Orby czy zjawiska świetlne.

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
cleric
Senior forum
Senior forum
Kontakt:

Post autor: cleric » 2006-12-04, 23:52

BloodLust pisze:tajemnica
to co się chwalisz jak nie chcesz powiedziec :P orby maja tez ciekawa strukturę i sa jakby półprzezroczyste..

Twoja Pańcia.
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Kontakt:

Post autor: Assassinio » 2006-12-05, 00:19

wiesz.. każdy może zrobić nagranie jak to kuleczka przez niego prześwituje, ja bym to nazwał efektem komputerowym ;) ogółem to jest tyle sposobów i trików na nagranie ducha i innych takich rzeczy, że mogli byście się mocno zdziwić..
cleric
Senior forum
Senior forum
Kontakt:

Post autor: cleric » 2006-12-05, 12:24

Assassinio pisze:na nagranie ducha
ja tam nie mowie ze orb to duch :P
ale to ze zwierzaki je widza to raczej nie efekt kompowy :P
Twoja Pańcia.
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Kontakt:

Post autor: Assassinio » 2006-12-05, 15:43

ale może być równie dobrze jakiś inny trik, kiedyś oglądałem jak się tym podobne rzeczy robi.. fajnie by było gdybym jeszcze pamiętał...

BloodLust, - jak będziesz miał wyniki to pokaż :P why not? :P
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik

Post autor: DragonFire » 2006-12-20, 22:45

ehm... ostatnio dostałem od znajomej fotki jej psa... i na jednej z nich był orb... ale się ździwiłem...

więc sam zabrałem się za polowanie energii duchowej (projekt: "złapmy sobie ducha" :lol:),
narobiłem fotek w całym mieszkaniu... i nic... a kto był u mnie to wie, że kurzu raczej nie sprzątam (uważam to za strate czasu). więc jakby był przeciąg to mógłby się taki kurz zerwać i osiąść na obiektywie, nie? a tu nic. cieszy mnie ten wynik, bo wg mojego wierzenia, skoro to energia dusz, to znaczy, że u mnie żaden duch się nie pałęta. i całe szczęście. a co do znajomej, to ją czasem zmarła ciotka nachodzi... więc kto wie :/
cleric
Senior forum
Senior forum
Kontakt:

Post autor: cleric » 2006-12-22, 13:04

Cogito, to czemu nie na kazdym zdjeciu pojawiaja się orby, przeciez kurz jest wszedzie :) u mnie na studniowce orby mam tylko na 2 fotkach mimo ze tez byl ruch
Cogito pisze:To nie są duchy
a ktos tak twierdzi?
Twoja Pańcia.
cleric
Senior forum
Senior forum
Kontakt:

Post autor: cleric » 2006-12-23, 20:27

Wynalazca pisze:zaczęły się pojawiać gdy zacząłem używać aparatu cyfrowego
a u mnie sa na zwyklych fotkach tez :]
Wynalazca pisze:wyparowywują
odlatuja :P na niektórych zdjeciach widac ruch :P
Twoja Pańcia.
Awatar użytkownika
Sigeru
Doświadczony
Doświadczony

Post autor: Sigeru » 2007-02-09, 14:58

W 100% nie jest to zanieczyszczenie obiektywu, a jak już bym miał podchodzić do tego strasznie sceptycznie to postawił bym na efekty świetlne, które nie zawsze są widoczne.Jednak i tego nie możemy być pewni, więc zjawisko orbów pozostaje tajemnicą...
Sig
Awatar użytkownika
Majesttic
Moderator
Moderator

Post autor: Majesttic » 2007-02-20, 14:31

Ale są zdjęcia, na których człowiek robił bez FLASHa zdjęcie i wyszedł orb, np. jak ktoś kamerą też uchwycił orba :) zazwyczaj rychy tego orba są bardzo efektowne, tz. szybko się poruszają.

Ale większośc zdjęc robionych przez amatorów są to kurze itd. ale prawdziwe ORBY też istnieją.

A to moje zdjęcie to niewypał jest - było wtedy po deszczu, flash dobił się od mokrej trawy czy czegoś innego :/
Obrazek
ODPOWIEDZ