Strona 2 z 2

: 2007-06-16, 17:59
autor: Darnok
De Ruyter,
No tak, tankujesz samochód, ale nie wiesz w 100% jak działa (no, może znasz, nie wiem:P), może widzieli zbiornik, zauważyli, że w miarę użytkowania zbiornik stawał się pusty, i wiedzieli, co to za substancja w środku.

: 2007-06-17, 01:42
autor: Kazzone
Albo ktoś "z góry" dał im plany budowy tego cacka ^^, zresztą nawet jeśli, to nie jest od nich(egipcjan), to jeszcze bardziej jest zagadkowe jak do tej pory, no cóż pewnie nigdy się tego nie dowiemy skąd to mieli...

: 2007-06-17, 02:49
autor: Arek
Jeżeli założyć że egipcjanie pomagli "bogom" piramidy budować (tak jak niektórzy opowiadają i książki piszą) to można w tym rysunku widzieć ich pracę gdy np. oświetlali wnętrze piramidy podczas budowy. Trzymali w rekach coś co daje światło -- nauczono ich takie coś zbudować, bo o ile się nie myle to jedyny taki przyrząd co nam jest znany, inne kultury czegoś takiego nie znały. Nie pytajcie dlaczego nie ma tam rysunków tch "bogów"

pozdrawiam Ar

: 2007-06-18, 17:22
autor: DragonFire
Arek pisze:egipcjanie pomagli "bogom" piramidy budować
hihihihihihi... bogowie mieli ufo, a egipcjanie ziemianki... to mówi samo za siebie.
poza tym... ta lampa była szklana? znaczy ten "zbiornik". egipcjanie znali szkło???

mam wrażenie, że ufo-bogowie budowali te piramidy (projekty mogły być, choć niekoniecznie wspólne), a egipcjanie je tylko ozdabiali.
a co do tych malunków, to jakby nabazgrali tam statki ufo, wraz z tymi ich bogami, to pomyślcie jak bardzo by to zmieniło nasze spojrzenie na nas, tych bogów, wszystkie poprzednie cywilizacje. może to by była zbyt drastyczna zmiana niosąca za sobą wiele strasznych konsekwencji. a tak, mamy jakiś tam ludków i jest ok.

[ Dodano: 2007-06-18, 22:46 ]
mogło by komuś wpaść na myśl, że tych bogów trzeba było czcić i do dzisiaj byśmy to robili. moglibyśmy oddawać dziewice na ich ołtarze... coś jak w tym filmie "machina czasu". to nie było by ok, bo gdzie wolność?

: 2007-06-19, 15:40
autor: Arek
Oczywiście że pomagali a myślisz że kto pozamiatał i całe zaplecze przygotował. Co mnie tak ciekawi ,to ki jakiegio diabła oni tam ten grobowiec wsadzili jak i tak tam nikogo nie pochowano

[ Dodano: 2007-06-19, 14:43 ]
Nie jestsm wprawdzie archeololgiem ale myśle że takiego naczynia szklanego na pewno nie umieli wykonać

: 2007-06-19, 16:15
autor: DragonFire
Arek pisze:ki jakiegio diabła oni tam ten grobowiec wsadzili
bo ludziom się wydaje, że to grobowiec, ale nie musi tak być.
wątpie aby w wielkim generatorze czegoś, można było sobie cmentarzysko robić.
w zasadzie to nie jestem jednomyślny. wiesz, że wszelkie dobrze wykonane piramidy potrafią robić "czarodziejskie" rzeczy? m.in. potrafią nazwijmy to "leczyć". więc jeśli tam byłby grobowiec, to po pewnym czasie ciało trupa mogło by wrócić do pełnej sprawności... tylko jedno "ale"; kiedy? innymi słowy, nie ulegało by rozkładowi i to nie poprzez mumifikowanie bynajmniej, ale przez konstrukcje całej budowli.
troche namieszałem. nie jestem tu niczego pewny, w obu moich wątkach/drogach myślenia, są minusy... bo znów, jak zmumifikowali zwłoki, to wycieli troche wnętrzności, musiały by się odrodzić od zera... i jeszcze dusza musiałaby wstąpić ponownie. powalone to troche, ale "cuda" się zdarzają, kto wie ;)
Arek pisze:myśle że takiego naczynia szklanego na pewno nie umieli wykonać
troche dziwna kwestia, ale jak sobie przypomne jakieś rekonstrukcje miast, jak pokazywali w tv... to nikt nie uwzględniał tego, że domy miały szyby np.

: 2007-06-19, 20:38
autor: banita
DragonFire pisze:troche dziwna kwestia, ale jak sobie przypomne jakieś rekonstrukcje miast, jak pokazywali w tv... to nikt nie uwzględniał tego, że domy miały szyby np.
"Kto i kiedy wpadł na pomysł, żeby zmienić piasek kwarcowy w szkło, dokładnie nie wiadomo. Archeolodzy ustalili, że zaczęto je produkować najpierw w Mezopotamii, a najstarsze ślady jego użytkowania pochodzą sprzed 3,5 tys. lat.
"Science" dowodzi w publikacji - Thilo Rehren z University College w Londynie i Edgar Pusch z Pelizaeus-Museum w Hildesheim w Niemczech o odkryciu w północnym Egipcie pozostałości fabryki szkła z roku 1250 p.n.e"

: 2007-06-23, 04:15
autor: Arek
Ten grobowiec czyli sarkofag nie jest niczym specjalnym, takich podobnych odkryto w Egipcie mnóstwo, tyle że tutaj nie było mumii. A czy inne podarki tam były tego też nie wiemy....

: 2007-06-25, 01:08
autor: DragonFire
to gdzie ona jest? może się rozebrała z papieru toaletowego i sobie poszła? :lol:

: 2007-06-25, 12:26
autor: wilku11
uwielbiam te słowa archeolodzy zawsze mówią być może , nie wiadomo, prawdopodobnie. a jak jakaś cywilizacja jest nieznanego pochodzenia to z kąd przywędrowała?? No oczywiście z DALEKIEJ Azji. No fantasycznie a potem ustalają bezpieczną granicę daty broń Boże większą niż 3.5-4tys lat p.n.e

: 2007-06-25, 16:00
autor: Arek
DragonFire pisze:to gdzie ona jest? może się rozebrała z papieru toaletowego i sobie poszła? :lol:
Tak to wygląda, chyba się doczekać nie umiała.

: 2007-06-25, 18:25
autor: DragonFire
"projektowane cheopsiaki" :lol: chcą go wykopać... tego, mumie, czy zwłoki... więc grobowiec prawdziwy jest w innym miejscu. coś mi się zdaje, że w sfinksie - może ja to już pisałem? - ostatnio chyba głowe zgubiłem, nie widzieliście jej gdzieś? :lol: