskaźnik się przesuwa, musi być równa i gładka. Kartka papieru nigdy nie spełni roli podstawy tak dobrze jak sztywna deska. Dobrze jest również wypoziomować wcześniej stolik/taboret, na którym ma znajdować się tabliczka.

Po przywołaniu ducha koniecznie trzeba rozpocząć rozmowę, inaczej sobie pójdzie. Nie można tak po prostu przywołać i patrzeć co się dzieje. Jeśli ma się jakiś konkretny cel, to rozsądnym rozwiązaniem będzie wcześniejsze ustalenie pytań i tematów do dyskusji. Warto również pamiętać o zachowaniu grzeczności wobec ducha.

Re: Ouija

: 2013-10-16, 19:13
autor: Ryqez94
Czyli to, czy jest to tabliczka drewniana/metalowa, ma literki od a-z lub aą - zźż to tak naprawde nie ma znaczenia?
Chodzi o idee i sposób, tak?

Re: Ouija

: 2013-10-17, 21:42
autor: Remik
Tak. Efekt zależy przede wszystkim od uczestników seansu. Jak ktoś jest wyćwiczony, to może komunikować się z duchami zupełnie bez żadnych narzędzi, w dowolnym miejscu i w dowolnym czasie (chyba że znajduje się właśnie w środku komunikacji miejskiej - ludzie dziwnie się patrzą). Początkującym natomiast zaleca się używanie największej ilości najlepszej jakości pomocy. I w tym wypadku deska będzie lepsza od kartki papieru, a cicha i ciemna piwnica pełna świec lepsza od stolika nr 10 w McDonaldzie.

Re: Ouija

: 2013-11-12, 12:42
autor: Lord
Remik z dowolnym duchem jesteś w stanie porozmawiać ? Często duchy kłamią ?

Re: Ouija

: 2013-12-21, 02:00
autor: Vampirio
Hm... ostatnio wpadł mi do głowy pewien pomysł. Czy zamiast "pionka" można użyć zwyczajnego wahadełka? Tak było by znacznie łatwiej w przypadku jednoosobowego seansu i nie każdy może sobie pozwolić na tabliczkę. Jeśli wahadełkiem można zastąpić pionek to problem ze zginającą się kartką zostanie łatwo zażegnany.

Re: Ouija

: 2013-12-21, 16:04
autor: Remik
Remik z dowolnym duchem jesteś w stanie porozmawiać ?
Nie z każdym duchem można rozmawiać. Ouija nie nadaje się do kontaktu ze wszystkim.
Często duchy kłamią ?
Kwestia tego co przywołujesz, ale zwykle jest tak, że nie potrafią przełożyć na język tego, co mają na myśli.
Czy zamiast "pionka" można użyć zwyczajnego wahadełka?
Pomysł dobry, ale wymaga wprawy z posługiwaniu się wahadełkiem. Jeśli korzystasz z tego, to może sam spróbujesz i podzielisz się efektami? :)

Re: Ouija

: 2013-12-21, 17:16
autor: Vampirio
Właśnie mój problem polega na braku kasy czy umiejętności, żeby zrobić sobie tabliczkę i z wahadełkiem nie mam doświadczenia. To takie smutne. Miałem nadzieję, że ktoś już próbował i powie mi czy warto się wysilać.