Oczyszczanie i wyświęcanie amuletów.

Magia to praktyki wpływania na ludzi, przedmioty, zdarzenia czy zjawiska fizyczne za pomocą środków mistycznych i paranormalnych, a więc zasadniczo nie poddających się weryfikacji za pomocą metody naukowej, kolidujących z podejściem racjonalistycznym.
The Little One
Bardzo wtajemniczony
Bardzo wtajemniczony
Posty: 351
Rejestracja: 2006-07-26, 14:57

Oczyszczanie i wyświęcanie amuletów.

Post autor: The Little One » 2007-09-24, 18:01

Wielokrotnie ludzie zadają pytania, dlaczego ich amulet nie oddziałuje na ich życie w żaden sposób, czy też co zrobić by amulet zaczął działać. Cały problem polega na tym, że umiejętny zakup amuletu, czy fetyszu to nie wszystko. Tu właściwie dopiero wszystko się zaczyna.

Zakup amuletu.

Szperasz po Allegro / w sklepiku ezoterycznym w poszukiwaniu amuletu o konkretnym zastosowaniu i nie masz pojęcia, co wybrać? Tak naprawdę nie jest ważne to, jaki wybierzesz sobie symbol, choć wiadomo, że te najsławniejsze właśnie przez swoją sławę są również najsilniejsze. Ważniejsze jest jednak to, aby amulet w jakiś sposób oddziaływał na Twoja podświadomość i abyś czuł/a, że to działa. Wspaniałym amuletem ochronnym może się przeciez okazać chociażby maskotka, którą darzysz specjalną sympatią ze względów sentymentalnych, czy estetycznych, jak również nie gorszym talizmanem na szczęście mógłby się okazać scyzoryk, którego używasz od lat. Także jest to kwestia indywidualna - warto się posłużyć intuicją, wybierając coś odpowiedniego dla siebie (;

Przewodnik po talizmanach w pigułce.

Talizmany ochronne:
* pentagram/pentakl
* heksagram
* wszelkiego rodzaju krzyże (chrześcijański, celtycki, sfastyka, atlantycki, aztecki etc.)
* Młot Thora/ Wąż Midgardu (i inne pochodzące od bogów z mitologii nordyckiej)
* pieczęcie, duchy pomocnicze, mantry, znaki zodiaku

Talizmany o konkretnym działaniu:
* podkowa/czterolistna koniczyna - szczęście, powodzenie
* Oko Horusa - mądrość, poznanie
* Miecz Temidy - sprawiedliwość, niszczenie wszelkiego zła
* Ying-Yiang - spokój, rownowaga, harmonia
* amulety przedstawiające cztery żywioły - podobnie jak Ying-Yiang
* Ankh - uzdrowienie, nieśmiertelność
* Dłoń Przeznaczenia - szczęście
* talizmany runiczne typu Algiz, Berkanan - ochrona
* talizmany runiczne typu Kenaz, Hagalaz, Iwaz - poznanie, głównie odnośnie sfer duchowych, illuminacji
* (odnośnie innych amuletów runicznych o sprecyzowanym działaniu - można do mnie pisac na PW w razie potrzeby.)

Oczyszczanie amuletu.

Osobiście nie lubię udziwnień, dlatego też preferuję dość łatwy sposób na oczyszczenie amuletów, czy innych przedmiotów. Jest to oczyszczanie przy pomocy wizualizacji i żywiołu, z którym czuje się największą więź.
Najpierw 'uaktywniamy' symbolicznie żywioł, który bedzie nam pomagał, przykładowo - Ogień, zapalamy świeczkę. Bierzemy przedmiot, który chcemy oczyścić w obie ręce i trzymamy nad świeczką (w przypadku innych żywiołów postępujemy inaczej: Woda - wkładamy do wody, Ziemia - posypujemy ziemią, bądź zakopujemy, Powietrze - trzymamy w dymie kadzidełka, lub unosimy w górę, nad głowę, czując jednocześnie jak przedmiot smagany jest przez wiatr) i wizualizujemy sobie, że przedmiot oczyszczany jest przez żywioł - tak jakby cała energia z przedmiotu zostaje 'wysysana' z niego. Będziemy wiedzieć, że przedmiot jest oczyszczony w momencie, gdy będziemy czuli, że jest czysty, sterylny, niczym nie splamiony.
Następnym krokiem jest jego wyświęcenie.

Wyświęcanie amuletu.

Kwestią sporną jest, czy fazy księżyca podczas wyświęcania przedmiotów magicznych mają wpływ na ich późniejsze lepsze bądź gorsze działanie. Osobiście zawsze staram się wyświęcać wszelkie amulety/przedmioty magiczne podczas pełni. Dla zainteresowanych - najlepiej wyświęcać podczas pełni, ewentualnie w okresie 'przybierania' księżyca, najgorzej zaś w czasie nowiu, czy też 'ubywania' księżyca.
Sam proceder wyświęcania wygląda różnie - od fantazyjnych, szczegółowo dopracowanych rytuałów wyświęcających po skromne naenergetyzowanie danego przedmiotu. Osobom niezbyt zaawansowanym w robieniu tego typu rzeczy, proponuję nie cudaczyć, a zrobić to jak najprościej, jednocześnie przykładając wagę do dokładności.
Przykład: Podczas pełni księżyca siadamy spokojnie, odprężamy się, rozluźniamy. Następnie nakreślamy wokół siebie (niekoniecznie fizycznie - można sobie zwizualizować) krąg magiczny (ja zazwyczaj zakreślam pentagram dewokacyjny), bierzemy owy przedmiot w ręce, zwracając uwagę na to, aby wszystkie palce były złączone ze sobą i aby przylegały do przedmiotu. Skupiamy się przez chwilę, a następnie wizualizujemy sobie czystą, neutralną energię wypływającą z naszych palców i zagnieżdżającą się w przedmiocie. Można uznać energetyzowanie przedmiotu za udane w momencie, gdy czujemy, że więcej się 'wtłoczyć' nie da. Pewnym ułatwieniem jest też podczas energetyzacji wyobrazić sobie termometr, którego temperatura wzrasta adekwatnie do poziomu naenergetyzowania przedmiotu. W momencie, gdy termometr będzie wskazywał na liczbę w przedziale od 80 do 100, należy zakończyć energetyzowanie przedmiotu.
Po całym procederze najlepiej chwilę zaczekać, rozluźnić się (mogą boleć palce), zrelaksować.


W ten sposób dobrany, oczyszczony i wyświęcony amulet nadaje się do użytkowania.

Enjoy (;
Ostatnio zmieniony 2007-09-26, 00:46 przez The Little One, łącznie zmieniany 1 raz.


~ Illuminates of Bombastick
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Mawerick » 2007-09-25, 23:22

Bardzo dobry i pomocny tekst! Gratuluję świetnego pióra, czy klawiatóry!
An opened mind is like a fortress with it's gates unbarked and unguarded.
Mamba
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 66
Rejestracja: 2007-02-11, 05:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mamba » 2007-09-29, 13:53

Przydatny opis ale mam jedno pytnie do części twojego postu opisujacego wyświęcenie? energetyzujesz i wyświęcasz? Po co energetyzujesz wyświęcając ?wydaje mi się ,że energia symbolu wystarczy i nie ma sensu energetyzowania talizmanu itd. chyba, że tworzysz coś sama?

Mamba
Najlepszy jest ten czas, który mam przed sobą.
(Milton H. Erickson )
The Little One
Bardzo wtajemniczony
Bardzo wtajemniczony
Posty: 351
Rejestracja: 2006-07-26, 14:57

Post autor: The Little One » 2007-09-30, 00:22

Mambo, wyświęcam każdy amulet, którego chcę używać. Pomijając już nawet fakt, że tworzę je sama d;
Wyświęcenie amuletu to po prostu coś, co ma dla nas duże znaczenie symboliczne, nawet jeśli sobie tego nie uświadamiasz. Wyświęcając amulet, nie tyle sprawiasz, że on sam staje się 'święty', co powodujesz, że nabiera on konkretnych magicznych właściwości w Twojej Podświadomości.
(Rozumując w ten sposób: Podświadomość > Wyższe 'Ja' > Wszechinformacja/Plan Astralny)
Amulety wyświęcone od niewyświęconych różnią się tym, że działanie amuletu wyświęconego obejmuje wszelkie możliwe płaszczyzny, a niewyświęcony działa dzięki naszej autosugestii (tak baardzo upraszczając i chcąc ukazać różnicę, ofkorz.) d;
~ Illuminates of Bombastick
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Mawerick » 2007-10-01, 09:43

The Little One, ale nie odpowiedziałaś na pytanie, czymu energetyzujesz. Się wypowiem ja w takim razie. Energetyzowanie amuletów jest moim zdaniem czynością konieczną. Wyświęcenie jest swoistym obudzeniem amuletu. Energetyzowanie daje mu zaś większą energię działania na Ciebie, przez co jego ochronna lub wspomagająca moc jest intensywniejsza. Energetyzowac powinno się wszystkie amulety bez względu na to, czy są kupne, czy robione, poniewarz każdy człowiek ma swoją prywatną energię, zgranie energii amuletu i człowieka są konieczne do jego poprawnego działania. Tak przynajmniej się utarło. Co na to The Little One, ? Może się pomyliłem, ale gdzieś tak czytałem i w sumie robię tak od tamtej pory.
An opened mind is like a fortress with it's gates unbarked and unguarded.
assamite
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 102
Rejestracja: 2005-08-31, 09:27
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: assamite » 2007-10-01, 12:04

The Little One, a swoją drogą po cholerę Ci jakieś amulety ? naprawdę uważasz że nadajesz im jakieś magiczne właściwości czy starasz się tylko w ten sposób podbudować? nie lepiej się uprzeć i postarać zamiast zasłaniać własne słabości jakimiś wisiorkami nie powiem sam nosze na sobie różne ozdoby na sobie medialiony czy opaski an rękach i bóg sam nie wie gdzie jeszcze ale to są tylko ozdoby czy noszone są one tylko z szacunku dla osób od których je dostałem :)

Pozdrawiam ;)
"Każdy nowy dzień
Kocha cię jakby mniej
Każda nowa noc
W sercu amok płomień złość
Nie da się zamknąć przed nami bram
Jak wściekła błyskawica przebijemy czas
Wieczorne bulwary oddadzą nam cześć
Są rzeczy których nie da się znieść"
The Little One
Bardzo wtajemniczony
Bardzo wtajemniczony
Posty: 351
Rejestracja: 2006-07-26, 14:57

Post autor: The Little One » 2007-10-01, 15:41

Co na to The Little One?
Owszem, można to wytłumaczyć właśnie w ten sposób (;

assamite, szybko potrafisz wystawić ludziom etykietkę ;p
Ale skoro już rozmawiamy o osobistych preferencjach, mogę powiedzieć i o tym. Ja noszę tylko jeden 'amulet', ze swoją runą przewodnią, Kaunan (lub jak kto woli - Kenaz). Nie dlatego, że liczę na to, że mi w życiu pomoże, to idiotyczne xD Po prostu lubię ten wisiorek, zrobiłam go sama i darzę go sympatią, jeśli można to określić w ten sposób.
Ogólnie rzecz biorąc, amulety nie są niczym niezastąpionym. A całego tego arta nie napisałam dlatego, że je uwielbiam, a dlatego, że ostatnio wiele osób pytało o nie na forum. A że, chcąc nie chcąc, mam w nich jako takie doświadczenie, to się nim dzielę.
Jeszcze jakieś pytania, assamite? (;
~ Illuminates of Bombastick
assamite
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 102
Rejestracja: 2005-08-31, 09:27
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: assamite » 2007-10-01, 17:04

szybko zmieniasz zdanie ;)
wyświęcam każdy amulet, którego chcę używać
Wyświęcając amulet, nie tyle sprawiasz, że on sam staje się 'święty', co powodujesz, że nabiera on konkretnych magicznych właściwości
hmmmm....
Ja noszę tylko jeden 'amulet', ze swoją runą przewodnią, Kaunan (lub jak kto woli - Kenaz). Nie dlatego, że liczę na to, że mi w życiu pomoże, to idiotyczne xD Po prostu lubię ten wisiorek, zrobiłam go sama
coś mi nie pasuje ;) to jak robisz naszyjniki wisiorki i wogole a potem je wyświęcasz żeby nabrały magicznych właściwości żeby ci w żaden sposób nie pomagały bo to idiotyczne.... tya....?
"Każdy nowy dzień
Kocha cię jakby mniej
Każda nowa noc
W sercu amok płomień złość
Nie da się zamknąć przed nami bram
Jak wściekła błyskawica przebijemy czas
Wieczorne bulwary oddadzą nam cześć
Są rzeczy których nie da się znieść"
The Little One
Bardzo wtajemniczony
Bardzo wtajemniczony
Posty: 351
Rejestracja: 2006-07-26, 14:57

Post autor: The Little One » 2007-10-01, 17:42

Żle rozumujesz.
Jeśli już mam do czynienia z amuletami, zawsze je wyświęcam, bo nie lubię niedokończonej pracy. A taki amulet bez wyświęcenia, chociażby dla własnej satysfakcji, to już nie amulet, a wisiorek d;
Nie jest to jednak jednoznaczne z tym, że korzystam często z mocy amuletów. W zasadzie rzadko to też za dużo powiedziane.

A to, że amuletami się w życiu nie posługuję, nie oznacza, że muszę świecić niewiedzą i brakiem doświadczenia w tej kwestii. Moją domeną jest między innymi wszechstronność.
~ Illuminates of Bombastick
assamite
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 102
Rejestracja: 2005-08-31, 09:27
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: assamite » 2007-10-01, 19:13

no a po diabła ci wyświęcony amulet skoro jak o sama powiedziałaś jesteś "wszechstronna" wyjaśnij mi po co taka osoba je wyświęca skoro nie planuje z nich korzystać?
"Każdy nowy dzień
Kocha cię jakby mniej
Każda nowa noc
W sercu amok płomień złość
Nie da się zamknąć przed nami bram
Jak wściekła błyskawica przebijemy czas
Wieczorne bulwary oddadzą nam cześć
Są rzeczy których nie da się znieść"
The Little One
Bardzo wtajemniczony
Bardzo wtajemniczony
Posty: 351
Rejestracja: 2006-07-26, 14:57

Post autor: The Little One » 2007-10-01, 22:32

assamite, robię to właśnie dlatego, że jestem wszechstronna.
Jeśli jeszcze czegoś nie rozumiesz (czyt. - chcesz się uczepić), to pisz na priva, albo GG, bo spamujesz temat, a Twoje posty są nieudolną próbą prowokacji (;
~ Illuminates of Bombastick
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Mawerick » 2007-10-02, 01:32

The Little One, pieknie kochana, pięknie. Bardzo mi miło widzieć, że zachowałaś taki spokój.
assamite, robisz jak chcesz. Ja też noszę runy przy sobie. Ale nie są to amulety, wisiorki, tylko poprostu kartka z zapisanymi słowami runicznymi. Nie jest to wybitnie potrzebne aby nosić ze sobą kawałek metalu czy drewienka. Chodzi o symbol. Coś, co dodaje Ci otuchy lub wprawia w nastój lub daje poczucie pewności. To chyba i tak wiele jeśli chodzi o tak małą rzecz jak jedna runa czyż nie?
An opened mind is like a fortress with it's gates unbarked and unguarded.
Eva unit 01
Bardzo wtajemniczony
Bardzo wtajemniczony
Posty: 300
Rejestracja: 2007-02-08, 17:31

