Ladowania na Ksieżycu nie było?!

Rozmowy na tematy niekoniecznie ściśle ezoteryczne. Co nowego w nauce? Co ostatnio odkryto, a co zbadano? Co już wiemy, a czego jeszcze nie wiemy?
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Kontakt:

Re: Ladowania na Ksieżycu nie było?!

Post autor: FaKtoMaaN » 2009-03-02, 18:37

zgadzam się z Spooky Fox! Do ksieżyca nikt się juz nie zbiza.. Nawet lty w kosmos odbywaja się krotko nad Ziemia, nigdzie dalej tylko w pobliże.. DLACZEGO? na bardziej odlegle miejsca sa wysylane sondy..

I WANT TO
BELIEVE
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Spock » 2009-03-02, 21:51

Ależ oczywiście, że badamy Księżyc. Głownie za pomocą radioteleskopów i satelit.

Siły militarne to nie tylko koszary z ludźmi. Można zbudować w pełni zautomatyzowane urządzenia, chociażby silosy rakietowe. Zły miliarder na Ziemi naciska guzik - i jest po ptakach.
Ufać i kontrolować
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator

Post autor: Spooky Fox » 2009-03-03, 00:37

No oczywiście! Zapomniałem! Mamy radioteleskopy i satelity! Że też na to nie wpadłem!

Problem polega na tym, że w taki sposób, to każde dziecko z bogatszej rodziny, jeśli tatuś mu kupi takowy teleskop, może badac księżyc. Ale na jakiej zasadzie? "Lol! Nowa dziura na tym białym czymś się pojawiła! Muszę to zapisac w moim pamiętniczku." Tak, mniej więcej, wygląda dzisiejsze badanie księżyca. Spock, chodzi mi o BADANIE księzyca, a nie badanie.

Co do twojego pomysłu o w pełni zautomatyzowanych silosach. Takowe, nawet bez załogi, przy klimacie i atmosferze księżyca, wymagałyby, co najmniej, badań technicznych raz w miesiącu. Przykro mi, ale budowanie urządzeń wojskowych jest tam nieopłacalne. Wycieczki jak najbardziej.
Zbadaliśmy kosmos i zbudowaliśmy laser, mamy siedem cudów świata i planetarny zasięg
Rozbiliśmy atom, mamy cyfrową jakość, znamy Kamasutre, czy choćby kalkulator
A nie umiemy cieszyć się życiem jak zagubieni w czasie, chciwość w ludzkim jadłospisie jak zazdrość i kradzież
Zabijamy się o Bliski Wschód i o ropę, wkrótcę zobaczę Chiński Mur w Europie
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Spock » 2009-03-03, 02:24

Teleskopy dostępne dla amatorów są daleko gorsze niż te w obserwatoriach. Już sam teleskop to urządzenie duże na kilka(naście) metrów. Do tego mechanizmy do dokładnego ustawiania, synchronizacja z obrotem Ziemi, przesłony, filtry. Dalej idzie sprzęt i oprogramowanie do robienia zdjeć w ultrafiolecie i podczerwieni, obróbki obrazu, bazy danych. Wreszcie wiedza potrzebna do prawidłowej interpretacji wyników. Tego wszystkiego nie kupisz tak po prostu w sklepie.
Ufać i kontrolować
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator

Post autor: Spooky Fox » 2009-03-03, 02:30

Okej. Tak więc wyjaśniłeś mi po krótce działanie tego ustrojstwa. A czy możesz mi powiedziec, jak, do jasnej cholewy, takie "badania" mają się do lądowania na księżycu chocby raz na dwa lata i badanie, czy rzeczywiście można się na nim osiedlic. Chocby nawet. Nie ma takich badań. NASA z niewyjaśnionych przyczyn boi się wysyłac tam ekspedycje. I taka jest prawda.
Zbadaliśmy kosmos i zbudowaliśmy laser, mamy siedem cudów świata i planetarny zasięg
A nie umiemy cieszyć się życiem jak zagubieni w czasie, chciwość w ludzkim jadłospisie jak zazdrość i kradzież
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Spock » 2009-03-03, 03:17

Można się osiedlić. Kwestia odpowiedniego budownictwa, i tyle.
Problem w tym, że rząd USA sępi szmalu na takie "nieopłacalne" przedsięwzięcia. Wolą budować antyrakiety i wysyłać wojsko do Iraku. Też nad tym boleję.
Ufać i kontrolować
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator

Post autor: Spooky Fox » 2009-03-03, 03:26

Takie jest oficjalne stanowisko rządu USA. Że nie można, bo brak kasy. Podac Ci też inne "oficjalne stanowiska" rządu USA? Proszę bardzo.

