Oświadczenie 19 września 2009

Propozycje nowych audycji, tematów, itd. oraz uwagi i propozycje dotyczące działania strony. W tym dziale są również umieszczane ogłoszenia od administratorów
|-_-|
Bardzo wtajemniczony
Bardzo wtajemniczony

Re: Oświadczenie 19 września 2009

Post autor: |-_-| » 2009-09-21, 20:23

O kurcze... Po pierwsze strasznie mnie irytuje określenie "baba", ale to dygresyjnie.
Większość z tych, którzy giną w wypadkach, opuszczają ten świat przez własną głupotę, nieuwagę. Więc nie wiem do czego tutaj porównujesz, Darnok.
Pozwolę sobie zacytować Cleric:
Cleric pisze:gornicy zgineli w kopalni dlubiac w skale zeby wydobyc wegiel nie dla swojej wlasnej przyjemnosci. zgineli bo oszukiwano z czujnikami metanu, pracowali na bombie zegarowej.
Nic dodać, nic ująć.

Co do samego oświadczenia - nie widzę sensu w kasowaniu go.

"To, co dzisiaj jest dowiedzione, kiedyś było fantazją." - William Blake

I'm woman...
Darnok
Senior forum
Senior forum
Kontakt:

Post autor: Darnok » 2009-09-21, 21:10

Większość z tych, którzy giną w wypadkach, opuszczają ten świat przez własną głupotę, nieuwagę.
Większość? niby skąd takie przypuszczenie? kierowcy (przeważnie) zabierają ze sobą jeszcze inne dusze- one nie zawiniły.
gornicy zgineli w kopalni dlubiac w skale zeby wydobyc wegiel nie dla swojej wlasnej przyjemnosci. zgineli bo oszukiwano z czujnikami metanu, pracowali na bombie zegarowej.
Czyli umarli znając ryzyko. Nie sądzisz, że jest to sprzeczne z tym, co wcześniej napisałeś?
Większość z tych, którzy giną w wypadkach, opuszczają ten świat przez własną głupotę, nieuwagę.
Można zasłaniać się tym, że do garnka nie ma co włożyć, ale kierowcy też się ładnie oszukują- śpieszę się, bo szef mnie pogania, bo na obiad muszę zdążyć, bo ktoś musi zarobić itp.
Każdy ma wymówkę- górnicy bardzo dobrze wiedzieli, na czym stoją. Prawie każdy wie, na czym stoi, ale jak przyjdzie co do czego, to każdy robi z siebie ofiary.
dla mnie debilizmem jest nie powiem czyja wypowiedz.

Lepiej coś powiedzieć, później się na świat obrazić, bo ktoś ma inne zdanie, tak? super dyskusja, bo widzisz- ja patrzę na świat przez pryzmat moich wartości, a nie wartości z TV czy z szkoły, czy urzędu, czy innych ludzi. Mnie ziębi tragedia z drugiego końca Polski- gdyby umarła mi matka, to byłbym zrozpaczony. Bardziej przejąłbym się tym, że Iv zwija działalność, bo dotyczy to po części mnie. Śmierć tych górników interesowała mnie tak samo, jak śmierć kilkuset (czy kilku tysięcy- nie pamiętam) ofiar tsunami.
Brak dowodu na nieistnienie nie sprawia że coś istnieje.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Spock » 2009-09-21, 21:13

Zły moment wybrałeś Ivelliosie na to oświadczenie. Trzeba było odczekać do końca żałoby i wtedy niebezpośrednio się odnieść. Ale skoro już napisałeś, a ludzie skomentowali, to przepadło. Niech temat zostanie. No chyba, że sam chcesz skasować.
Ufać i kontrolować
cleric
Senior forum
Senior forum
Kontakt:

Post autor: cleric » 2009-09-21, 21:44

Darnok - widzisz.. gdyby ktos nie ryzykowal zycia to ty bys zyl w zupelnie innych realiach. dlatego ze ryzykuja zycie maja tam czujniki, ale komus bylo tak samo ich zycie obojetne jak tobie i wolal wydlubac jeszcze troche wegla, bo 'moze nie wybuchnie'..
Twoja Pańcia.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Kontakt:

Post autor: Darnok » 2009-09-21, 22:13

Dobrze, że ryzykują- policjanci też ryzykują, żołnierze ryzykują, jest wiele zawodów, w których możesz kopnąć w kalendarz na sto różnych sposobów. Robienie z górników bohaterów, bo narażali życie (chociaż, gdyby przestrzegali zasady, to ryzyko byłoby mniejsze) jest żałosne. Nie zamierzam robić z górników bohaterów z tego samego powodu, dla którego nie gloryfikuję leśników albo śmieciarzy. Już wyobrażam sobie, co piszesz, gdy Kaczyński ogłosi żałobę po śmieciarzu ("Darnok, jesteś ignorantem, bo ci ludzie narażają życie wywożąc nie swoje śmieci , bo jeżdżą bez hamulców"- modyfikowałem Twoje przemyślenia z całego tematu).
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/wszy ... 51513.html
Śmieciarz też ma takie przywileje?
Szkoda tylko, że chcesz widzieć ułamek układanki i ignorujesz resztę (jednocześnie nazywając mnie ignorantem).
ale komus bylo tak samo ich zycie obojetne jak tobie i wolal wydlubac jeszcze troche wegla, bo 'moze nie wybuchnie'..

A górnicy- ci, którzy zginęli też- dobrze wiedzieli, że czujniki są fałszowane. Skoro im nie zależy na ich własnym życiu, to mi ma zależeć? no bez przesady!
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Nastrój:
Kontakt:

Post autor: Ivellios » 2009-09-21, 22:20

Darnok, na Boga, proszę cię! Nie porównuj śmieciarza z górnikiem, bo jeden i drugim pracują w skrajnie odmiennych warunkach... śmieciarz ma niewspółmiernie większe szanse ujścia z wypadku z życiem, niż taki górnik.
Nie lubię warszawskich fryzjerów i kwietniowych wilkołaków. Bo nie. I już.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Kontakt:

Post autor: Darnok » 2009-09-21, 22:24

śmieciarz ma niewspółmiernie większe szanse ujścia z wypadku z życiem, niż taki górnik.
Po czym to wnioskujesz? śmieciarz w pędzącej, kilkutonowej śmieciarce w połączeniu ze ścianą może z tego nie wyjść. No i taki śmieciarz nie ma przywilejów górnika (bo mimo wszystko, górnik bardziej ryzykuje- fakt). Wszystko ogranicza się do BHP, zresztą pisałem też o policjantach i żołnierzach. Taki śmieciarz zawsze może być zaatakowany przez dresów (niektórzy listonosze chodzą z gazem pieprzowym, bo już kilka zgonów było). Codziennie człowiek balansuje na granicy życia i śmierci (przechodząc przez ulicę może nas potrącić samochód). Robisz to samo, co cleric- górnicy kilometr pod ziemią- olaboga ryzykują bardziej od żołnierzy na misji, nie ruszaj górnika!
Pamiętajmy- górnicy nie robią tego za darmo!
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator

Post autor: Spooky Fox » 2009-09-21, 22:54

Darnok pisze:śmieciarz w pędzącej, kilkutonowej śmieciarce w połączeniu ze ścianą może z tego nie wyjść.
Eee...tak tylko dla zasady...to są nasze samochody do wywożenia smieci

http://tompol.szczecin.pl/foty/SMIECIARKA1.jpg

Więc słowo "pędząca" i słowo "kilkutonowa" jest tu nie bardzo na miejscu. Tak jak porównywanie pracy górnika do pracy śmieciarza. Skoro nie interesujecie się śmiercią innych osób, wasza sprawa, ale na miłość boską, nie jesteście na forum sami. Brak jakichkolwiek uczuć związanych z ludźmi, którzy zginęli, żebyś ty miał ciepło w dupsko i wyrażanie tej opinii pośród innych, jest co najmniej niesmaczne. A bojkotowanie żałoby tylko dlatego, że nałożył ją prezydent, którego nie lubię, jest co najmniej skrajną głupotą.

Tak samo, jak twierdzenie, że ryzykowali na własną odpowiedzialność. Gdyby ludzie nie ryzykowali i nie ginęli przy próbach, mielibyśmy dzisiaj, za przeproszeniem, jedno wielkie gówno, bo nie było by samochodów, samolotów, komputerów i żadnych innych wygód. Więc przestańcie pieprzyć, że zginęli bo wiedzieli na czym stoją itd itp. Zginęli za węgiel, którym palą w waszym pieprzonym piecu, żebyście mieli ciepło w waszych mieszkaniach, żeby było wam wygodnie. Żal mi ludzi, którzy nie interesują się smiercią drugiego człowieka. Mam nadzieję, że tacy ludzie nie będą się więcej rodzić, a będzie coraz więcej tych, którzy mają serce do innych i sumienie do samych siebie.
Zbadaliśmy kosmos i zbudowaliśmy laser, mamy siedem cudów świata i planetarny zasięg
Rozbiliśmy atom, mamy cyfrową jakość, znamy Kamasutre, czy choćby kalkulator
A nie umiemy cieszyć się życiem jak zagubieni w czasie, chciwość w ludzkim jadłospisie jak zazdrość i kradzież
Zabijamy się o Bliski Wschód i o ropę, wkrótcę zobaczę Chiński Mur w Europie
cleric
Senior forum
Senior forum
Kontakt:

Post autor: cleric » 2009-09-21, 23:10

Darnok, wystawiles sobie sam swiadectwo :] nie ma co komentowac. spooky nie wytlumaczysz mu - uparl się jak osiol bo się obrazil za zalobe i koniec :] z nikogo nie robmy bohaterow, ani z gornikow, ani ze strazakow w wiezach wtc, ani z policjantow, najfajniejszy jest darnok :]
Twoja Pańcia.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Kontakt:

