Nabór na moderatorów - listopad-grudzień 2009

Propozycje nowych audycji, tematów, itd. oraz uwagi i propozycje dotyczące działania strony. W tym dziale są również umieszczane ogłoszenia od administratorów
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Nastrój:
Kontakt:

Nabór na moderatorów - listopad-grudzień 2009

Post autor: Ivellios » 2009-11-30, 03:07

Niniejszym ogłaszam nabór na nowych moderatorów forum Paranormalium.

Kandydatury możecie zgłaszać w tym temacie.

Warunki, jakie musi spełnić kandydat na moderatora, są następujące:
- moderator musi przebywać na forum co najmniej sześć miesięcy
- musi być obznajomiony w stopniu co najmniej dobrym z tematyką działu, który chce moderować
- kandydat na moderatora nie powinien mieć na koncie żadnego ostrzeżenia, powinien się też odznaczać nienaganną reputacją

Kandydat na moderatora powinien określić, czy chce moderować tylko w jednym lub kilku działach, czy na całym forum.

Mile widziane jest, aby moderator od czasu do czasu napisał lub przetłumaczył jakąś relację bądź artykuł, który opublikowany zostanie na stronie głównej Paranormalium.pl (oczywiście nie jest to obowiązek, jest to jednak szansa na większe wykazanie się swoimi umiejętnościami).

Jeśli kandydujesz, w odpowiedzi do tego tematu wstaw kod:

Kod: Zaznacz cały

[center][color=yellow][b]KANDYDUJĘ NA MODERATORA FORUM PARANORMALIUM[/b][/color][/center]
W osobnym temacie odbędzie się później ankieta, będzie też można komentować kandydatury.

Pytanie: Chciałbym kandydować na moderatora, ale nie spełniam któregoś z warunków. Co mogę zrobić?

Możesz zgłosić się na Adepta. W tym celu wklej w zgłoszeniu kod:

Kod: Zaznacz cały

[center][color=green][b]KANDYDUJĘ NA ADEPTA MODERACJI NA FORUM PARANORMALIUM[/b][/color][/center]
Składając zgłoszenie na Adepta musisz napisać, dlaczego chcesz moderować na Paranormalium - zgłoszenia bez argumentacji nie będą rozpatrywane.

Do zadań Adepta należy:
- raportowanie postów, podpisów, profili i innych zauważonych elementów łamiących regulamin forum
- pilnowanie przestrzegania regulaminu forum (może np upominać użytkowników na PW)

Okres adeptowania wynosi 3 miesiące (w wyjątkowych wypadkach okres ten może ulec wydłużeniu). Po tym czasie Adept składa któremuś z moderatorów lub administratorów raport, w którym opisuje, co robił na forum przez ten czas - ogólne informacje typu czy raportował i co raportował*.

* nie muszą to być szczegółowe informacje typu "zaraportowałem 148678634 błędów ortograficznych i 38454834 nieregulaminowych podpisów" :P

UWAGA: Jeśli Adept w okresie adeptowania otrzyma ostrzeżenie, traci status Adepta i do czasu zniknięcia ostrzeżenia nie może kandydować na moderatora!

Nie lubię warszawskich fryzjerów i kwietniowych wilkołaków. Bo nie. I już.
Kryptozoolog
Bardzo wtajemniczony
Bardzo wtajemniczony

Re: Nabór na moderatorów - listopad-grudzień 2009

Post autor: Kryptozoolog » 2009-11-30, 10:22

KANDYDUJĘ NA ADEPTA MODERACJI NA FORUM PARANORMALIUM
Chciałbym zgłosić się na Adepta forum, gdyż uważam że mam bardzo dużo wolnego czasu, dobrą znajomość większości działów i doświadczenie na stanowisku moderatora więc głupio by było gdybym nie dał sobie szansy :grin: Forum Paranormalium jak i cały portal gdzie staram się komentować artykuły jest według mnie bardzo interesujący, oraz najlepszy ze wszystkich jakie spotkałem. Miło by być później moderatorem, zawsze staram się przestrzegać regulaminu.
Wojna to sztuka wprowadzania w błąd. Wojna to obszar życia lub śmierci, droga do przetrwania lub zagłady. Szczytem umiejętności jest pokonanie przeciwnika bez walki. Nie żałujcie pieniędzy, bo pieniądz w ten sposób wydany, zwróci się stukrotnie.
zblazowany

Post autor: zblazowany » 2009-11-30, 11:59

ja też chcę być modem
Kryptozoolog
Bardzo wtajemniczony
Bardzo wtajemniczony

Post autor: Kryptozoolog » 2009-11-30, 12:48

zblazowany pisze:ja też chcę być modem
Chyba nie doczytałeś czegoś do końca...
O, już pilnuje regulaminu jak Adept :P
Składając zgłoszenie na Adepta musisz napisać, dlaczego chcesz moderować na Paranormalium - zgłoszenia bez argumentacji nie będą rozpatrywane.
Wojna to sztuka wprowadzania w błąd. Wojna to obszar życia lub śmierci, droga do przetrwania lub zagłady. Szczytem umiejętności jest pokonanie przeciwnika bez walki. Nie żałujcie pieniędzy, bo pieniądz w ten sposób wydany, zwróci się stukrotnie.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator

Post autor: Spooky Fox » 2009-11-30, 13:47

KANDYDUJĘ NA MODERATORA FORUM PARANORMALIUM
Jestem już na forum od dłuższego czasu. Fakt, może moja opinia nie jest nieposzlakowana, zwłaszcza z moimi początkami na forum, ale obecnie szczycę się bardzo dobrą reputacją nawet, oczywiście po zapytaniu się, wśród administracji forum. Od jakiegoś czasu staram się raportowac posty i udzielac na forum. Mam ostatnimi czasy dużo wolnego, a nawet jeśli takowego nie mam, to i tak dużo czasu spędzam na forum, przeglądając tematy. Staram się angażowac forumowiczów w jakieś poważne, lub mniej poważne, sprawy. W chwili obecnej pracuję nad zareklamowaniem forum, jednocześnie prowadząc ankietę, oraz tłumaczę film dokumentalny, zapodany przez faktomana. Swoją drogą, mam nadzieję go dzisiaj bądź jutro skończyc. Myślę, że poprzez moderatorstwo odwdzięczę się jakoś za początki z forum xD

Pozdrawiam, SpooX :alien:
Zbadaliśmy kosmos i zbudowaliśmy laser, mamy siedem cudów świata i planetarny zasięg
Rozbiliśmy atom, mamy cyfrową jakość, znamy Kamasutre, czy choćby kalkulator
A nie umiemy cieszyć się życiem jak zagubieni w czasie, chciwość w ludzkim jadłospisie jak zazdrość i kradzież
Zabijamy się o Bliski Wschód i o ropę, wkrótcę zobaczę Chiński Mur w Europie
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Nastrój:
Kontakt:

Post autor: Ivellios » 2009-11-30, 13:48

I tak oto Kryptozoolog rozpoczal kariere Adepta :P

zblazowany, chciec to ty sobie mozesz, najpierw przeczytaj DOKLADNIE I W CALOSCI zasady rekrutacji w pierwszym poscie...
Kryptozoolog
Bardzo wtajemniczony
Bardzo wtajemniczony

Post autor: Kryptozoolog » 2009-11-30, 13:54

Redaktor, Adept co jeszcze :grin:
Mam nadzieje że spisuje się jako redaktor?
Do tej pory napisałem tylko 2 artykuły do kryptozoologi, a na stronie głównej tylko komentowałem lecz zamierzam w tym tygodniu, może nawet dzisiaj dać wam pierwszy numer mojego ''internetowego czasopisma'' w którym będe opisywać różne kryptydy, z czego dwie już znacie - orzeł Haasta i Trunko.
Możecie się spodziewać w pierwszym numerze od 5 do 8 kryptyd.
Dam to na Kryptozoologi pod wieczór (mam nadzieję).
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Kontakt:

Post autor: FaKtoMaaN » 2009-11-30, 15:42

Spooky Fox pisze:oraz tłumaczę film dokumentalny, zapodany przez faktomana. :
To przetłumacz go NAJPIERW a potem się chwal! :katuje: :poke: :bumbum: :P xD Bo już jajko znoszę!
co do tematu, bardzo bym chciał kandydować na moderatora, ale ostatnio nie mam zbyt wiele czasu:( mało co w ogóle w domu jestem, a co dopiero na kompie:( ale może w przyszłości:P
Pozdro dla wszystkich!
I WANT TO
BELIEVE
Crowley
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik

Post autor: Crowley » 2009-11-30, 20:42

Witam. Jestem na forum już prawie od roku. Przez ten niewiarygodnie długi czas, zdążyłem się w nim zakochać ;p i próbuje poświęcać mu jak najwięcej czasu. O ile dobrze pamiętam, to nigdy nie miałem na kącie "warna". Co do mojej reputacji na forum, to zdania są chyba podzielone;p Sam nie wiem... Wiecie jak jest... Czasem nerwy puszczą, ale ogólnie jestem spokojny;p Z tematyką forum jestem " obznajomiony w stopniu co najmniej dobrym ". Najbardziej leży mi kryptozoologia, trochę ezoteryka, ale wypowiadam się w zasadzie w każdym dziale. Spróbuje pomóc, w miarę możliwości, oczywiście. Jeśli ktoś ma jakieś pytania, to możecie na PW.
- Piwa i krwi nie wylewam na darmo!
Awatar użytkownika
IteratorZX81
Bardzo wtajemniczony
Bardzo wtajemniczony

Post autor: IteratorZX81 » 2009-12-02, 02:57

Z pewnych niezależnych ode mnie względów mam dostęp do internetu jedynie przez 3 dni/mc (czasami ten okres jest krótszy, ale to zależy od "humoru" mojego komputera), jednak kiedy już bym miał ten dostęp, tzn. internet by działał, zobowiązuję się to skutecznej walki z głupimi postami oraz błędami ortograficzno-gramatycznymi. Ponieważ ze względu na to że internet działa mi jak chce, nie mogę podjąć się moderki we wszystkich działach (na większości się nawet nie znam), moderowałbym jedynie dział o UFO i ew. Off-Topic. Także więc...
//EDIT: Oczywiście te 3 dni, czy każdy inny okres w którym internet będzie mi działał poprawnie postaram się wykorzystać maksymalnie sprzątając na forum
Niech się wali, niech się pali, niech świat spustoszeje...

Życie w kosmosie na pewno jest. A to czy są to szare/zielone/niebieskie ludziki, czy tylko roślinki i zwierzątka to inna sprawa. Obrazek

14 ciastek, a 9 dzieci. Kto to poleci? Jak on to skleci?
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum

Post autor: Arek » 2009-12-02, 07:43

musi być obznajomiony w stopniu co najmniej dobrym z tematyką działu, który chce moderować
To uważam za najważniejszy punkt całego naboru
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
To nie moje powiedzenie ale lubię je jak najbardziej

https://www.facebook.com/arek.czaja
Awatar użytkownika
IteratorZX81
Bardzo wtajemniczony
Bardzo wtajemniczony

Post autor: IteratorZX81 » 2009-12-02, 11:54

Ja również. Dlatego się nie pcham do moderki działu o magii, kiedy się na magii nie znam

Życie w kosmosie na pewno jest. A to czy są to szare/zielone/niebieskie ludziki, czy tylko roślinki i zwierzątka to inna sprawa. Obrazek

Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Kontakt:

Post autor: Sothis » 2009-12-02, 16:04

A co ;]. Zimne oko sceptyka-naukowca też się przyda, proponowany dział "Wiara, religie sekty" i "Starożytne cywilizacje". Siedzę w tych zagadnieniach po pachy od dawna i w wolnym czasie mam planach wyprostowanie kilku dziwnych poglądów krzewionych tu przez pewnych dyletantów, m.in. na temat budowy piramid przez /przy pomocy ufoli. ;]
Ὅταν ὁ δαίμων ἀνδρὶ πορσύνῃ κακά, τὸν νοῦν ἔϐλαψε πρῶτον
Darnok
Senior forum
Senior forum
Kontakt:

Post autor: Darnok » 2009-12-02, 17:00

Jak się wszyscy na modów zgłosicie, to nie będzie kogo moderować :)
Brak dowodu na nieistnienie nie sprawia że coś istnieje.
Awatar użytkownika
IteratorZX81
Bardzo wtajemniczony
Bardzo wtajemniczony

Post autor: IteratorZX81 » 2009-12-02, 18:00

Będziemy siebie nawzajem moderować ;). A tak na serio, to skoro jest już tylu kandydatów, to może by tak założyć dział "dyskusyjny", tzn. jak ktoś tutaj wspominał, że będziemy omawiać kandydatów.

Awatar użytkownika
Isen
Doświadczony
Doświadczony

Post autor: Isen » 2009-12-02, 18:45

Ja również chciałbym kazndydować na adepta . Wydaje mi się, że nie podpadłem niczym przez okres obecności na forum oraz staram się rzetelnie odpowiadać na inne posty. Przestrzegam zasad ortografii i interpunkcji. Staram się bywać na forum codziennie i służyć swoją pomocą. Największą wiedzę mam z zakresu ezoteryki i świata niefizycznego, więc tymi działami chciałbym się zajmowac.
Kryptozoolog
Bardzo wtajemniczony
Bardzo wtajemniczony

Post autor: Kryptozoolog » 2009-12-02, 19:06

Iv, a może założycie temat dyskusyjny na temat kandydatów na moderatorów i adeptów? Wszyscy będą mogli się o każdym wypowiedzieć i nie każdy kimś zostanie... bo w sumie zgłasza się prawie każdy z aktywnych, a wybór np. 2 z 6 może być trudny. Każdy widzi inaczej np. ortografię lub doświadczenie kogoś innego, niż on sam.
Awatar użytkownika
IteratorZX81
Bardzo wtajemniczony
Bardzo wtajemniczony

Post autor: IteratorZX81 » 2009-12-02, 21:28

Ja tam staram się być tolerancyjny dla cudzych poglądów, chyba że ktoś naprawdę przesadza, ale jeśli chodzi o mnie to musiałby ostro przegiąć pałę, np. obrażać innych wyrażeniami niezbyt kulturalnymi

|-_-|
Bardzo wtajemniczony
Bardzo wtajemniczony

Post autor: |-_-| » 2009-12-02, 22:06

Widzę, że wszyscy nam się zaraz w modów pozamieniają. :) Jestem w sumie za tym, by to Iv z resztą ekipy decydowali o ich wyborze, lub po prostu założyć temat do "omawiania" kandydatów, jak już wcześniej wspomniano.
"To, co dzisiaj jest dowiedzione, kiedyś było fantazją." - William Blake

I'm woman...
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Nastrój:
Kontakt:

Post autor: Ivellios » 2009-12-02, 23:06

Co do tematu do omawiania kandydatów, to będzie na pewno założony drugi temat, zawierający ankietę z możliwością głosowania na kandydatów, będzie też można przedyskutować ich kandydatury.

Aczkolwiek wynik ankiety nie będzie wiążący, da jedynie pogląd na to, co o kandydatach myślą userzy :P Ostateczną decyzję podejmiemy w gronie administratorów i moderatorów.
Zablokowany