Kościół katolicki

Dział na wszelakiego typu tematy religijne, dotyczące wiary oraz zagrożeń związanych z działalnością sekt
Darnok
Senior forum
Senior forum
Kontakt:

Post autor: Darnok » 2006-12-19, 23:20

BloodLust pisze:ale wlasni ci ksieza stworzyli to prawo,
Prawo powstało za czasów średniowiecza. Może nie jest idealne, ale nakazuje do miłości.
BloodLust pisze:jedna msza i inkasuje nawet kilkaset ZŁych
W mojej parafii takich przekrętów nie ma
Racja, ale tak jest tylko w Polsce. W Niemczech sobie jeżdżą traktorami po polu i nie narzekają. Z tym się zgodzę.
BloodLust pisze:k to czesc.. ale costam rzucacie czasami na gdzies tam biednych..
A do kogo masz większe zaufanie- Do tych, co stoją z puszkami na kłódkę (co nie jest zgodne z przepisami), czy kościołowi, który rzeczywiście pomaga.
BloodLust pisze:ale swiat nie konczy się na islamie i SKK
Ale My i Islam to największe potęgi religijne
buddysta traktuje życie zwierzęcia i człowieka tak samo.. czy to nie jest jeszcze piekniejsza idea?
A jesz mięso?
Assassinio pisze:to że on to zrobił nie oznacza że każdy ksiądz, to że ktoś by tego nie zrobił niewierzący nie oznacza że każdy nie wierzący by tego nie zrobił...
drugi raz się powtarzam: On zrobił tak, jak głoszą nauki chrześcijańskie- wierzący człowiek tak by postąpił, nie myślał o sobie, tylko o tej dziewczynce. Nasze życie jest kruche i powinniśmy je przeżyć w służbie dla innych. Tak właśnie postąpił ten ksiądz. Jezus uczył "Szanuj bliźniego, jak siebie samego".
Assassinio pisze:takie twierdzenie to twierdzenie głupca
Racja, jeżeli nie potrafi się dostrzec przesłania...Cogito,
Mnie już chcieli nawracać, bo zacząłem odpowiadać na pytania typu " jaki będzie koniec świata"
BloodLust pisze:ze sa inni, gorsi,
każda religia jest równa, ale ja chce uświadomić, że nie wszystkie są dobre. To można porównać do Windowsa i Linuxa. Windows się wiesza, ma wiele wad, ale jest najlepszy, bo był pierwszy i miał czas na rozwinięcie się.
Widać nikt nie zrozumiał nic a nic tego, co chciałem przekazać. Skończyłem pobity i na dodatek musiałem się pier*****...

Brak dowodu na nieistnienie nie sprawia że coś istnieje.
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Kontakt:

Post autor: Mawerick » 2006-12-20, 01:03

Darnok pisze:Widać nikt nie zrozumiał nic a nic tego, co chciałem przekazać
rozumiem ideę Twojej wypowiedzi i uważam ją za bardzo dobrą. Wyjaśniasz bardzo obiektywnie i np. mi to pasuje. Dodam tylko od siebie, że jako katolik uważam, że tak naprawde wszystkie religie mają tego samego Boga, ale pod innymi imionami. Dlaczego ta? Poniewarz uczy on dokładnie tego samego!
An opened mind is like a fortress with it's gates unbarked and unguarded.
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Kontakt:

Post autor: Nightwalker » 2006-12-20, 01:09

Darnok pisze:Poprzyj to argumentami, a nie puszczaj słowa na wiatr.
Tego jest zbyt wiele. Nawet za bardzo nie wiedziałbym od czego zacząć. Najbardziej rzucające się w oczy - KK jest bogaty, ocieka w złoto, a przez jego zarządzenia, ludzie cierpią, umierają lub zyja w nędzy.
Darnok pisze:I dobrze jesteśmy katolickim krajem. A to, że jesteście niepraktykującymi katolikami, to już wina rodziców, a nie całego, złego świata.
A co z tymi co ne są w ogóle atolikami tylko żydami, muzułmanami i ateistemi? Twoje kółko różańcowe nie jest całym światem - zapisz to sobie jako potada dnia, bo chyba nie rozumiesz podstawowych praw człowieka. Szkoła jest świecka - gwarantują to prawa człowieka i sama konstytucja RP - każdy ma mieć jednakowe szanse w kształceniu. Matura z religii daje dodatkowy wybór tylko katolikom, jest to więc pogwałcenie konstytucji.
Darnok pisze:Religia to nie nauka, więc szukanie dowodów na istnienie Boga to bezsens.
No właśnie. Czy więc można robixć z niej maturę?
Darnok pisze:Możemy szukać dowodów na istnienie świętych
istnienie świętych jest prawie zawsze udokumentowane, gorzej z ich śąwiętością i cudami. Wiekszość z nih to zwykli zbrodniarze, którzy szerzyli wiarę siłą i cierpieniem,

piszesz, zeby nie oceniam obu stron medalu. Ja swoje argumenty wyrzucam tu od pewnego czasu, a ty zarzycasz niepodpieranie się aktami. Może teraz kolej na ciebie. Może to ty powinieneś zaprzestać idealizowania swojego idola, poza którym świata nie widzisz?
Darnok pisze:nawet jeżeli pomagają, to nie w takim stopniu, jak My, bo Nasza religia opiera się na dobru wspólnym, a nie jednostki.
Wiesz, że inne religie mówią swoim wiernym to samo, momo, że w rzeczywistości nikt nikomu nie pomaga?
Zamiast bać się ciemności stań się jej częścią.
Koffee
Senior forum
Senior forum
Kontakt:

Post autor: Koffee » 2006-12-20, 19:03

BloodLust pisze:katole jacy sa tacy sa, ale funkcjonuja prawnie jako religia, a jehowcy jednak jako sekta... ale to ze laza po domach nie oznacza, ze sa inni, gorsi, mam kilku znajomych ŚJ i jakos nie wyrozniaja się negatywnie...
czy sekta, to nie wiem... katolicyzm to też sekta żydowska :) a koleżanke śj mam i bardo ją lubię, bardziej niż wielu gorliwych katolików... btw. ludzie z KK też po domach łażą - kolęda (po kasę), sprzedawanie opłatka (kasa), obraz O_o taki obraz łaził z zeszytem... wszyscy peany na cześć kk i ksiźędza wypisywali.. moja mama obraz wzieła, ale nic nie napisała... sąsiad jej tak delikatnie przypomniał ;) że zapomniała :lol: no to mu powiedziała, że specjalnie nie wpisała i mu kopara do ziemi opadła :P
Dziś jestem Panią ze Zgniłego Lasu. Jutro będę pyłem na drodze... Może pewnego dnia wpadnę wam do oczu...

Nie chce księcia z bajki na białym koniu... ten biedny człowiek by przecież ze mną nie wytrzymał ^^
Darnok
Senior forum
Senior forum
Kontakt:

Post autor: Darnok » 2006-12-20, 19:10

Mawerick,
Cieszę się, że nie jestem sam :D
Nightwalker pisze:A co z tymi co ne są w ogóle atolikami tylko żydami, muzułmanami i ateistemi?
Jaki jest procent ludności Żydowskiej, a jaki katolickiej? jakby każdy chciał dogadzać każdemu, to by wyszło drugie USA...
Nightwalker pisze:No właśnie. Czy więc można robixć z niej maturę?
Według mnie można, bo religia, każda religia powinna być troszkę inaczej traktowana.
Nightwalker pisze:poza którym świata nie widzisz?
Czyli? jeżeli chodzi ci o Giertycha, to już wcześniej napisałem co o nim myślę. To wybryk ewolucji... Ja nie piszę, że nasza religia jest idealna, ale gdybym miał wybierać, to wybrałbym właśnie ją. Jest nastawiona, by pomagać innym. A to chyba dobrze dla społeczeństwa? czy taki wpływ ma buddyzm i Islam (to zły przykład, bo tam matki cieszą się, jak dziecko rzuci się z bombą na żołnierza, niezależnie jakiego narodu_
BloodLust pisze:nie tylko Jezus glosil takie nauki.
Wiem, ale katolicy słuchają nauk Jezusa (no nie wszyscy :P)
Nightwalker pisze:Wiesz, że inne religie mówią swoim wiernym to samo
.
Tylko mi chodziło o prawdziwą pomoc tą przyziemną a nie coś na wzór Islamu.

Nightwalker, BloodLust, z Wami to się przynajmniej miło dyskutuje :D
Gość

Post autor: Gość » 2006-12-20, 21:52

Cogito pisze:no, chyba że to Świadkowie Jehowy
"(PUK PUK)
-czego?
-witam, czy nie zechciał by pan poświęcić mi chwolki czasu?
-chwileczke...(no to ja już kó*wa wiem kto to, świadek jego je*anego w dópe Jehowy)
-wszechświat jest pierwiastkiem życia i śmierci, wiec mój czas jest twoim czasem.
-czy zastanawiał się pan kiedyś nad tym, że na świecie panuje jakaś odgórna sprawiedliwość, że Bóg mimo wszystko rządzi według swojego uznania?
-ależ oczywiście, że tak, Jahwe to istota najwyższa, jego mądrość jest nieoceniona.
-tak rzeczywiście...
(już po chwili widze, że nic nie wskóra, nawet te jego cytaty na gówno się zdadzą ...odchodzi ze spuszczoną głową)"
fajny film ten Piątek :)
Leśna, ale jestem nietolerancyjny, tylko w tej strefie. Jestem w stanie postawić flaszke Arabowi( zwłaszcza że im ponoć nie wolno pić alkoholi :) ) , jestem w stanie pogadać z Żydem, nawet kiedy zostałem sprowokowany nie uderze buddyste. Ale nigdy nie usiąde nie bliżej niż 20 metrów od geja, masona, komunisty, albo innego dziwoląga. Taki ze mnie (wszech)Polak.
Darnok pisze:Wiem, ale katolicy słuchają nauk Jezusa
Tak, Kościół nie jest potrzebny by być dobrym człowiekiem. Kościół POWINIEN natomiast dbać o to aby pozostać dobrym do końca własnego życia. To że różnie to wychodzi to inna sprawa...
Darnok
Senior forum
Senior forum
Kontakt:

Post autor: Darnok » 2006-12-20, 22:45

BloodLust pisze:kazda inaczej, ale ostatecznie tak samo. a nie tak, ze katolicy jedyna sluszna wiara, lamia konstytucyjne prawo rodzice dziecko wlaczajac w obrzedy religijne przed 18-tka
Gdybyśmy żyli w Islamskim kraju, to nie miałbym nic przeciwko w temacie Islamsa matura.
Blackdragon pisze:Kościół POWINIEN natomiast dbać o to aby pozostać dobrym do końca własnego życia
Brawo, doszedłeś drugi do sensu moich wypowiedzi!
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Kontakt:

Post autor: Mawerick » 2006-12-20, 22:49

Darnok pisze:Gdybyśmy żyli w Islamskim kraju, to nie miałbym nic przeciwko w temacie Islamsa matura.
Jeśłi chodzi o pisanie matury z religii, to może nie jestem całkiem za, ale czaję ideę. Jednakże ostatnio podobno zaproponowało LPR, aby konstytucyjnie obwołać Jezusa Królem Polski. Pomysł fajny, przecież mamy już Matkę Boską Królową polski, tylko, że wtedy, kiedy nią zostawała nie była obiektem walki politycznej, a woli całego narodu. A teraz niestety tak właśnie to wygląda.
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Kontakt:

Post autor: Nightwalker » 2006-12-21, 01:40

Leśna pisze:katolicyzm to też sekta żydowska
Katolicyzm to z pewnością nie sekta. Nie jest to też żydowska religia. Powstała w Cesarstwie Rzymskim z połączenia mitów semickich - mitryzm, judaizm itd.
Darnok pisze:Jaki jest procent ludności Żydowskiej, a jaki katolickiej? jakby każdy chciał dogadzać każdemu, to by wyszło drugie USA...
Więc jakaś grupa społeczna, ma być wyraźnie gorsza? Wiesz w ogóle ilu ludzi jest prawdziwymi katolikami? Nie wiem na czym opierają się statystyki kościoła, ale ogólne statystyki i wnioski z obserwacji otoczenia mówią co innego.
Z resztą, jak na razie konstytucja broni wolności w tym kraju.
Według mnie można, bo religia, każda religia powinna być troszkę inaczej traktowana.
Przecież skoro to nie nauka, to nie powinno to być wiązane w ogóle z maturą. To tak jakby wprowadzićna maturze znajomość jakiegoś serialu. Za wąskie, zbyt nieścisłe i nieprzydatne - inne nauki są uniwersalne dla całego świata.
Darnok pisze:Jest nastawiona, by pomagać innym. A to chyba dobrze dla społeczeństwa? czy taki wpływ ma buddyzm i Islam (to zły przykład, bo tam matki cieszą się, jak dziecko rzuci się z bombą na żołnierza, niezależnie jakiego narodu_
To, że widzisz własną religię jako LEPSZĄ a inne jako gorsze jest oznaką zaślepienia przez katolickimi źródłami informacji. Religia katolicka przyczynia się np. do zatrzymywania nauki. Walczy ze współczesną medycyną, nie pozwalając leczyć ludzi lub pomagać walczyć z cierpieniem.
Katolicyzm miał w Indiach taki wpływ, że zamiast dawać ludziom szansę leczenia lub godnej śmierci - co zapewnialiby Brytyjczycy, wtrącał się i następnie odrzucał pomoc z zewnątrz. W ten sposób powstawały zdychalnie - najpopularniejsze były te od m. Teresy z Kalkuty, w których ludzie w perfidnych warunkach wykańczali się. Nie znam religii która celowo, bez żadnych urazów zamykałaby masowo ludzi przed światem by się wykończyli.
Darnok pisze:Wiem, ale katolicy słuchają nauk Jezusa (no nie wszyscy
Nauki Jezusa kazały porzucić nauki Mojrzesza. Katolicy więc nie słuchają jego nauk.

Sam pomsysł Jezusa jako króla jest wręcz idiotyczny. Czy w naszym rządzie nie mogą już rozmyślaćnad czymś co nam ułatwi życie? Politycy powinni polepszać nasz byt zamiast bawić się w religijne kłótnie.
Król to osoba rządząca - Jezus jest martwy więc królem być nie może. W przeszłości też nim nie był, bo nie zasiadał na tronie polskim itd.
Samo zjawisko przypomina tworzenie świętych - każdy region chce mieć swojego. Tera każdy kraj chrześcijański bedzie chciał mieć króla Jezusa.
PrzecieżJezus nie jest własnością Polski. Ani to mądre, ani praktyczne. Jest to co najwyżej krok w budowie państwa wyznaniowego - LPR szykuje sobie propagandę.
Gość

Post autor: Gość » 2006-12-21, 09:52

Darnok pisze:Brawo, doszedłeś drugi do sensu moich wypowiedzi!
sorry ze mi tak długo to zajeło, ale od wąchania kleju, i ciągłego picia tanich alkoholi, z mózgu mam whiskas :) .
BloodLust pisze:Nightwalker napisał/a:
Religia katolicka przyczynia się np. do zatrzymywania nauki. Walczy ze współczesną medycyną
no baa i to w jakim stopniu.
ale teoretycznie przez to strzeże moralności i miłości. Jakoś nam to ostatnio tłumaczono,. Inna sprawa, że przez to działanie odbiera nadzieje np. bezpłodnym ludziom, ale o tym się nie mówi....
Darnok
Senior forum
Senior forum
Kontakt:

Post autor: Darnok » 2006-12-21, 10:50

Nightwalker pisze:ma być wyraźnie gorsza
Nie ma być gorsza. Najlepiej, gdyby uwolnić z obowiązku wyznawców innej wiary, ale co do katolików to nie mogą mieć innego wyboru.
Nightwalker pisze:inne nauki są uniwersalne dla całego świata.
A czy Chrześcijanizm nie ma zasięgu na cały świat?
Nightwalker pisze:Nauki Jezusa kazały porzucić nauki Mojrzesza. Katolicy więc nie słuchają jego nauk.
A co z innymi naukami?
Nightwalker pisze:Sam pomsysł Jezusa jako króla jest wręcz idiotyczny
popieram
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Kontakt:

Post autor: Mawerick » 2006-12-21, 14:33

Nightwalker pisze:Religia katolicka przyczynia się np. do zatrzymywania nauki. Walczy ze współczesną medycyną
no baa i to w jakim stopniu
Pięć wieków temu to właśnie katolicka religia była ostoją wiedzy i rozwoju. Wszystko się zmienia. Niedługo się okaże, że teraz rónież wspiera naukę. Oczywiście strzeże moralności na swój sposób. Trzyma sięprzynajmniej swoich zasad.
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Kontakt:

Post autor: Nightwalker » 2006-12-21, 16:22

Blackdragon pisze:ale teoretycznie przez to strzeże moralności i miłości.
Zauważ, że KK niby broni moralności, ale co jakiś czas robi krok w kierunku ludzi i na coś pozwala. Sama moralnoćś KK z resztą często nic nie ma z nią wspólnego, bo dlaczego ulżenie komuś w cierpieniach ma być niemoralne?
Darnok pisze:A czy Chrześcijanizm nie ma zasięgu na cały świat?
Nie. Tylko od wyznania zależy czy ktoś jest chrześcijaninem. Matematyka, fizyka, biologia dotyka każdego i wszystko i nie zależy od poglądów. Z resztą mówimy tu nie o chrześcijaństwie a o katolicyźmie, a ten rozpanoszył się w dość niewielu krajach.
Poza tym, prawdy religijne są to prawdy ustalane, zależne od subiektywnych poglądów. N9ie ma tu czegoś takiego jak logiczne rozumowanie, badania itp. fundamenty nauki. Równie dobrze mogę sobie wymyślić wiarę i zarządać możliwości pisania z niej matury.
Pięć wieków temu to właśnie katolicka religia była ostoją wiedzy i rozwoju..
Nie była ostoją wiedzy. Ona niedopuszczała jej do ludzi i zawłaszczała dla siebie. Niewielu np. wtedy umiało czytać a sam KK miał dbać o analfabetyzm ludzi. Były też zakazy czytania sw. pism, itp. triki mające uttrzymać wyższość KK nad ludzmi.
Sporą aferę wywołały badania nad zwojami z Qumran, które były tajemnicą kościoła, ponieważ mogły podważyc wiarę. Kk był oburzony wyjściem tej ajemnicy na jaw.
W wielu krajach kościół wstrzymuje badanie nad komurkami macierzystymi.
Mawerick pisze:Niedługo się okaże, że teraz rónież wspiera naukę.
Jak na razie to KK musi przyznawać rację nauce - płaska ziemia, różne cuda.
Mawerick pisze:Trzyma sięprzynajmniej swoich zasad.
Najzabawniejsze właśnie, że nie. Często też je zmienia. :)
Gość

Post autor: Gość » 2006-12-21, 19:51

Nightwalker pisze:Zauważ, że KK niby broni moralności, ale co jakiś czas robi krok w kierunku ludzi i na coś pozwala. Sama moralnoćś KK z resztą często nic nie ma z nią wspólnego, bo dlaczego ulżenie komuś w cierpieniach ma być niemoralne?
jestem przeciwko aborcji i eutanazji. Nie wiem co tacy ludzie mogą czuć bo nie jestem na nic chory, ale skoro Jezus poniusł męczarnie za nas, to ci ludzie też powinni dla własnego dobra i to nie ma nic wspólnego z godnym umieraniem.Ja np. jeśli będe żył na granicy bede starał się żyć jak najdłużej, ale jeśli Jezus mnie powoła, to odejde z tego świata bez rzadnego żalu i smutku. W tej kwestii KK ma racje. Nie zgadzam się natomiast z tym, że KK potępia przeszczepy. W końcu największą łaską daną od Boga jest życie, a oni poprzez wrogość do przeszczepów, nieraz odbierają je.To ze strony KK taka głupota.
cleric
Senior forum
Senior forum
Kontakt:

Post autor: cleric » 2006-12-21, 20:16

Blackdragon pisze:Nie wiem co tacy ludzie mogą czuć bo nie jestem na nic chory
wiec nie mow co bys zrobil na ich miejscu bo gadasz bzdury. jestes zdrowy wiec łatwo mowic ci jaki byłbys 'twardziel' umierając latami na raka, widocznie nie znasz zycia.
Blackdragon pisze:KK potępia przeszczepy
nie potepia przeszczepów a nawet namawia do oddawania organów po smierci.
Twoja Pańcia.
ODPOWIEDZ