Post autor: Darnok » 2009-09-21, 23:13

Spooky- przeczytaj cały temat, bo nie rozumiesz, o co się rozchodzi.
Chodzi o to, że licytowanie się, czyja śmierć jest ważniejsza, tragiczniejsza nie ma sensu. Żałoba narodowa to nie jest przywilej dla 20 żuli z bloku czy 14 górników. Żałoby narodowe były obchodzone, gdy cały naród cierpiał- po powstaniach, śmierciach wielkich ludzi itp.
Więcej osób ginie miesięcznie na drogach, dlatego ja nie zamierzam ujmować ofiarom piratów drogowych, bo tragicznie w jednym miejscu zmarło kilkanaście osób.
Zginęli za węgiel, którym palą w waszym pieprzonym piecu, żebyście mieli ciepło w waszych mieszkaniach, żeby było wam wygodn
Tak samo giną i ginęli, byś mógł sobie oglądnąć film, napić się herbaty i pogawędził przez internet. Tylko co z tego? nie rozumiesz tematu? górnicy mają to wpisane w zawód, a w zamian mają przywileje, o których możesz tylko pomarzyć.
Żal mi ludzi, którzy nie interesują się smiercią drugiego człowieka.
Racja- nie jest to naturalny odruch. Człowiek jest ciekawską istotą. Bardziej jednak nienaturalna jest zupełna bierność emocjonalna, gdy ginie ci ktoś bliski.

Widzę, że nie przeczytałeś moją wcześniejszą wypowiedź ze zrozumieniem.

Cleric- nic ciekawego nie miałaś do powiedzenia w tym temacie od początku, to może darowałabyś sobie zgryźliwości? Twoje słowa ograniczały się tylko do ślepego powtarzania po TVN słów.
Awatar użytkownika
Isen
Doświadczony
Doświadczony

Post autor: Isen » 2009-09-21, 23:16

ja proponuje zamknac temat, bo tylko atmosfera robi się nerwowa ...
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Spock » 2009-09-21, 23:33

Wiecie, ten temat jest znacznie szerszy.

Czy należy stosować się do "jedynie słusznej" interpretacji wydarzeń, jaką serwują nam oficjalne media ?

Przykładem dzisiejsza żałoba, ale nie tylko. Co z ludźmi którzy mówili "nie płakałem po papieżu" ?

Czy powinni się zamknąć i dostosować do reszty (demokracja), czy przeciwnie - skoro reszta może wyrażać głośno swoje poparcie i żal, dlaczego oni mieliby nie wyrażać dezaprobaty (wolność słowa) ?

Wolność słowa, poprawność polityczna, czy może zwykła kultura ?
Ufać i kontrolować
Darnok
Senior forum
Senior forum
Kontakt:

Post autor: Darnok » 2009-09-21, 23:37

Wolność słowa, poprawność polityczna, czy może zwykła kultura ?
Zależy od "targetu"- jeżeli powiesz babci, że "przy papieżu nie płakałem", no to mamy do czynienia z chamstwem. Na tym forum też to widać- w moim środowisku (które nie jest poprawne politycznie), moje opinie nikogo nie rażą. Możesz zmienić pogląd na różne tematy, ale "jądro" poprawności politycznej (jeżeli w kimś tkwi) zawsze pozostaje.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator

Post autor: Spooky Fox » 2009-09-21, 23:46

Darnok, rozumiem temat, mój drogi. I rozumiem wypowiedzi. Post nie był skierowany bezpośrednio do Ciebie. Rozumiem, że jesteś niepoprawny politycznie, ja osobiście też. Tak, jak napisał Spock, w temacie chodzi o coś więcej, niż tylko sama żałoba. Róbta co chceta...ja tam już się nie wypowiadam, i za Isen, proponuję zamknąć temat, bo robi się niepotrzebna nerwówka. A nie o to tutaj chodzi, prawda?
Zbadaliśmy kosmos i zbudowaliśmy laser, mamy siedem cudów świata i planetarny zasięg
Rozbiliśmy atom, mamy cyfrową jakość, znamy Kamasutre, czy choćby kalkulator
A nie umiemy cieszyć się życiem jak zagubieni w czasie, chciwość w ludzkim jadłospisie jak zazdrość i kradzież
Zabijamy się o Bliski Wschód i o ropę, wkrótcę zobaczę Chiński Mur w Europie
cleric
Senior forum
Senior forum
Kontakt:

Post autor: cleric » 2009-09-22, 00:06

Darnok, za to ty sexi i trendi miałes najwiecej 'mondrosci' do przekazania :] tak się dziwnie sklada kolego ze nie ogladam wiadomosci, moje slowa to moja opinia m.in. na twoj temat. i mozesz mnie wiesz co i wiesz gdzie :]
Twoja Pańcia.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Nastrój:
Kontakt:

Post autor: Ivellios » 2009-09-22, 00:13

Isen pisze:ja proponuje zamknac temat, bo tylko atmosfera robi się nerwowa ...
Również przychylam się do tej propozycji. I zamykam.

Teraz żałuję, że napisałem to oświadczenie - powstała tylko niepotrzebna nerwówka.
Nie lubię warszawskich fryzjerów i kwietniowych wilkołaków. Bo nie. I już.
Zablokowany