Medytacja

Świadomość, Światło i Miłość to wartości, które są naturalne dla każdej istoty ludzkiej, dlatego znajdują się ponad religiami czy systemami filozoficznymi. W tym dziale podyskutujesz na tematy związane z rozwojem duchowym
Awatar użytkownika
Callista
Zaawansowany
Zaawansowany

Medytacja

Post autor: Callista » 2005-04-14, 22:34

Gdzie najlepiej wam się medytuje...?.....

moje ulubione miejsce, to kawałek trawy, lub wygodne drzewo, najlepiej w środku lasu, choć niekoniecznie....

poza tym, jest miejsce do którego wracam, i tam zawsze jest mi najlepiej...

Mael - w okultyzmie, aniol rzadzacy troistoscia wody (> Madiel); takze poniedzialkowy aniol, zamieszkujacy pierwsze niebo i przywolywany z pólnocy. Mael jest tez jedna z inteligencji planety Saturn.
Fenikt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Fenikt » 2005-04-14, 22:39

Hmm na medytacje i w ogole na sprawy poruszane na forum mam malo czasu :P ale to się zmieni jak bedzie troche wolnego... miejsce... najczesciej jest to miejsce przypadkowe... kiedy poczuje taka potrzebe... wtedy medytacja mi najlepiej wychodzi... lubie tez medytacje po prostu w lozku przed snem... ciekawe rzeczy się snia pozniej :D
Uwodzicielska potęga słowa...
Awatar użytkownika
Callista
Zaawansowany
Zaawansowany

Post autor: Callista » 2005-04-14, 22:42

przed snem to ja zwykłam się uspakajać a potem wzywać swoje anioły, dla ochrony....
Mael - w okultyzmie, aniol rzadzacy troistoscia wody (> Madiel); takze poniedzialkowy aniol, zamieszkujacy pierwsze niebo i przywolywany z pólnocy. Mael jest tez jedna z inteligencji planety Saturn.
Fenikt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Fenikt » 2005-04-14, 22:49

Ja uwielbiam wpatrywac się w ciemna powierzchnie zamknietych powiek i ukladac sobie z odbitego wczesniej swiatla wzorki myslami ktore z czasem przeksztalcaja się w rozne ciekawe wizje :D albo cwicze wyobraznie - wizualizuje sobie jakis ksztalt po czym od razu drugi, wyobrazam sobie jak jeden przeksztalca się w drugi i nastepny i tak bez konca :D fajna zabawa :lol:
Awatar użytkownika
Kornelia
Nowa Krew
Nowa Krew

Post autor: Kornelia » 2005-04-19, 08:24

Ja przed spaniem... Czasami jak dam radę to na lekcjach :D
Fenikt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Fenikt » 2005-04-19, 16:23

A tak w ogole to witamy :D skad przybywasz?
Awatar użytkownika
Callista
Zaawansowany
Zaawansowany

Post autor: Callista » 2005-04-20, 13:05

Kornelia pisze:Czasami jak dam radę to na lekcjach
a wiesz, że ciekawy pomysł, rożne rzeczy robiłam w szkole, ale tego akyrat nie.. a szkona.. no ale teraz już za późno, już nie spróbuję...

mnie zdażało się medytować a autobusie :P
Awatar użytkownika
Callista
Zaawansowany
Zaawansowany

Post autor: Callista » 2005-04-20, 18:06

Villemo pisze:no nie
i korzystac z każdej wolnej chwili, bo spkoju pewnie wszyscy mamy jak na lekarsto, no przynajmniej ja mam....

a wogóle to przypomniało mi się, że faktycznie w szkole też już mi się zdażało medytować...
Awatar użytkownika
Sol
Tropiciel
Tropiciel
Kontakt:

Post autor: Sol » 2005-04-22, 19:56

Ja do medytacji potrzebuję tylko spokoju, jak to mam to już ok.
TJ
Nowa Krew
Nowa Krew
Kontakt:

Post autor: TJ » 2005-05-11, 12:48

Ja też najbardziej lubię w takich miejscach jak Callista, ale ponadto, jeśli nie mam lepszej możliwości, staram się medytować w najbardziej przyziemnych warunkach, traktując to jako ćwiczenie ZEN.
Fenikt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Fenikt » 2005-05-12, 01:20

no a dlaczego nie? mi akurat zen nie pasi chociaz malo o tym wiem, ale niektore cwiczenia medytacyjne itp sa niezle :)
Awatar użytkownika
Evevek
Tropiciel
Tropiciel
Kontakt:

Post autor: Evevek » 2005-05-16, 20:44

więc oświećcie, co to ten ZEN?
Mnie także proszę oświecić :D

Wizualizacja/medytacja w szkole zdarza mi się bardzo często. Tylo potem ciężko wybrnąć jak nauczyciel mnie z niej brutalnie wyrwie i zapyta ;).
"Samotność jest przyjemnoscią dla tych, którzy jej pragną i męką dla tych, którzy są do niej zmuszeni."
dakini
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: dakini » 2005-05-21, 21:13

Villemo pisze:mi nie chodzi o to że nie ćwiczeniom, tylko jaki ZEN, o ZENie nie wiem nic, albo wiem, tylko jka zwykle inaczej nazywam.... więc oświećcie, co to ten ZEN?
ZEN jest odmianą buddyzmu, gdzie stawia się przede wszystkim na medytacje i osobiste doświadczenie. Bardzo polecam koany rodem z tradycji ZENu. Koan to takie... powiedzmy opowiadanko, zwrot, który jest rozumiany dopiero przez mającego wgląd.
Mój ulubiony koan to:
Przychodzi uczeń do oświeco0nego mistrza i pyta, jak to jest po oŚwieceniu, a mistrz na to, że... "z czułością wspominam wiosnę w Koan, śpiew przepiórek i zapach bzu" ( cytat niedosłowny).
Sens tej wypowiadzi jest taki - tak, jak NIE MOŻNA przekazać komus innemu swojego doświadczenia np. przeżytej wiosny i zapachu bzów, tak tez nie mozna przekazać doświadczenia oświecenia.
Dlatego też ZEN nie spekuluje, nie filozofuje, nie rozważa tylko namawia do praktyki i BYCIA.
Pozdrawiam serdecznie :smile:
Awatar użytkownika
Kura
Bardzo wtajemniczony
Bardzo wtajemniczony
Kontakt:

Post autor: Kura » 2005-06-05, 22:23

Ja probuje medytacji od niedawna. ostatni dowiedzialam się (i to przez przypadek), ze od kilku lat uzywam technik relaksacyjnych (lepiej pozno niz w cale :P ) tylko, ze od pewnego czasu nei moge się wprowadzic w trans... :? czy moze to byc spowodowane zbyt duzym zmeczeniem fizycznym organizmu?
ODPOWIEDZ