Medytacja - czym jest ?

Ommm... Maniii... Padme Hummm...
Mamba

Medytacja - czym jest ?

Post autor: Mamba » 2005-09-06, 11:58

Zrozumienie pojęcia medytacji stwarza nam przeważnie wiele trudności wiemy, że coś takiego jest tylko nie bardzo wiemy po co i dlaczego?.
Czy medytujecie czy może uważacie, że do niczego wam to nie jest potrzebne bo np. szkoda czasu? jakie jest wasze zdanie?
tytułem wprowadzenia słów kilka o medytacji .....

W zasadzie prawie każdy słyszał o medytacji " podróży w głąb siebie " tak bym ją określiła jednak nie wielu ludzi czuje się na siłach by samodzielnie w nią wyruszyć.
Szukamy mistrza chociaż wg mnie wszyscy jesteśmy dla siebie mistrzami tylko ta prawda czasami do nas nie dociera. Każdy człowiek ma gdzieś głęboko w sobie swoje Wyższe Ja - nieskończone i stanowiące całość ze wszystkim.
Medytacja jest procesem, w którym możemy to odczuć musimy tylko patrzeć do wewnątrz -nie na zewnątrz, musimy otworzyć się na naszego wewnętrznego mistrza. To jest właściwy cel medytacji.

W tradycjach spirytualnych znajdujemy mądrą naukę, że w każdej chwili przeżywamy, to czego powińniśmy doświadczyć, aby zmierzać do wyższego poziomu mistycznej samorealizacji.
Przy odpowiednim nastawieniu wszechświat umożliwia nam wgląd w duchową wiedzę, na którą właśnie w danej chwili jesteśmy przygotowani.
Inaczej mówiąc; [shadow=red]zawsze otrzymujemy tę lekcję, na którą właśnie jesteśmy gotowi[/shadow]


Nephesh

Post autor: Nephesh » 2005-09-09, 19:02

:) a mogę się teraz już wypowiedzieć jako ktoś kto regularnie medytuje ;) hmm... ale raczej trudno tą metodę porównywać z tradycyjną medytacją.
Mamba

Post autor: Mamba » 2005-09-13, 23:46

Z tradycyjną medytacją ? uważasz, że są tradycyjne i nie ? czym się różnią ?
Nephesh

Post autor: Nephesh » 2005-09-14, 10:51

hmm... miałem na myśli medytacje w normalnym tego słowa znaczeniu ;) to co praktykuję to nic innego jak piękny pokaz bierności oraz działania kundalini ;P innymi słowy codzienna praktyka sahaja jogi ;)
Mamba

Post autor: Mamba » 2005-10-23, 10:06

doszłam do wniosku, że medytacja jest formą nauki, że nie ma dwóch jednakowych medytacji i mam kilka pytań ;
co daje wam medytacja? czy często medytujecie? jakie są wasze odczucia w trakcie medytacji i czy są?

Zacznę od siebie… :)

Wg mnie poprzez medytację możemy zapanować nad naszym ego … doprowadzić do zapanowania nad emocjami i zmianą swoich odczuć i uczuć w stosunku do pojawiających się zbiegów okoliczności w codziennym życiu......do zdrowszego spojrzenia na rzeczywistość i do wewnętrznej radości bez względu na pojawiające się wydarzenia.

.....medytacja może nas doprowadzić do wewnętrznego spokoju i uwierzeniu że cokolwiek się pojawia w naszym życiu jest kolejną lekcja do przerobienia, do zrozumienia dlaczego pewni ludzie czy zdarzenia pojawiają się w naszym życiu.......może nas zaprowadzić do cieszenia się życiem bez względu na warunki…do pozbycia się oceny i oczekiwań do wszystkich i do wszystkiego, do zaakceptowania inności każdego napotkanego człowieka i jego wyboru swojej drogi......zaprowadzi nas do wszystkiego przed czym uciekamy: do wewnętrznej ciszy i umiejętności bycia ze sobą samym....
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość