Strona 3 z 4

Re: Nautilus

: 2010-03-30, 14:04
autor: ifar15
Iv uważaj bo to mogła jednak napisać osoba z Nautilusa, ten prymitywny język pasuje mi do nich

Re: Nautilus

: 2010-04-10, 11:11
autor: IteratorZX81
Iv, a może poszukać na nich haków prawnych i po prostu wykończyć tą tzw. fundację?

Re: Nautilus

: 2010-04-10, 13:43
autor: Ivellios
No i dziś na stronie Nautilusa pojawiła się informacja, jakoby "katastrofę pod Smoleńskiem przewidział jakiś jasnowidz". Mam tylko nadzieję, że nie próbują w ten sposób wywołać sensacji.
Iv, a może poszukać na nich haków prawnych i po prostu wykończyć tą tzw. fundację?
Nie mam zamiaru niczego szukać - nie będę się targał po sądach, zwyczajnie mi się nie chce.

Re: Nautilus

: 2010-04-12, 20:42
autor: FearTheReaper
Czy wy aby nie przesadzacie? Wyciągacie zbyt odległe i pochopne wnioski. Jeśli będziecie chcieli widzieć w tym oszustwo, kłamstwo, manipulację i spisek to właśnie to was spotka, co sobie wyobrażacie. I związaną z tym reakcję. Jeśli nastawiacie się na nie to i wasza wiarygodność jest negowana jako strona szkalująca. Jeśli uparcie ogłaszacie daną wersję za jedyną prawdziwą i słuszną, bez żadnych dowodów (argumenty nie są dowodami) to można oczekiwać takiej a nie innej reakcji.

Re: Nautilus

: 2010-04-28, 15:42
autor: IteratorZX81
Ivellios, nautilianin...

Re: Nautilus

: 2010-04-29, 17:47
autor: FearTheReaper
IteratorZX81 pisze:Ivellios, nautilianin...
Nie jestem z Nautilusa, ale byłeś blisko. Bywam natomiast na FN, a nawet pisuję tam i wiem, że to co jest tu o nim wypisywane to false, zwykłe nieporozumienie, niezrozumienie realiów i sytuacji. :)

Re: Nautilus

: 2010-04-29, 22:13
autor: Ivellios
FTR, to co ci powiem to ci powiem - to, co napisałem na forum, w artykule o dezinformacji i na moim blogu na temat Nautilusa, oparłem w całości na moich obserwacjach działalności tej organizacji, i bynajmniej nie pisałem tego tylko dlatego, że w jakichś sprawach dopatruję się kłamstwa czy spisku czy też przyjmuję taki i taki pogląd i ani mi w głowie go zmieniać.

Niestety, prawda jest taka, że Nautilus chorobliwie boi się czegokolwiek, co potencjalnie mogłoby podważyć szerzone przez nich informacje. Popatrz np na sprawę Zdanów - na forum Nautilusa podałem swoje wątpliwości co do obiektu ze Zdanów. W odpowiedzi zamiast wyjaśnienia przez kogokolwiek tych kwestii dostałem pięknego i soczystego bana (w powodzie napisali mi o "szerzeniu zamętu na forum"). Inny user zapodał linka do notki na moim blogu (toto takie krótkie coś z "balonikowym" UFO) i poprosił o komentarz - zamiast komentarza też dostał bana za "celowe wklejenie linka do strony szkalującej dobre imię FN". Takie przypadki można mnożyć, niestety.

Re: Nautilus

: 2010-04-29, 23:08
autor: zblazowany
Nautilus nie ma wile wspólnego z prawdziwą ufologią czy innymi badaczami zjawisk paranormalnych. Oni zachwycają się takimi oszustami Jak billy Meier, lewitującym szamanem z afryki i innymi przypadkami gdzie idzie łatwo wykazać albo już dawano wykazano że są to zjawiska naturalne albo zwykłe faki. tak samo jest z promowaniem Jackowskiego, nabijają mu kiebze, a z opisów jego klientów na innych stronach można się dowiedzieć że jak już weźmie pieniądze to potem ciężko się z nim skontaktować.

Re: Nautilus

: 2010-04-29, 23:43
autor: Ruskof
zblazowany pisze:a z opisów jego klientów na innych stronach można się dowiedzieć że jak już weźmie pieniądze to potem ciężko się z nim skontaktować.
Typowe oszustwo,gdy wezmie pieniadze oznacza to iz oszustwo udalo mu się,i raczej olewa juz osoby ktore udalo mu się oszukac.

Re: Nautilus

: 2010-05-01, 02:25
autor: Arek
Zachowanie tego pana jest jak najbardziej komiczne

Re: Nautilus

: 2010-09-29, 18:12
autor: Ivellios
Jakimś dziwnym trafem mam ekipę Nautilusa w znajomych na Facebooku (nie śmiać się! :D). Dzisiaj opublikowali takie coś:
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak- ... 8758_n.jpg
Patrzę se na zdjęcie i stwierdzam, że w tym miasteczku byłem już kilka razy - to Ustroń. Natychmiast rozpoznałem, że po lewej widoczne jest sanatorium "Równica", w którym spędziłem już niejeden turnus, i spędzę jeszcze co najmniej dwa. Gdzieś niżej widać stojący nieopodal sanatorium Kościół Chrystusa Króla Wszechświata, można też dostrzec Ratusz, park, estradę, bez trudu można też dostrzec kościół ewangelicki pw. Apostoła Jakuba (ta taka biała wieżyczka z zielonym czubkiem) i Kościół pw. Św. Klemensa.

No dobra. Może "coś" na zdjęciu widać.

Ale zamieszczony niżej opis jest bardziej paranormalny niż to zdjęcie... że zacytuję:
zdjęcie wykonane z pod Gubałówki
Odkąd pamiętam, Gubałówka to w Zakopanem...
Gdzie Ustroń, a gdzie Zakopane!

Foto tutaj:


Dla porównania:

Widok z Gubałówki:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... ałówki.jpg

Ustroń:
http://mineralne.pgi.gov.pl/uzdrowiska_ ... ustron.jpg
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... on_062.jpg
Ustroń na Wikipedii: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ustroń

Re: Nautilus

: 2010-09-29, 19:58
autor: ifar15
ahahahahahhahahah-to cały mój komentarz :P :P a tak w ogóle to tydzień temu byłem pod gubałówką :D

Re: Nautilus

: 2010-09-29, 20:09
autor: Ivellios
...i widziałeś tam coś, co przypominałyby okolicę widoczną na zdjęciu? :P

Re: Nautilus

: 2010-09-29, 20:19
autor: ifar15
yy.. tak jakby.... ee no.... nie do końca :P

Re: Nautilus

: 2011-01-25, 21:10
autor: Triinu
Temat już jakiś czas temu "przysechł", ale pozwolę sobie dorzucić i swoje trzy grosze :)

Swego czasu, co pewien czas zerkałam na FN i czytywałam zamieszczone tam artykuły, bądź oglądałam wideo reportaże, czy filmy „dokumentujące” opisywane zjawiska....Pamiętam też nadawane przez nich audycje radiowe , bodajże w Radio Zet :P

Co trzeba przyznać, założyciele byli jednymi z pierwszych w Polsce popularyzujących zjawiska niewyjaśnione i min, dzięki nim wiele osób zainteresowało się ową tematyką i tkwi w niej po dziś dzień :P

Jednak powiedzmy sobie szczerze, jakby się bliżej przyjrzeć fakty, dowody tyczące się spraw, których badania podjęła się FN są delikatnie mocno „naciągne”. Byle co zostanie wysłane do redakcji zostaje uznane za pewnik. Zresztą sama fundacja strasznie nagina dowody swoich badań, tylko po by dowieść prawdziwości swojej wcześniej przyjętej teorii.

Czasem tam zerkam, ale nie po to by się czegoś dowiedzieć, lecz pośmiać....a chyba nie oto powinno chodzić, prawda? Zamiast trzymać poziom Fundacja z roku na rok go obniża publikując coraz gorsze, głupsze naciągane teksty upodabniając się do „Faktu”

Jako ciekawostkę podam pewien link, który bardziej niż moje słowa obrazuje obecny poziom badań FN- radzę obejrzeć zarówno filmik, jak i poczytać towarzyszący mu „artykuł „ będący jego „interpretacją”....Wszytko wg Nautilusa, jest rzecz jasna oczywistą prawdą http://***do widzenia***/?p=artykul&id=2273

Re: Nautilus

: 2013-08-12, 23:59
autor: Ivellios
Raz na jakiś czas Fundacja Nautilus w osobie Roberta Bernatowicza dostarcza powodów, dla których warto odświeżać ten temat ;) i właśnie niedawno miała miejsce kolejna próba reanimacji cyrku pod tytułem "miskolot ze Zdanów". W najnowszym wpisie w "Dzienniku Pokładowym" Berniaszka chwali się, że był ostatnio na konferencji MUFON-u (Mutual UFO Network, jedna z największych organizacji ufologicznych), że "mówiono coś o jakichś gościach z Polski, którzy mają mocny materiał" i że on sam wygłosił "niezliczoną ilość prelekcji" na temat "UFO ze Zdanów", podczas których "wielokrotnie" pokazywał zdjęcia. Wydaje mi się jednak, iż pan Bernatowicz cierpi już na schizofrenię w zaawansowanym stadium albo też chciał sobie dodać prestiżu, "doklejając" się do mufonowskiego eventu, gdyż zarówno strona MUFON-u (http://mufon.com/) jak i witryna organizowanej przez nich konferencji (http://www.mufonsymposium.org/) ani słowem nie wspominają o jakichkolwiek "gościach z Polski", nie mówiąc już o miskolocie ze Zdanów. A przecież to są tak "mocne materiały"!

A może to MUFON coś ukrywa? :lol:

Re: Nautilus

: 2013-10-27, 00:59
autor: IteratorZX81
IMO ten topic powinien być przeniesiony do zagadek ludzkości ;). Pasowałby tam bardziej.

Re: Nautilus

: 2013-10-27, 05:22
autor: Ivellios
Jeszcze w odniesieniu do mojego poprzedniego posta - z tego co pamiętam, Nautilianie później doprecyzowali, co to za "prelekcje" dawał Berniaszka. Otóż owe "prelekcje" miały miejsce... na korytarzu w przerwach między wykładami... a "widownia" tych "prelekcji" miała skład bardziej kameralny niż liczny...

No cóż... ;)

Re: Nautilus

: 2013-10-28, 01:06
autor: Arek
Tak sobie przypominam jak kiedyś rozmawiałem Z R. Nowickim. On wtedy opowiadał jak byli (FN) zaproszeni do Niemiec na zebranie MUFON-u CES

Re: Nautilus

: 2013-11-07, 14:23
autor: Spooky Fox
Jednego FN nie można odmówić. Chciałoby się zacytować Siarę: "mają rozmach, skurwisyny" xD

Tak czy owak fundacja jest szeroko znana w środowisku. Niestety większość czytelników nie zdaje sobie sprawy jak bardzo mocno są dezinformowani przez FN.