Post autor: Eva unit 01 » 2007-10-02, 20:52

Noszenie nawet nie wyświęconych amuletów ma też inne zastosowanie. Większość społeczeństwa, to ignoranci na tle ezoteryki i okultyzmu, którzy uważają pentagram za symbol sztana. Noszenie chociazby takiego symbolu nadaje ci aure tajemniczosci, i ludzie się moze nawet nie tyle co boja, ale zachowuja dystans. Oczywiście osobyz najbliższego grona sa na ogol uswiadomione przez nas o co chodzi (nawet jesli nie o glowny cel, to znaja zncazenie danych "amuletow"). Posiadanie pozadanej reputacji dodaje wiary w siebie i pomaga w dzialaniach. Takie zabiegi psychologiczne tez kwalifikuja się do naszej "magii".
assamite
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 102
Rejestracja: 2005-08-31, 09:27
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: assamite » 2007-10-02, 21:52

Ej ja lubię akurat pentagram jako symbol szatana :) zostawić mi proszę szatana czy czymkolwiek to coś i jakkolwiek to się nazywa spoko to gość i jest jednym z moich idoli :) mowie o tym Biblijnym :) dla mnie to pod pewnym względem autorytet ;)


hmm... niech pomyśle :) kurde pod każdym :) a co do poentagramu to nie musze uzywać wisiorka bo mam wycięty na ciele :) troche ludzie na basenie na moje ciało się dziwnie patrzą ale ich sprawa ;)

A co to tej łądnej pani której sympatyczność oraz skromność jest odwrotnie proporcjonalna do urody to powiem tak:

... no jesteś wspaniała ;) faktycznie jakbym był dziewczyną to urody bym zazdrościł :) poważnie (ale rzęsy mam dłuższe : PPP)

no a tak reasemując ;) robisz amulety bo ich nie potrzebujesz i energetyzujesz je czy wkłądasz gdzie tam chcesz bo jesteś wszechstronna tak? skoro jesteś wszechstronna to robisz amulety i w kółko? popraw mnie jeśli się pomyliłem :) a po za tym chyba się w Tobie zakochałem :) mua :* PoOoOozdrawiam :)
"Każdy nowy dzień
Kocha cię jakby mniej
Każda nowa noc
W sercu amok płomień złość
Nie da się zamknąć przed nami bram
Jak wściekła błyskawica przebijemy czas
Wieczorne bulwary oddadzą nam cześć
Są rzeczy których nie da się znieść"
The Little One
Bardzo wtajemniczony
Bardzo wtajemniczony
Posty: 351
Rejestracja: 2006-07-26, 14:57

Post autor: The Little One » 2007-10-02, 22:22

robisz amulety bo ich nie potrzebujesz i energetyzujesz je czy wkłądasz gdzie tam chcesz bo jesteś wszechstronna tak? skoro jesteś wszechstronna to robisz amulety i w kółko? popraw mnie jeśli się pomyliłem
Mylisz się na całej linii (;
Robię amulety, bo tak mi się podoba, mam taką ochotę, wewnętrzną potrzebę, czy whatever. Powiedzmy, że lubię się spełniać artystycznie xD I nie robię tego masowo. Jak już wspominałam, posiadam jeden amulet, który noszę, bo nie potrzebuję więcej. Czasem robię też amulety dla przyjaciół, kiedy mnie o to proszą.
A skoro jestem wszechstronna, to nie robię w kółko amuletów, tylko staram się mieć doświadczenie w różnych rzeczach d;

Jeśli jakimś cudem coś jeszcze Ci się nie zgadza, assamite, to błagam, pisz na pw lub GG, bo trochę się kompromitujesz, spamujesz temat i zmuszasz mnie do pisania beznadziejnych postów, których wcale mi się pisać nie chce, clear? (;
~ Illuminates of Bombastick
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Mawerick » 2007-10-02, 22:27

