Mieliście kiedyś kontakt z duchem?

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
majkelos2
Nowa Krew
Nowa Krew

Re: Mieliście kiedyś kontakt z duchem?

Post autor: majkelos2 » 2009-01-08, 21:14

narcyzem nie jestem :) , będę się starał pisać bardziej czytelnie:)
czy ja jestem przykładem elfizmu w sumie to nie bo nie jestem książkowym przykładem tego zjawiska:)
Jestem zwykłym przykładem szczeniaka, który w coś się bawił nie wiedząc w co... na nowo zaczynam zdobywać wiedzę okultystyczną od pewnej osoby, która podtrzymuje ze zajmuje się tym od dawien dawno a ludzie z jej wioski to potwierdzają ona sam stwierdziła że zajmie się moją "edukacją" bo widzi pewien potencjał, który może być źle spożytkowany.... niestety muszę się jakoś przygotować to jej nauk cokolwiek to znaczy bo już mi nie wytłumaczyła tylko kazała się odezwać w maju

majkelos2
Nowa Krew
Nowa Krew

Post autor: majkelos2 » 2009-01-08, 21:32

dlatego napisałem że jestem yy byłem szczeniakiem, który robi coś nie wiedząc co :)

teraz gdy ta kobieta mnie uświadomiła że jednak coś ze mną jest zaczynam się zastanawiać czy warto poddać się jej edukacji:)...

pozdrawiam i dzięki za odpowiedź w której nie mowi się o mnie psychol:)
majkelos2
Nowa Krew
Nowa Krew

Post autor: majkelos2 » 2009-01-09, 14:33

Szczerze to nie chodzi mi o nią tylko o mnie:)
Czy ja jestem na to gotowy:)
W sumie boje się tego co ona zobaczyła we mnie:) myślę,
że tą debatę można zamknąć
Awatar użytkownika
Monomagnum
Bardzo wtajemniczony
Bardzo wtajemniczony

Post autor: Monomagnum » 2009-01-09, 22:29

Albo jestem nie kapawy, albo majkelos2 nie pisze na temat :). Ja osobiście to nigdy nie spotkałem się z duchem, ale nie stronie od chęci spotkania się z nimi. Tak wiem że nie jeden Medium odradził by mi to, ale niech nikt sobie nie pomyśli że jestem jakimś tam "poszukiwaczem wrażeń z duchami", który z braku takiego spotkana opisuje nie stworzone historie jakoby to on spotkał ducha itp.
Moje rodzeństwo (co prawda nie całe), moja mama, ciotki, wujkowie, kuzyni i kuzynki mięli okazje spotkać się z podobnymi zjawiskami. Nie chcę użyć tutaj słowa z "duchami" bo wiele spraw nie zostało wyjaśnionych do końca, a niektórymi wcale się nikt nie zajmował... Ale tak sobie myślę
- "może przyjdzie i na mnie pora, by zmierzyć się oko w oko z duchem lub innym zjawiskiem paranormalnym", bo jak dotąd to nic takiego w moim życiu nie zaobserwowałem no a ma już 16 lat...
Napiszcie proszę czy według was mogę spotkać się ze zjawiskiem paranormalnym, czy nie jest już za późno. (Ale w to sam chyba nie wierzę)
Pozdrawiam!
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję.

— Terry Pratchett
Awatar użytkownika
Monomagnum
Bardzo wtajemniczony
Bardzo wtajemniczony

Post autor: Monomagnum » 2009-01-10, 19:31

Piszesz że odpowiadasz na pytanie. No dobrze ale na czyje? Bo ja nie zadałem pytania "Czy u was w domu są duchy" :P.

— Terry Pratchett
Awatar użytkownika
Monomagnum
Bardzo wtajemniczony
Bardzo wtajemniczony

Post autor: Monomagnum » 2009-01-10, 19:53

A no spoko, sory... Ale to tak dziwnie hymmm "zabrzmiało", bo ja zadałem pytanie i oczekuję odpowiedzi :). Czytając twoje posty, widzę że nie mało wiesz na ten temat- może ty mi na nie racjonalnie odpowiesz? Będę niemal dozgonnie wdzięczny :wink:
Pozdrawiam!

— Terry Pratchett
Awatar użytkownika
Monomagnum
Bardzo wtajemniczony
Bardzo wtajemniczony

Post autor: Monomagnum » 2009-01-10, 20:35

Od razu dziękuję za na prawdę wyczerpującą odpowiedz- pytając nie marzyłem nawet o tak dobrze skonstruowanej wypowiedzi z twojej strony (nie że Cię nie doceniam, wręcz przeciwnie ale nikt jak dotąd nie poświęcił mojemu postowi takiego rozwinięcia)
Co do pytania:
Czytałem niekiedy artykuł na Paranormalium właśnie o Medium. Osoby które nimi były, mówiły że Magusem trzeba się urodzić... No spoko pomyślałem i dałem sobie spokój. Ale pytając chodziło mi bardziej o to że chciałbym zaobserwować owe zjawisko, no ale nie miałem jeszcze takiej przyjemności, lecz jak wcześniej wspomniałem moja rodzina już tego doświadczyła...

— Terry Pratchett
Awatar użytkownika
Monomagnum
Bardzo wtajemniczony
Bardzo wtajemniczony

Post autor: Monomagnum » 2009-01-10, 21:43

Aha, z tego co wiem, Kościół Katolicji uważa praktykowanie Arkan za ciężki grzech, prawda?
Nie wiem, nawet o tym nie słyszałem...
do postrzegania pozazmysłowego nie ma ograniczeń wiekowych, ale jednak też trzeba się na to wyczulić, żeby to zaobserwować, a żeby się wyczulić, trzeba uwierzyć, a żeby uwierzyć, większość musi zobaczyć na własne oczy.
No tak większość musi zobaczyć, ale sam nie wiem nie widziałem. Na przykład podam pewne dziwne powtarzające się zdarzenie:
Na wakacjach ubiegłego roku (w nocy) na niebie zaobserwowałem przemieszczający się dość szybko, jasny świecący punkt na niebie, taką połyskującą plamę o regularnie okrągłym kształcie. Z początku pomyślałem że to jest samolot, ale samolot robi dość duży szum a ten obiekt "milczał". Zbity z tropu, zacząłem domniemywać że to może kometa ale to leciało zbyt wolno. Nie chce być elfem (czy jakoś tak to się mówi :P ) więc zasięgam twojej opini na ten temat. Dodam tylko że to działo się 3 noce pod rząd a obiekt leciał w tym samym miejscu (po tym samym torze) i w tym samym kierunku ( z zachodu na wschód)
Pozdrawiam!

— Terry Pratchett
cleric
Senior forum
Senior forum
Kontakt:

Post autor: cleric » 2009-01-10, 22:25

Panowie, nie cytujcie tak wielkich fragmentów tekstu, wystarczy ze zaznaczycie do kogo piszecie odpowiedz.
Twoja Pańcia.
ODPOWIEDZ