O czakrach

Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4746
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Nastrój:
Kontakt:

O czakrach

Post autor: Ivellios » 2006-08-05, 01:19

Czakra podstawy - wiąże nas ze światem fizycznym zaś energia Ziemi wpływa przez tę czakrę w nasz system energetyczny; nawiązujemy przez nią kontakt z „Duchem Matki Ziemi”, doświadczamy jej miłości, siły. Czakrze podstawy przyporządkowany jest żywioł Ziemi zaś jej kolor to czerwień energii i aktywności. Daje ona ziemską stałość i „pewny grunt pod nogami”, na którym możemy budować nasze życie, zaopatruje nas równocześnie w energię potrzebną dla twórczej aktywności w świecie, użyczając siły przebicia i wytrwałości. Czakra podstawy tworzy fundament życiowy i źródło sił witalnych dla wyższych czakr; poprzez nią jesteśmy związani z niewyczerpanym rezerwuarem sił energii Kundalini.
W przypadku nieharmonijnego działania czakry twoje myślenie i działanie krąży przede wszystkim wokół materialnego posiadania i bezpieczeństwa, zmysłowych podniet i rozkoszy. To czego pożądasz, musisz natychmiast mieć, nie myśląc przy tym o skutkach jednocześnie dość trudno przychodzi ci otwarcie coś dawać lub przyjmować. Masz skłonność zabezpieczania i odgraniczania siebie, niemożność „wypuszczania” i chęć „zatrzymania” a Twoje działanie jest skierowane przede wszystkim na zaspokajanie tylko własnych potrzeb; nie dostrzegasz lub pomijasz potrzeby innych. W skrajnych przypadkach trzymasz się określonych wyobrażeń i pożądań, od których nie możesz się uwolnić a jeśli Twoje przyzwyczajenia są zagrożone przez innych ludzi lub warunki , reagujesz podnieceniem, zdenerwowaniem lub wściekłością i agresją. Wściekłość i przemoc są w rezultacie mechanizmem obronnym wskazującym na brak pierwotnej ufności a stoi za tym zawsze strach stracenia czegoś lub w ogóle nie otrzymania tego, co daje ci poczucie bezpieczeństwa i dobre samopoczucie.

Czakra śledziony – centrum pierwotnych emocji, energii seksualnej i sił twórczych; przyporządkowana żywiołowi wody. Nasze relacje międzyludzkie , są zdecydowanie naznaczone działaniem drugiej czakry tak więc i np. różnorodne gry erotyczne należą tak samo do jej obszaru oddziaływania, jak przekroczenie „ego” i przeżycie większej jedności w zjednoczeniu seksualnym.
Zakłócenia w jej działaniu mają często początek w okresie dzieciństwa lub dojrzewania i są wynikiem braku czułości i bliskości cielesnej. Prowadzi to do zanegowania lub odrzucenia seksualności; odczuwanie zmysłowe jest relatywnie mało subtelne za to masz tendencje do stawiania zaspokojenia swych potrzeb seksualnych na pierwszym planie. Brak swobody w obchodzeniu się z energiami seksualnymi powoduje, że tracisz otwartość na wyrażenie tych energii w tworzeniu, na grę sił Yin i Yang – żyjesz w ciągłym pragnieniu za spełnieniem w związku seksualnym nie zdając sobie sprawy, że niezrealizowanie marzeń leży w tobie samym.

Czakra splotu słonecznego – nasze słońce, centrum siły; przyporządkowana żywiołowi ognia zaś ogień oznacza światło, ciepło energię i aktywność, na poziomie duchowym oczyszczenie. Poprzez splot słoneczny przyjmujemy energię Słońca która odżywia nasze ciało eteryczne, użyczając w ten sposób witalności naszemu ciału fizycznemu i podtrzymując je.
Przy wadliwym działaniu trzeciej czakry chciałbyś mieć na wszystko swój wpływ, kontrolować twój wewnętrzny jak i zewnętrzny świat, zdobywać i sprawować władzę. Często czujesz się przygnębiony, zniechęcony, wszędzie widzisz przeszkody, które przeciwstawiają się spełnianiu twoich życzeń.
Poprzez trzecią czakrę wypływa na zewnątrz nasza energia emocjonalna, nasze relacje międzyludzkie, sympatie i antypatie jak również zdolność wchodzenia w związki emocjonalne. Ważnym zadaniem trzeciej czakry , aby osiągnąć pełne spełnienie na wszystkich poziomach życia jest oczyszczenie popędów i życzeń czakr dolnych, świadome kierowanie i wykorzystywanie ich twórczej energii. Czakra ta wiąże się bezpośrednio z ciałem astralny, zwanym ciałem życzeń lub ciałem pożądań i jest nośnikiem naszych emocji. Witalne popędy, życzenia i uczucia dolnych czakr są w tej czakrze wyjaśniane przetrawiane i transformowane w wyższe postacie energii, zanim zostaną zastosowane do świadomego kształtowania naszego życia. Afirmacja i sensowna integracja uczuć i życzeń z naszymi życiowymi doświadczeniami prowadzi do odprężenia i otwarcia trzeciej czakry, przez co światło w nas jest coraz większe, rozjaśniając coraz bardziej nasze życie- nasze ogólne usposobienie zależy od tego jak dużo tego światła wpuścimy do siebie. Poprzez trzecia czakrę rozpoznajemy wibracje innych ludzi i reagujemy potem odpowiednio do jakości tych wibracji. Jeżeli natrafimy na negatywne wibracje bardzo często czujemy grożące niebezpieczeństwo.

Czakra serca – środek systemu czakr – związane są w niej trzy dolne centra fizyczno-emocjonalne z trzema górnymi centrami duchowymi. Zadaniem czakry serca jest zjednoczenie przez miłość – jeżeli przez nią poznaliśmy , że wszystkie doświadczenia życia, pragnienia, emocje mają głębszy sens to w czakrze serca znajdujemy wiedzę o tym, że wszystkie uczucia i przejawy życia pochodzą pierwotnie z tęsknoty za miłością i zjednoczeniem i są w końcu wyrazem tej miłości. Przy nieharmonijnej czakrze serca wyrażać się to może na różne sposoby: np. chciałbyś chętnie dawać, być ciągle obecny dla innych, nie będąc przy tym związany ze źródłem miłości albo też czujesz się bardzo ważny i mocny ,oddajesz innym nieco twojej siły; nie jesteś jednak zdolny przyjmować miłości, otworzyć się dla „brania”. Czułość i delikatność wprawiają cię w zakłopotanie, wmawiasz sobie i innym , że nie potrzebujesz miłości innych, jednocześnie łatwo cię zranić, jeśli jesteś odrzucony, czujesz się głęboko dotknięty, szczególnie wtedy gdy miałeś odwagę się „otworzyć”. Wracasz wtedy do swojej kryjówki, jesteś smutny, przybity i wprawdzie chciałbyś dawać miłość, jednak ze strachu przed odrzuceniem nie znajdujesz nigdy właściwego sposobu, aby to uczynić i ciągle na nowo potwierdzasz się w swojej nieudolności. Czasami próbujesz swoje pragnienie miłości zrekompensować przyjaznym i uprzejmym sposobem zachowania , swoją powierzchowną uprzejmością obdarzasz wszystkich , nie wnikając jednak głębiej w innych ludzi. Dlatego gdy ktoś naprawdę potrzebuje twojego serca unikasz tego i zamykasz się w sobie ze strachu przed możliwym zranieniem. Jeżeli czakra serca jest zamknięta zupełnie widać to w chłodzie, obojętności, aż do znieczulenia wtedy cierpisz, wpadasz w depresję.


Nie lubię warszawskich fryzjerów i kwietniowych wilkołaków. Bo nie. I już.
TeleCzechus
Tropiciel
Tropiciel
Posty: 25
Rejestracja: 2007-05-10, 22:53
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: TeleCzechus » 2007-05-13, 21:18

a tak zwana szósta czakra to jest która
Lauwiasz
Wtajemniczony
Wtajemniczony
Posty: 211
Rejestracja: 2007-04-17, 17:31
Lokalizacja: Złe Miejsce

Post autor: Lauwiasz » 2007-05-14, 11:10

Szósta czakra to trzecie oko.

Najlepiej przeczytaj ten artykuł http://www.paranormalium.pl/artykul.php?id=76
We barely remember, who or what came before this precious moment.
We are choosing to be here, right now. Hold on, stay inside...
This holy reality, this holy experience. Choosing to be here...
TeleCzechus
Tropiciel
Tropiciel
Posty: 25
Rejestracja: 2007-05-10, 22:53
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: TeleCzechus » 2007-05-14, 17:44

Ok dzięki za odpowiedź
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości