Kościół katolicki

Dział na wszelakiego typu tematy religijne, dotyczące wiary oraz zagrożeń związanych z działalnością sekt
Raziel
Bardzo wtajemniczony
Bardzo wtajemniczony
Kontakt:

Post autor: Raziel » 2006-12-06, 09:17

Tylko z tą wiarą to jest najgorzej. Świadomie mówisz sobie że np. coś się uda, a podświadome przekonania głębiej mówią "ale".

Gość

Post autor: Gość » 2006-12-06, 21:59

Raziel pisze:Mi się jednak wydaje że to wiara im pomaga a nie Jezus czy Bóg.

Właśnie, wiara pomaga, ale ona musiała zostać podarowana od kogoś. I mówiąc o 3 osobach świętych między innimi to miałem na myśli. W rzeczywistości nie jestem takim dobrym katolikiem, bo dość często zdarza mi się popełnić jakiś błąd, ale swoje wiem, widząc ogrom potęgi Boga i Szatana, w przyrodzie i w życiu. To odwieczna walka pomiędzy dobrem a złem, sprawia że, zwykły człowiek jest za słaby aby ją wygrać bez pomocy Kościoła.
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Kontakt:

Post autor: Assassinio » 2006-12-06, 23:22

sory Blackdragon, ale po tym co napisałeś musze powiedzieć głosne i wyraźne LOL :P
ArturVonFornal
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Kontakt:

Post autor: ArturVonFornal » 2006-12-06, 23:42

Mam to do siebie, że najczęściej siedzę cicho gdy słyszę bądź czytam taki bulszit... ale tym razem nie wytrzymie. Przepraszam ale nawet księża chyba nie są w stanie wysnuwać tak hardkorowych stwierdzeń jak Blackdragon...

Koniec kontrowersyjnego posta.
Gość

Post autor: Gość » 2006-12-07, 19:29

ArturVonFornal pisze:księża chyba nie są w stanie wysnuwać tak hardkorowych stwierdzeń jak Blackdragon...
Przyjąłem to jako komplement :)
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Kontakt:

Post autor: Assassinio » 2006-12-07, 19:34

... chyba jednak zrobili Ci pranie mózgu... tak.. napewno... albo sobie z nas jaja robisz..
Gość

Post autor: Gość » 2006-12-07, 19:45

Assassinio pisze:... chyba jednak zrobili Ci pranie mózgu... tak.. napewno... albo sobie z nas jaja robisz..
Tak serio to zastanawiałem się czy nie zostać księdzem. Bym miał szybkie samochodzy, wille oraz dużo pieniendzy. Zrezygnowałem, jednak bo:
1)Kobiety(celibat nie jest dla mnie :) )
2)Nie mam zwyczaju chodzić w sukienkach
3) Nie mam natchnienia
4)wogóle do d**y ze mnie katolik :) ( nigdy nie nastawiam drugiego policzka, chyba że komuś innemu :) )
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Kontakt:

Post autor: Assassinio » 2006-12-07, 19:51

to jest głupie że jakiś .... ktoś .... zwany księdzem jest często bogaty, a i nie raz się zdarza że na dziwki chodzi...

nienawidze tego katolandu...

skończmy offtopa..
Koffee
Senior forum
Senior forum
Kontakt:

Post autor: Koffee » 2006-12-07, 19:54

Blackdragon pisze:Kobiety(celibat nie jest dla mnie
pomyślmy logicznie,.. co ma bycie księdzem do celibatu? ;)
Blackdragon pisze:Nie mam zwyczaju chodzić w sukienkach
pod sutanną nosi się spodnie :]
Blackdragon pisze:Bym miał szybkie samochodzy, wille oraz dużo pieniendzy
kolega tak zawsze w podstawówce mówił, chyba tylko po to żeby wkurzyć katechetkę ;)
Dziś jestem Panią ze Zgniłego Lasu. Jutro będę pyłem na drodze... Może pewnego dnia wpadnę wam do oczu...