Atak na WTC 11.09.2001 - sprawka Osamy Ben Ladena.
Wojny w Zatoce Perskiej - uwolnienie narodu z rąk tyrana, jakim był (bądź nadal jest) Saddam Hussein.
Do roku 2002 bodajże, oficjalne stanowisko rządu USA głosiło, że Strefa 51 w Nevadzie nie istnieje.

Mógłbym przytaczac i przytaczac. Ale czy warto? Czy naprawdę wierzysz w to wszystko? Czy wierzysz w to, że za zastopowaniem badań Księżyca stoi brak funduszy?
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Spock » 2009-03-03, 03:36

Przecież mówię. Amerykanów byłoby stać na eksplorację kosmosu, gdyby mniej wydawali na bezsensowne zbrojenia. To jest właśnie krótkowzrocznosć ich polityki.
Zresztą, stać ich nawet i teraz, tylko nikomu na tym nie zależy. A szkoda.
Ufać i kontrolować
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator

Post autor: Spooky Fox » 2009-03-03, 03:42

Oj zależy wielu osobom. Uwierz. Ale nie tym, którzy mogli by to zrobic pstryknięciem palców
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Kontakt:

Post autor: FaKtoMaaN » 2009-03-03, 16:32

tam cos poprostu smierdzi, i NASA to ukrywa..
I WANT TO
BELIEVE
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Kontakt:

Post autor: FaKtoMaaN » 2009-03-23, 23:09

http://www.fast-geheim.de/html/apollo.html

tu coś ciekawego na ten temat jeszcze..
I WANT TO
BELIEVE
mroq
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: mroq » 2009-05-06, 00:50

Prawda jest taka,że wszyscy MONDRZY w rządzie USA patrzą kilkadziesiąt lat naprzód..wszyscy wiedzą,że wojna zawsze przynosi zyski(bądź straty),a osiedlenie się na Księżycu może sprawić frajdę tylko kilku bogaczom...no chyba,że ma to być dostępne dla wszystkich..
Brak pomysłu na podpis...chyba sobie sygnaturkę zrobie :D
gagarin
Doświadczony
Doświadczony

Post autor: gagarin » 2009-05-10, 00:59

Przeczytałem uważnie cały ten wątek i jestem pod wrażeniem odkryć powodów dla których lądowania człowieka na Księżycu ….nie było !
Otóż, ku mojemu osłupienu Ladowania na Ksieżycu nie było?! bo:
1. Jeden z astronautów stał bliżej stoku wzniesienia niż drugi i jego cień był ….dłuższy.
2. Astronom z Obserwatorium w Greenwich Maria Blyzinski wierdzi że gwiazdy powinny być doskonale widoczne również …. w dzień. (czy ustalono co astronom pił ?).
3. Człowiek wylądował na Księżycu tylko raz ! (a pozostałe razy ??).
4. Ruscy pierwsi na księżycu byli.(chyba z tajną misją, bo się nie …. przyznali)
5. Po wylądowaniu, pod Apollem powinien wytworzyć się wielki krater, a kurz powinien opadać przez dłuższą chwilę – (zapomnieli widać zabrać łopat do kopania krateru i wentylatorów do rozdmuchiwania kurzu).
6. Na Księżycu astronauci nie powinni zostawiać śladów. (bo ich wyśledzą indiańscy tropiciele, czy co ??).
7. kombinezon od strony na którą padają promienie słoneczne miałby ok.150 stopni, a od strony na którą nie padają promienie słoneczne, miałby ok. -150 stopni, (bo tam są grzejniki z jednej a zamrażarki z drugiej strony i trzeba się obracać jak kurczak to będzie dobrze),
8. niemożliwe by bylo na suchej powierzchni Ksiezyca zeby powstawaly tak dokladne slady.. To tak jakby pozostawic DOKŁADNY odcisk buta w BARDZO SUCHYM piasku. (czyli na Księżycu odkryto plaże o pięęęknym suchym ….piasku ??)
9. wiekszość naukowcow, ktrorzy się znają na tej dziedzinie, tłumaczyli ze ślady nie powinny mieć tam miejsca, a tym bardziej tak wyraźne, ( ci naukowcy to pewnie koledzy z gimnazjum ??)
10. Zakladajać ze moze jednak Apollo 11 wylądowal na ksiezycu, to zaloga znalazla tam cos takiego co NASA starala by się ukryc przed opinia publiczna, (mam tu na mysli np. ruiny budowli obcych cywilizacji).- (czyli mumie….i mumie Hitlera w tych ruinach, i Elvisa…) Tylko co z Apollo 12, 14, 15, 16, 17 ???)

To tylko z 1 strony…. CDN.
Boski jest ten wątek !
Dla mojej kolekcji bzdur księżycowych - perełki :)).
Jak na spowiedzi mówię, mówię prawdę świętą, odkryłem największą pomyłkę ludzkości,
Wszystkie mądrości w księgach zamknięto - głupota pozostała na wolności….:(
gagarin
Doświadczony
Doświadczony

Post autor: gagarin » 2009-05-10, 13:39

No to przyjrzyjmy się kolejnym dowodom na oszustwo księżycowe z kolejnych stron tego wątku:
Ladowania na Ksieżycu nie było?! bo:
1. niektórzy badacze sa przekonani ze zdjęcia są sfałszowane – (znowu ci „badacze” z gimnazjum 0_0 ).
2. fotografie z Ziemi wykonane ze 100 metrowa rozdzielczościa, ukazuja linie, kregi, i kwadraty, przedstawiajace drogi, domy i miasta. – (no i pozostaje tylko sprawdzić czy maja ruch lewo- czy prawostronny, no i czy fury mają … wypasione ??)
3. Profesor Richard Hoagland twierdzi ze na zdjeciach Ksieżyca o tej samej rozdzielczości znalazl podobne figury geometryczne – (szkoda tylko że dziennikarz-oszust o nazwisku Richard Hoagland, który tłucze grubą kasiorę sprzedając przygłupom swoje książki w stylu naszych „Skandali” o profesurze może tylko … pomarzyć).
4. czy słyszeliście częśc rozmów, które NASA nieudolnie zatuszowała? Rozmowy pomiędzy dwoma astronautami a bazą NASA? Wsłuchajcie się. – (no i słyszy gość ….głosy których nie było – co brał ? – nie ustalono).
5. I, to chyba najważniejsze pytanie, dlaczego jeszcze nie mieszkamy na księżycu? – (a odpowiedź prosta – zakaz meldunku obowiązuje).
6. Miliarder z USA starał się takie wycieczki organizowac. Zgadnijcie kto mu w tym "przeszkadzał"? NSA (National Security Agency) po prostu powiedział, że "nie i kropka" – (to łobuzy, nawet człowiekowi nie dali Biura Podróży otworzyć – jest w końcu ze czterech turystów na Świecie których byłoby stać na taką wycieczkę, choć lekarz i tak by nie zezwolił bo to już starzy miliarderzy są).
7. wysłannicy NASA stwierdzili, że nie można takich wycieczek robic, dopóki nie zbadają całkowicie powierzchni księżyca. Było to w połowie lat 90 ubiegłego wieku.- (warto by zapytać ponownie – może już …. zbadali i można śmigać).
8. Obawiają się, żeby ktoś nie zaczął budować na Księżycu nowej siły militarnej. – (no-no… taka armia w kombinezonach astronautów to mogłaby wykończyć przeciwnika…. śmiechem).
9. Ktoś widocznie chce mieć monopol na wyprawy w kosmos i sprawnie w tym innym przeszkadza. – (to ani chybi – Chińczyki – żółtki pieprzone !)
10. Do ksieżyca nikt się juz nie zbiza.. Nawet lty w kosmos odbywaja się krotko nad Ziemia, nigdzie dalej tylko w pobliże.. DLACZEGO? – (tak-tak, a sondy księżycowe chińskie, japońskie, amerykańskie, indyjskie – to fikcja literacka jes i jedno wielkie oszustwo !).
11. NASA z niewyjaśnionych przyczyn boi się wysyłac tam ekspedycje. I taka jest prawda. – (to przez te małe zielone co biegają po srebrnym globie i ubliżają astronautom).
12. tam cos poprostu smierdzi, i NASA to ukrywa..- (cóż …astronauci też mają potrzeby fizjologiczne, więc coś tam zostawili i ….śmierdzi, ale to jest tajemnica NASA).
13. osiedlenie się na Księżycu może sprawić frajdę tylko kilku bogaczom...(zwłaszcza taki Dom Starców na Księżycu ! – piękna jesień życia).
No cóż – cieniutkie te dowody fałszerstwa, ale mam sposób żeby odkryć bardziej konkretne !
Proponuję zatem KONKURS Z NAGRODAMI (bardzo atrakcyjnymi !).
KAŻDEMU KTO PRZEDSTAWI CHOĆBY JEDEN NIEPODWAŻALNY DOWÓD NA TO ŻE CZŁOWIEK NIE WYLĄDOWAŁ NA KSIĘŻYCU – FUNDUJĘ WYCIECZKĘ DO OŚRODKA KOSMICZNEGO NA FLORYDZIE, ORAZ PRZELOT W PRAWDZIWYM STANIE NIEWAŻKOŚCI samolotem „Zero G”.
(jest to w świetle kodeksu cywilnegzobowiązanie i może być egzekwowane prawnie).
Czekam na pierwszych wycieczkowiczów i POZDRAWIAM :)
Jak na spowiedzi mówię, mówię prawdę świętą, odkryłem największą pomyłkę ludzkości,
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator

Post autor: Spooky Fox » 2009-05-10, 17:15

Kira, widzę, że już kilka osób się poznało na gagarinie. Wielu było tutaj sceptyków i wielu z nich przedstawiało tak pseudo wysoki poziom...
gagarin
Doświadczony
Doświadczony

Post autor: gagarin » 2009-05-10, 18:10

Kira pisze:gagarin ,jesteś sceptykiem spiskowej teorii księżycowej i w zabawny, karykaturalny sposób przedstawiasz argumenty za nią przemawiające.
Ale od niektórych zbędnych komentarzy mógłbyś się powstrzymać, bo nie są ani śmieszne, ani ironiczne.
a ta wycieczka to all inclusive ? :roll:
Witaj Kira :).
widzisz….spiskowa teoria księżycowa zaczęła się tak naprawdę od protestu Towarzystwa Płaskiej Ziemi, które zarzuciło NASA fałszerstwo po opublikowaniu zdjęć Ziemi jeszcze przed prawdziwym lądowaniem, bo z pokładu statku Apollo 8.
Na tych zdjęciach Ziemia była bowiem okrągła, podczas gdy wiadomo powszechnie że Ziemia jest płaskim dyskiem a okrążające ją Słońce i Księżyc mają po 52 km średnicy.
I nie próbujcie tego negować, bo obrazicie śmiertelnie wyznawców płaskiej Ziemi ! :shock:
Istnieje mnóstwo dowodów świadczących o tym, że ludzie na Księżycu wylądowali i przywieźli z niego oryginalne zdjęcia, nagrania, próbki gruntu, a pozostawili przyrządy naukowe i inne ślady pobytu (w tym mnóstwo ….śmieci).
Nie ma absolutnie żadnego wiarygodnego dowodu jednoznacznie i dobitnie mówiącego o fałszerstwie.
Jednak są ludzie, którzy odrzucają logikę i wierzą w baśnie.
W baśnie o spisku, o wielkiej tajemnicy, o złym rządzie i o rycerzach walczących o "prawdę".
Bo ludzie zawsze lubili baśnie i zawsze będą… lubić, niektórzy zaś przy tym lubią też zarobić,. (jak np. niejaki Bart Sibrel).
Jakieś pytania ??

Czemu tak jest? Przecież objawia się to nie tylko w temacie o Księżycu, również i w wielu, wielu innych (a kto oczywiście jest zawsze tym "złym"? - no oczywiście - USA
Nie wiem dlaczego i szczerze mówiąc nie bardzo mnie to interesuje. Po prostu należę do ludzi, którzy jak widzą, że mleko jest białe, to nie zgadzają się, że jest czarne

Wiem że wsadziłem kij a mrowisko i zrobiłam to z pełną premedytacją.
Jak inaczej mógłbym przerwać ten ciąg coraz mniej sensownych „odkryć poszukiwaczy prawdy”.
Jak możemy inaczej wzajemnie ubogacić swój zasób wiedzy, jeśli nie będziemy myśleć i weryfikować tego co piszemy i co czytamy.

A wycieczka nie do końca all inclusive :( - (sorrz, ale alkoholu nie będzie bo daje niezbyt sympatyczne efekty fizjologiczne w stanie nieważkości).
Ale poza tym gorąco polecam – to jest warte każdych pieniędzy i aż się dziwię że jeszcze nie ma tłoku, choć roi się tu od przekonanych co do oszustwa księżycowego, mających w zanadrzu podobno wiele dowodów na nie.
Nie bronię Amerykanów, staram się tylko uprzytomnić Wam, że nie ma żadnego niepodważalnego dowodu, że misje Apollo to ściema i dalej czekam na konkrety.
Teraz macie motywację ! :grin:
Pozdrawiam.
gagarin
Doświadczony
Doświadczony

Post autor: gagarin » 2009-05-10, 20:05

Kira – też jestem TU nowy jak widać, co nie oznacza że nie mam prawa oczekiwać że ktokolwiek wypisuje swoje spostrzeżenia, ma jakieś argumenty na ich obronę !
Ja na swoje mam zawsze – inaczej nie byłbym pewien tego co piszę.

Nie chodzi mi tylko o oskarżenie fałszowania zdjęć, ale o to że zarzuty trzeba umieć obronić – inaczej są faktycznie obrazą.

Sformułowania „powszechnie wiadomo…” użyłem istotnie ironicznie, dla zobrazowania jak oczywiste wydają się niektórym inne nonsensy , (może taka analogia pomoże ?).
O Koperniku cos słyszałem.
Nie piszę i nie wygłaszam nigdy „przemówień”, ale swoje zdanie staram się przedstawiać jasno i wyczerpująco.
Ja niczego nie zakładam – ja zestawiam fakty i prawa natury i wyciągam wnioski.
O niczym innym nie marzę jak o tym żeby ktoś wreszcie zaczął podważać moje twierdzenia.
A tu nikt :(.
To ufundowałem nagrodę, było nie było, wartości kilkudziesięciu tysięcy baksów !
I co ? NIC
A Ty mi piszesz że sobie pochlebiam ???

A co do śmieci, to nie rozumiem zapisu ….niestety :(.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator

Post autor: Spooky Fox » 2009-05-10, 21:17

Widzisz, niestety, z takimi ludźmi jak ty, gagarin, jest pewien problem. Otóż, przeczytają gdzieś coś o czymś, po czym wsiądą na neta i zaczynają grzebac. Coś znajdą, coś przeczytają i mają już "podstaaaawyy". Wiesz, jaki w tym problem? Cokolwiek by nie dali zwolennicy teorii spiskowych sceptykom, to sceptycy zawsze będą mieli wytłumaczenie. Najczęście fałszerstwo. Ty masz podstawy sądzic, że zdjęcia są sfałszowane. Super. Tylko ja poproszę dowód na 100% fałszerstwo, potwierdzone przez fotografów, grafików komputerowych i tak dalej. Wiesz o co chodzi, prawda? Dowód na fałszerstwo fałszerstwa. Jak nie nadążasz, to powiedz, zwolnię troszkę :)
ODPOWIEDZ