Strona 2 z 3

: 2007-04-11, 16:35
autor: Timon
dobra przestancie się klucic bo temat jest zupelnie o czym innym

: 2007-12-02, 18:04
autor: Darnok
Fakto X to papierowy odpowiednik "Nie do wiary", słabe źródło wiedzy.

: 2007-12-02, 18:36
autor: polikopolik
zgadzam się z darnokiem .... hehe pamiętam jak to kiedyś czytałem to czasami aż brzuch od śmiechu bolał ..... ;] a tak w ogóle to z tego co wiem wszystko zależy od pewności że nic am się nie stanie i tyle... krzyczciena mnie bo mało wiem (krzyczcie krzyczcie moze się czegos dowiem :P)

Re: Ouija

: 2008-08-19, 23:13
autor: deflevi
Powyższa instrukcja obsługii tabliczki OUIJA jest poprawna ale po takim "niezabezpieczonym" przez nas seansie moze się do nas coś przyplątać ... Tabliczka OUIJA to tyko 5% udanego seansu spirytystycznego... " jeśli przez dłuższe przywoływanie nie przybędzie najlepiej wybrać innego ducha. " - nie ma innego ducha... to jest o wiele trudniejsze niż się komukolwiek wydaje ... cały układ seansu jest bardzo trudny i trzbea go dorbze dopracować a w szcególnosci znaleźć medium i się umiec zabezpieczyć a po seansie wykapac się w soli ... seansow nie polecam ... a tabliczke OUIJA stoswac wraz z okragłym stolikiem!!!!!!!!!! ;)

Re:

: 2013-04-10, 22:18
autor: PemdyBanus
KrypoArion pisze:Ale jedno z lepszych w porównaniu z dzisiejszymi pismami paranormalnymi

Mój wuja ze stanów(USA) ma tabliczke i dla jaj z kolegami bawią się w spirytyzm-czyli kolejne rzecz która jest za obszernaby pojeły ją ich małe mózgi
Dlaczego małe mózgi? Ludzie szukają wrażeń i próbują zaspokoić ciekawość. Pewnie kiedy wywołają ducha to będą mieli wspomnienie do końca życia a ty będziesz tylko słuchał i płakał w kącie

Re: Ouija

: 2013-04-15, 21:05
autor: Dagmara
Tego typu wspomnienia mogą nie być niestety dobre, znam paru takich co bardzo żałowali swych czynów, jeden mój temat znajduje się na forum o nieudanym seansie.

Re: Ouija

: 2013-08-06, 23:47
autor: Weronika
Jestem sceptycznie nastawiona do słynnej tabliczki ouija. Zresztą mój sceptycyzm jest podstawą mojego spirytyzmu, którym się zajmuję i który kontempluję.
Nie dodam nic nowego do filozofii spirytystycznej, jeśli napiszę, że za przyplątanie się czegokolwiek odpowiadają głównie nasze myśli, które mają moc sprawczą. Na tabliczki, machadełka i wąchadełka po prostu lepiej zwalić winę i łatwiej je wywalić.
Oczywiście nie jestem zwolenniczką używania tabliczki i jej podobnych gadżetów (dla seansów) przez osoby niedoświadczone i niezaznajomione z obsługą tych gadżetów, przebiegiem i możliwymi skutkami seansów, o czym też wspomina Kardec w swoich księgach (Duchów i Mediów), ale ich właściwości i wartość często są przeceniane (duchowo i materialnie $$$).
Na spotkaniach spirytystycznych coraz częściej wspomina się o kontaktach z duchami przy pomocy komputerów - tabliczki komputerowe, komputerowe pisanie automatyczne, itp. I już nawet horrory oraz opowiadania grozy odeszły od posługiwania się tabliczką tradycyjną na rzecz otwierania portali dla duchów i energii przy pomocy komputerów oraz komunikacji i zamykaniu tychże istot w komputerach. Co będzie następne?

Re: Ouija

: 2013-08-07, 00:01
autor: Pandemonium
^ Był nawet taki Japoński film o podobnej kwestii - Kairo bodaj miał tytuł, gdzie klątwa przenosiła się przez komputery, ale ludzie ginęli wtapiając się w ścianę :D

Mówisz, że zajmujesz się i kontemplujesz spirytyzm. Co dokładnie przez to rozumiesz ? ;)

Re: Ouija

: 2013-09-15, 21:30
autor: Dagmara
Dla mnie komputerowe tabliczki to już całkowity obłęd, podobnie jak te bransoletki na rękę, które jakiś czas temu reklamowano.
Ale cóż, wszystko się zmienia, czasy się zmieniają, upodobania, jak i metody przywoływania bytów.

Re: Ouija

: 2013-09-15, 22:01
autor: Sothis
Swoją drogą, czemu komputerowe tabliczki miałyby być gorsze od "analogowych"? Pytam z ciekawości, nie złośliwości ;)

Re: Ouija

: 2013-09-15, 22:02
autor: Sothis
Swoją drogą, czemu komputerowe tabliczki miałyby być gorsze od "analogowych"? Pytam z ciekawości, nie złośliwości ;)

Re: Ouija

: 2013-10-11, 23:30
autor: Dagmara
Wygłoszę swoją opinię, otóż dla mnie to jest lipa te komputerowe, bo jak niby masz się skontaktować z bytem przez komputer, co z przepływem energii, skupieniem, całkowitym wyciszeniem?
To tak samo jakbyś miał przez internet, program wróżyć sobie z kart tarota, tego typu wróżby nie będą sprawdzalne, ponieważ nie będzie przepływu energetycznego, bo co zamiast kart, czucia ich, będziesz macać monitor? :D

Dla mnie to jakaś paranoja, no ale idziemy z postępem do przodu, co róż wymyślają coś nowego, modnego co młodym się podoba.
Ja stara już jestem i powoli nie nadążam za tymi nowoczesnymi praktykami w ezoteryce, wole dobre stare metody, gdzie człowiek posługuje się wiedzą, a nie idzie na łatwiznę i popstryka sobie w klawisze, mając na dany temat pustkę w głowie.

Re: Ouija

: 2013-10-12, 01:20
autor: Pandemonium
W "Kairo", czy "Nieodebranym połączeniu" - japońskich horrorach, klątwa przenosiła się drogą elektroniczną, więc któż to wie. Wszystko zależy od naszej fantazji, bo przecież gdzie tam kawałek tektury z dodatkiem naiwnego zaangażowania może zdziałać ^^"

Re: Ouija

: 2013-10-12, 12:20
autor: Dagmara
A daj spokój z tymi filmami i właśnie takie badziewia z filmów się niestety wzięły, co jest niestety smutne.