The Little One, congratulations masz wielbiciela. Ale to co mówi, to czasem ciężko mi pojąć. Tłumacz się XD
An opened mind is like a fortress with it's gates unbarked and unguarded.
assamite
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 102
Rejestracja: 2005-08-31, 09:27
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: assamite » 2007-10-03, 00:19

Co do tych beznadziejnych postów? hehe u mnie to widze coś nas łaczy jesli chodzi o To ;) Szkoda że chce Ci się nie chce odpisywać na moje beznadziejne posty rozumiem że wolisz wymyślać własne oryginalne :)

druga sprawa nie spamuje bo nie lubię wieprzowiny :) ogólnie nie lubię mięsa za to lubię "Króla Lwa" ;)

Swoją drogą ludzie naprawdę proszą Cię o robienie amuletów? :) gratuluje spróbuj może otworzyć działalność gospodarczą : )) Ale tak poważnie może mogłabyś zrobić jeden dla mnie :)

A i jeszcze jedno... ;) nie jestem w stanie nikogo do niczego zmusić :) sama chcesz to robić ;)
"Każdy nowy dzień
Kocha cię jakby mniej
Każda nowa noc
W sercu amok płomień złość
Nie da się zamknąć przed nami bram
Jak wściekła błyskawica przebijemy czas
Wieczorne bulwary oddadzą nam cześć
Są rzeczy których nie da się znieść"
Eva unit 01
Bardzo wtajemniczony
Bardzo wtajemniczony
Posty: 300
Rejestracja: 2007-02-08, 17:31

Post autor: Eva unit 01 » 2007-10-03, 20:38

Ej ja lubię akurat pentagram jako symbol szatana :)
lol... to tak jakbys powiedzial lubie katolicka ciemnote...
zostawić mi proszę szatana czy czymkolwiek to coś i jakkolwiek to się nazywa spoko to gość i jest jednym z moich idoli :) mowie o tym Biblijnym :) dla mnie to pod pewnym względem autorytet ;)
To gratuluje pięknego umysłu. Może nie wiesz, ale biblijny szatan jest wrogiem człowieka, a nie boga. On nie chce obalić boga, tylko wydupczyć ludzkość tak, żeby nie dostąpiła zbawienia.
a co do poentagramu to nie musze uzywać wisiorka bo mam wycięty na ciele :)
Pure genius
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Mawerick » 2007-10-06, 17:22

Eva unit 01, aż się nie odezwę :D Zabawnie to napisałeś..
Prawda, Szatan jest dla nas adwersarzem. Jeśli assamite, lubisz gościa, to podajesz rękę własnej zagładzie w sumie. Ale jak to się mówi, not my buisness!
An opened mind is like a fortress with it's gates unbarked and unguarded.
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 858
Rejestracja: 2006-06-17, 14:05

Post autor: DragonFire » 2007-11-18, 18:17

Boże... i jak się tu nie uczepić?

[ Dodano: 2007-11-18, 16:23 ]
Przypomina mi się tu Drużyna A i ten czarny koleś obwieszony złotem... Mr T?
Czegoś tu nie rozumiem, skoro my wyświęcamy amulety i wiążemy się z przedmiotami, to wtedy one tracą swój kierunek działania. Teoretyzuje, bo nie wiem. Jeśli amulet ma dawać szczęście, przynajmniej to symbolizuje, to my go resetując i ładując sobą zmieniamy mu profesje. Czy nie?

assamite. Jak ktoś lubi nosić tarcze i miecz, to niech nosi, co ci do tego? Uwierz, napewno nie chcesz spotkać kogoś, kto jest tarczą i mieczem bez tych akcesoriów, więc nie zadzieraj.
A szatanem jest (...) materialność, ci którzy zechcieli odwrócić się od boga i zejść z niebios na ziemie, czytaj zmienić się z dusz w ciała. Czyli my wszyscy, póki nie powrócimy do czystej energii...

(Idioten się szerzy, powiem wam :/ )
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości