OOBE - pytania

Tematy dotyczące świadomego śnienia (LD), doświadczeń pozacielesnych (OOBE) oraz podróży mentalnych. Pytania o sposoby osiągania, ćwiczenia itd LD i OOBE prosimy umieszczać w przyklejonych tematach
Oleńka
Zaawansowany
Zaawansowany

Post autor: Oleńka » 2006-05-02, 15:32

A czy ktoś mogł by mi z łaski swojej powiedzieć jakie są zagrożenia i jak się ich wystrzegać lub podać jakąs strone gdzie to jest podane.

Nikt mnie nie kocha,
Każdy olewa,
Wezmę żyletkę i pójdę do nieba... =(
Awatar użytkownika
Sigeru
Doświadczony
Doświadczony

Post autor: Sigeru » 2006-05-03, 15:04

Wszystko ładnie i ciekawie opisane ale chciał bym wiedzieć czy komuś z was udało się opuścić ciało fizyczne?? Czy można wejść w OOBE nieświadomie,przypadkiem??
Sig
zosia

Post autor: zosia » 2006-05-05, 06:59

Mnie też od penego czasu interesują podróże astralne.
Bardzo bym chciała coś takiego przeżyć z czystej ciekawości jak to jest.
I jeżeli nigdy nawet nie próbowałam wychodzić to mam pytanie od czego zacząć.
Mamba nagrałam sobie treść Twojego postu z propozycją wymyślonego snu.
Przed przystąpieniu do próby czy powinnam jeszcze coś wiedzieć.
Bęę wdzięczna za wskazówki .
Pozdrawiam Zosia
Gabczak
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

Problem z osiągnięciem OOBE

Post autor: Gabczak » 2006-05-15, 21:36

Mam bardzo duży problem, :evil: a mianowicie mieszkam koło drogi Nowy Sącz<--->Kraków. :evil:

I powiedzcie mi ludzie jak mam oczyścić umysł i wejść w OOBE jak co chwile jadą jakieś auta i robią BRRRRRRUUUUUMMMMMMMM :570: :570: :570:
Gabczak
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

Post autor: Gabczak » 2006-05-15, 23:20

hehe dobre, a gdzie się kupuje takie rzeczy ? :P
Gabczak
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

Post autor: Gabczak » 2006-05-16, 15:47

Wiesz mam takie wielkie nauszniki używane do celów technicznych. Może one się nadadzą :mrgreen:
Xtreme
Tropiciel
Tropiciel

Post autor: Xtreme » 2006-05-17, 23:21

Ja to wogóle jestem tym strasznie zaciekawiony ale jak czytam o OOBE to mnie ciary przechodzą po plecach:D A wielką chęcią pospacerowałbym sobie w astralu ale jednak boję się chodź nie wiem czego. NAwet jakby mi się udało to pewnie tak bym się przestraszył swojego ciła że od razu by mi się odechciało.
StormHunt
Nowa Krew
Nowa Krew

Post autor: StormHunt » 2006-05-18, 18:27

Jak dla mnie to straszny jest już sam moment wychodzenia ze swojego ciała :o.
Niektórzy wiedzą o czym mówię - to trochę jakbyś zaczynał odlatywać, a otaczająca Cię ciemność staje się wręcz "brakiem ciemności"...nigdy nie udało mi się tego przeczekać i wyjść do końca :(.

Ciągle próbuję :grin:

A z tego co ja słyszałem to nie ma takiej możliwości żeby nie udało się wrócić do swojego ciała - wystarczy o tym pomyśleć i już :)
Xtreme
Tropiciel
Tropiciel

Post autor: Xtreme » 2006-05-18, 18:39

Sorry że zadam takie idiotyczne pytanie, ale czy Wam naprawdę się udaje dojść do tego momentu kiedy opuszczacie swoje ciało? Dzisiaj próbowałem poćwiczyc metodą opisaną wcześniej (tą z chodzeniem dookoła bloku) ale mi się nawet myśli nie udawało skupić (jak dochodziłem do połowy drogi to zaczynałem myśleć o czymś innym) chociaż może raz coś się stało ale chyba zasnąłem. W każdym bądź razie pamiętam tylko jasnośc. Dookoła było biało, ale zaraz się zerwałem a serce waliło mi jak młot. No i czy to był początek OOBE czy poprostu zasnąłem? W każdym bądź razie uważam że jak na pierwszy raz było nieźle. A i jeszcze jedno: czy umiejętnośc panowanianad snem może odegrać w OOBE jakąś istontą rolę?
StormHunt
Nowa Krew
Nowa Krew

Post autor: StormHunt » 2006-05-18, 18:49

Ja na pewno nie wiem co to było, ciemność jest (przynajmniej dla mnie) znacznie bardziej naturalna :)
Nic dziwnego, że błądziłeś myślami - opanowanie tego wymaga dłuugiej praktyki. Najlepszym sposobem jest chyba wolne (zmiana liczby na wydechu) odliczanie od 100 do 0 i jednoczesne wyobrażanie sobie tych liczb. Na początku można się gubić co kilkanaście liczb. Po kilku tygodniach jest znacznie lepiej :)

I odpowiedź na pierwsze pytanie - tak, da się dojść do momentu wychodzenia z ciała (dalej pewnie też, bo to musiałaby być jakaś masowa paranoja, skoro tak wielu ludzi pisze, że to przeżyło) :roll: . Inaczej po co byśmy o tym mówili??
Xtreme
Tropiciel
Tropiciel

Post autor: Xtreme » 2006-05-18, 21:06

No niby i prawda. A jeszcze co do tego odliczania to czy samo odliczanie wystarczy czy jeszcze do tego powinienem sobie wyobrażać siebie idącego dookoła bloku? A no i jeszcze czy LD jest w OOBE istotne lub czy chociaż pomaga?

EDIT A i jescze dwie sprawy: czy OOBE można osiągnac leżąc na kanapie czy musi to być na podłodze w pozycji idealnie pionowej? (dziś ćwiczyłem na kanapie) I druga sprawa: czy będąc w astralu mogę komuś wchodzić w sny? Gdzies o tym czytałem ale nie pamiętam gdzie i nie wiem czy jest to możliwe. Chodzi mi o to czy mogę wejśc w sen danej osoby i przyśnić się jej, porozmawiać z nią we śnie?
StormHunt
Nowa Krew
Nowa Krew

Post autor: StormHunt » 2006-05-19, 18:21

Ciekawe pytanie - zależy od tego, jaki przyjmiemy sposób patrzenia na sen. Jeśli sen to po prostu przenisienie się do astralu to jest to prawdopodobne (chociaż pewnie niełatwe - jak trafisz akurat w to miejsce i ten plan astralu?). A co do pozycji - możesz nawet siedzieć na fotelu. Ważne żebyś był jak najbardziej rozluźniony.

Liczenie (poza tym, że jest dobrym ćwiczeniem na koncentrację) wprowadza Cię w tzw. stan Alpha (chodzi o długość fal mózgowych), podczas którego masz większą kontrolę nad swoim umysłem, podświadomością itp. Gdy już znajdziesz się w alphie powinieneś zastosować jedną z technik wyjścia z ciała - choćby to chodzenie dookoła bloku, podciąganie się na linie, albo przechodzenie przez drzwi (oczywiście w wyobraźni :grin: ).

