Strona 4 z 4

Re: Odwiedzanie nawiedzonych miejsc.

: 2011-02-07, 06:39
autor: 6dziewiec
moim skromnym zdaniem takie odwiedzanie nawiedzonych miejsc na chwile jest bez sensu :P
iść tam za dnia - cyknąć parę fotek - wrzucić na forum i WOW oto nawiedzony dom !
Rozumiem , że fajnie oglądać takie miejsca na żywo... ale czy nie lepiej było by wybrać się tam na dłużej ? Wziąć ze sobą sprzęt do rejestracji obrazu i dźwięku , znajome medium i wyruszyć tam w parę osób na cały dzień i noc :one:
Domyślam się , że większość tych miejsc to opuszczone rudery w których brzydko pachnie.
Lecz czego się nie robi w imię nauki ?

Re: Odwiedzanie nawiedzonych miejsc.

: 2011-02-07, 12:27
autor: Veritas
Nie wszyscy wrzucają zdjęcia z takich wypraw. Sporo osób chodzi tam wyłącznie dla siebie. Po prostu poszukują, to coś więcej niż hobby.

Re: Odwiedzanie nawiedzonych miejsc.

: 2011-02-07, 14:02
autor: majka2020
Mi tez się wydaję że nie wystarczy pójść jeden czy dwa razy i stwierdzić, czy tam straszy czy nie.
Po pierwsze takie zdarzenia(jak np. zobaczenie ducha) są często przypadkowe i nieplanowane.
I wiadomo że ten duch nie ukazuje się kazdemu...Nie wiem od czego to zalezy, napewno wrazliwa osoba wiecej zaobserwuje(albo sobie wmówi):P Ale to raczej jakiś panikarz, łatwo oddzielic wrazliwą osobę od takiej panikującej:)

Re: Odwiedzanie nawiedzonych miejsc.

: 2011-02-07, 15:55
autor: Veritas
Zapewne chodziło ci o taką, która posiada głębsze uczucia. Ale osoby wrażliwe raczej nie chodzą w tego typu miejsca. Ewentualnie w towarzystwie drugiej osoby.

Re: Odwiedzanie nawiedzonych miejsc.

: 2011-02-07, 18:07
autor: majka2020
Chodziło mi o osobe która jest wrażliwsza na odbieranie bodźców z otoczenia, wiadomo że taka osoba prędzej nawiąże kontakt z czymś nie ludzkim .A czemu osoby wrażliwe nie chodzą w takie miejsca?Ja jestem bardzo wrazliwa a jakoś pcham się gdzie tylko usłysze że się coś dzieje. :P

Re: Odwiedzanie nawiedzonych miejsc.

: 2011-02-24, 12:27
autor: artem
Jeśli jesteś pewien że dom jest nawiedzony, musisz wiedzieć sam tak na prawdę czy masz wątpliwości, czy się boisz itp. Wchodząc do nawiedzonego domu nie masz pojęcia co tam zastaniesz, dlatego nie możesz okazywać żadnego lęku itp. ponieważ złośliwe duchy karmią się twoja negatywą energią astralną ( STRACHEM, LĘKIEM ) co daje im sił by zrobić ci z mózgu papkę ;). Podobnie jest z duchami "łagodnymi" lecz one nie będą chciały zrobić ci w pewien sposób krzywdy żywiąc się twoim strachem, tylko będą się bardzo często objawiały.
Także pamiętaj, nie możesz się bać, okazywać lęku i słabości - trzeba być niezwykle czujnym.

Pozdrawiam.

Re: Odwiedzanie nawiedzonych miejsc.

: 2016-07-28, 13:39
autor: Rocketfuel1994
krikus pisze:Otóż własnie SpookyFox w tym cały problem. Boję się tam iść, bo najzwyczajniej wierzę w duchy, ale mimo to ciągnie mnie tam bardzo z ciekawości.
Z opowiadań co słyszałem to że zamordowano tam kobietę, podobno że działy się tam dziwne rzeczy, słyszano odgłosy, widziano dziwną białą postać, w długiej sukni.
Kiedyś na jednej ze stron internetowych wyczytałem relacje z wyprawy dwóch śmiałków co tam byli, z tego co opisywali to podobno jedne drzwi z chukiem się zatrzaskiwały, po czym nie mogli wyjść. Wspominali też o tym że widzieli niby jakąś postac kobiety która rzekomo siedziała przy biurku i pisała na maszynie, po czym zeszokowani uciekli ... wyskakując przez okno.
P.S. Ile w tym prawdy to nie wiem, ale więcej osób mi to potwierdziło że coś tam jest "nie tak", nawet starszy mieszkaniec z pobliskiego domu, niechętnie mówił ze mną na temat tego obiektu, krótko powiedział; "działy się tam różne rzeczy, temu tam nikt nie mieszka"
Ja jestem ze Śląska więc jeżeli coś to zawsze chętnie się wybiorę w takie miejsca.

Re: Odwiedzanie nawiedzonych miejsc.

: 2017-12-25, 00:47
autor: wiciox
Odświeżę wątek.

Chcemy z kolegą wybrać się do kilku takich miejsc i tak jak piszecie, nie na chwilę, 20 minut. Wzorem szablonu programu Ghost Adventures chcemy zostawać na noc w takich miejscach, oczywiście wszystko chcemy robić legalnie, co może tutaj stanowić problem. Nie chcemy łamać prawa, bo jednak źle byśmy się z tym czuli (a poza tym ja mam zostać nauczycielem, także raczej bym nim nie został mając jakiś wyrok czy inne takie).

Bardzo was proszę o podanie najbardziej nawiedzonych miejsc w Polsce, bo internetowe "rankingi" sprowadzają się do durnot napisanych tylko po to, żeby był materiał na artykuł. Sprzęt jaki posiadamy jest biedny, także jeśli ktoś byłby z okolic tych miejsc z jakimś sprzętem z wielką ochotą zabierzemy się tam razem z Wami. A co do sprzętu to mamy tak:

Aparat (canon 450D)
dwa telefony z dyktafonami
Mikrofon kierunkowy z wejściem na słuchawki

Telefonów możemy mieć więcej, ale jednak to jest elektronika, która nie została stworzona stricte do nagrywania dźwięku więc mogą się pojawiać zakłócenia ze strony innych peryferii telefonów.

Także, wracając na tory. Jakieś nawiedzone miejsca w Polsce z udokumentowanymi materiałami?