Nie chce księcia z bajki na białym koniu... ten biedny człowiek by przecież ze mną nie wytrzymał ^^
Gość

Post autor: Gość » 2006-12-07, 20:00

Assassinio pisze:to jest głupie
Widzisz w takim kraju żyjemy :) Nie pozostaje nic jak tylko śmiać się...
Leśna pisze:co ma bycie księdzem do celibatu?
a to że w kościele rzymskokatolickim przyjęcie sakramentu kapłaństwa wyklucza sakrament małżeństwa, chyba że chodzi ci o związki nieformalne :)
Leśna pisze:pod sutanną nosi się spodnie
Nie wiem ja tam nie sprawdzałem i nie sprawdze... :)Mówiąc o sukience miałem na myśli sutanne.
Leśna pisze:kolega tak zawsze w podstawówce mówił, chyba tylko po to żeby wkurzyć katechetkę
Dobra, ale zauważ że współczesny kościół katolicki zagubił się. To nie jest wspólnota taka jak kiedyś tz. za czasów apostołów, którzy, żeby głosić słowo boże potrzebowali tylko odzienia i butów.
Koffee
Senior forum
Senior forum
Kontakt:

Post autor: Koffee » 2006-12-07, 20:09

Blackdragon pisze:chyba że chodzi ci o związki nieformalne
otóż to ;P
Blackdragon pisze:Nie wiem ja tam nie sprawdzałem
a co to ja sprawdzałam? :] ksiądz mnie religi ''uczy'' to się pytałyśmy :P

[ Dodano: 07-12-2006, 18:09 ]
Blackdragon pisze:kościół katolicki zagubił się
lekko powiedziane ;)
Dziś jestem Panią ze Zgniłego Lasu. Jutro będę pyłem na drodze... Może pewnego dnia wpadnę wam do oczu...

Nie chce księcia z bajki na białym koniu... ten biedny człowiek by przecież ze mną nie wytrzymał ^^
Gość

Post autor: Gość » 2006-12-07, 20:22

Leśna pisze:Blackdragon napisał/a:
kościół katolicki zagubił się

lekko powiedziane
Ale zobacz że pierwsi głosiciele wiary chrześcijańskiej nie potrzebowali Mercedesów, własnych wierzowców czy nawet milionów dolarów, aby móc głosić innym dobrą nowinę udzielając innym przy okazji radość i dobroć.
Koffee
Senior forum
Senior forum
Kontakt:

Post autor: Koffee » 2006-12-07, 20:27

otóż to, dlatego uważam że to nie lekkie zagubienie,ale czysta komercha

Gość

Post autor: Gość » 2006-12-07, 20:34

Leśna pisze:otóż to, dlatego uważam że to nie lekkie zagubienie,ale czysta komercha
Czysta komercha była by, ale jeszcze są ludzie zwani misjonarzami, którzy niosą słowo boże bez żadnych korzyści materialnych.
Awatar użytkownika
michal77
Doświadczony
Doświadczony
Kontakt:

Post autor: michal77 » 2006-12-08, 06:16

ja mialem religie z franciszkanami i musze wam powiedziec ze to byli zaajebisci ludzie
Koffee
Senior forum
Senior forum
Kontakt:

Post autor: Koffee » 2006-12-08, 10:37

ja jak miałam ze studentem teologi to też było ok, ale z księdzem jest masakra, aż ocieka ironią i pogardą dla innych religii (a we mnie się gotuje!)

Raziel
Bardzo wtajemniczony
Bardzo wtajemniczony
Kontakt:

Post autor: Raziel » 2006-12-08, 20:10

Gdyby wyciąć niektóre (czyt. "z połowę" ) rzeczy z bibli to by była w miare mądra. Ten kościół to jedno wielkie bagno. Ostatnio mieliśmy na religii o świętych. Że jakaś tam ekipa czyta teksty i na ich podstawie osądza czy mozna kogoś uznać świętym (natchnienie itp.). Niech będzie, załóżmy że Bóg istnieje, ale jakim prawem ludzie mogą "uświęcać". No tak - przecież ci czytający też są natchnieni :lol: ... Mam nadzieje że dożyje upadku tego kultu :/
ODPOWIEDZ