EDIT:
Wydaje mi się, że umiejęność LD może być przydatna - przy wychodzeniu chodzi przecież głównie o kontrolę swojego umysłu.
Xtreme
Tropiciel
Tropiciel

Post autor: Xtreme » 2006-05-19, 19:44

Mam jeszcze jedno pytanie. Gdzieś na tym forum znalazłem temat z zapytaniem o talizmany które chronią nas w astralu przed atakami. Po pierwsze: przed jakimi atakami? Po drugie: czy przedmiot robiony fabrycznie w ilości 100 tys sztuk posiada magiczną moc zdolną nas ochronić? (chodzi mi o takie talizmany które można kupić w sklepie) No chyba że za talizman przyjmiemy przedmiot ofiarowany nam od serca przez bliską nam osobę (choćby i nawet długopis)
I jeszcze jedno: czyli najpier liczę, potem chodzę tak?

PS sorry że tak dopytuję ale strasznie mnie zainteresowało OOBE i ogromnie mnie to wszystko ciekawi. (cała parapsychologia)
StormHunt
Nowa Krew
Nowa Krew

Post autor: StormHunt » 2006-05-20, 14:01

Tak, najpierw liczysz, potem chodzisz :). Ważne żebyś czuł, że jesteś w transie (trudno nie zauważyć) - jeśli nie, to powinieneś wrócić do powiedzmy 20 i znowu odliczać...spoko, mnie też tak to wciągnęło, że już chyba wszystko co jest o tym w necie przeczytałem :grin:

A o talizmanach to nie do mnie pytanie 8)

PS. Na mnie to chodzenie wcale nie działa. Może spróbuj którejś z tych metod: http://www.new-ad.pl/dzial-28,,,.html
Xtreme
Tropiciel
Tropiciel

Post autor: Xtreme » 2006-05-20, 16:00

Hmmm jak przeglądałem te metody to one wszystkie są bardzo podobne wszystkie wykorzystują metody wyobrażania i relaksacji więc to chyba nie ma znaczenia co wybierzemy.

EDIT: No i jeszcze jedno pytanie. Ok. 20 min temu postanowiłem poćwiczyć OOBE więc położyłem się (rozłożyłem kanapę żeby było wygodniej) i zacząłem odliczać (wdech 100 wydech 99 wdech 98...) odliczyłem do zera i wyobrażenie że wstaję i idę dookoła bloku. Mniej więcej w połowie drogi (pod oknem katechetki :D ) coś się ze mną zaczęło dziać. Ciemno dookoła (nie mogłem już się skupić na moim wyimaginowanym spacerze) i nagle coś się zaczęło ze mnie wyrywać. Lewa dłoń zrobiła się dziwnie ciepła i poczułem jakby moja ręka unosiła się w górę (chociaż cały czas spoczywała przy ciele na łóżku) w góle to cały czułem że unoszę się w góre ale coś mi przeszkadza się unieść. No ale nie wiem co się stało i otworzyłęm oczy i przerwałem to. I teraz pytanie: czy to była próba wyjścia mojego ciała astralnego czy tylko jakieś moje urojenie?
StormHunt
Nowa Krew
Nowa Krew

Post autor: StormHunt » 2006-05-22, 18:22

Możliwe, możliwe :)

Jeśli wydaje Ci się że wychodzisz, ale coś Cię powstrzymuje to może masz za mało energii i powinieneś spróbować energetyzacji swoich czakr - http://strefa51.webd.pl/portal/index.ph ... esc#art_up
Xtreme
Tropiciel
Tropiciel

Post autor: Xtreme » 2006-05-22, 21:55

Jak narazie nie udało mi się tego powtórzyć jednak jak na 3 dni trenowania uważam to za sukces.

PS Czy jeśłi np wyobrażam sobie że chodzę dookoła bloku i jest bezchmurna noc a rzeczywiście pada deszcz to czy może to przeszkodzić w osiągnięciu OOBE? Bo wczoraj tak było i za nic nie mogłem się skupić...
StormHunt
Nowa Krew
Nowa Krew

Post autor: StormHunt » 2006-05-26, 13:55

No w gruncie rzeczy to po prostu wszystko co nie pozwala Ci się skupić przeszkadza :)
Obrazek
ODPOWIEDZ