linki do ciekawych stron i krótkie opisy

Rozmowy na tematy niekoniecznie ściśle ezoteryczne. Co nowego w nauce? Co ostatnio odkryto, a co zbadano? Co już wiemy, a czego jeszcze nie wiemy?
Mamba

linki do ciekawych stron i krótkie opisy

Post autor: Mamba » 2006-06-12, 22:23

Dla was jedynie, synowie wiedzy i mądrości, napisaliśmy to dzieło. Badajcie księgę, skupcie się na tym zamiarze, który rozproszyliśmy po wielu miejscach, to zaś, co zakryliśmy w jednym miejscu, odsłoniliśmy w innym, aby zostało zrozumiane przez waszą mądrość.
Obrazek
( Heinrich Cornelius Agrippa von Nettesheim, De occulta philosophia, 3, 65)
Heinrich Cornelius Agrippa (1486-1535)
Jeden z najbardziej wpływowych pisarzy ezoterycznych w dobie rensasnsu His de occulta philosophia appeared in three books.

W swej filozofii łączy główne nurty klasycznego neoplatonizmu, chrystianizmu, filozofii hermetycznej i żydowskiej kabały. “
Trzy Ksiegi okultystycznej filozofii” ,”De occulta philosophia” jest jego najslynniejszym dzielem. Ukazuje okultyzm w swietle renesansowej Europy.
Jest to encyklopedyczne dzielo zawierajace informacje o renesansowej magi, astrologii, czarach talizmanach jak I kabalistycznych imonach Boga wraz z porzadkiem zlyc duchow.

Szczegóły i angielską wersje dziela znajdziecie tu: http://www.pinn.net/~sunshine/book-sum/agrip4.html

Odwiedz strone Renesansowa Astrologia gdzie znajdziesz wiele przykladow astrologicznych talizmanow wedlug metod Agryppy.
Są tam talizmany ochronne ale rowniez pomagajace w walce ze szczurami, jak I sczegolwy artykul o walce z szkodnikami. Znajdziesz tam też talizmany poprawiające “męskość” jak i odstraszajace złe duchy.


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości