Kościół katolicki

Dział na wszelakiego typu tematy religijne, dotyczące wiary oraz zagrożeń związanych z działalnością sekt
Awatar użytkownika
uduchowiony
Tropiciel
Tropiciel
Kontakt:

Post autor: uduchowiony » 2006-12-13, 18:05

Nightwalker...chodzi tam o ludzi którzy co innego mówią,a co innego robią...,lub robią coś na pokaz...eklezija=KOŚCIÓŁ,CZYLI ZGROMADZENIE WIERNYCH,tylko że ludzie zaczeli z tego robić co innego.

...ludzie muszą nauczyć się dziwić...
Raziel
Bardzo wtajemniczony
Bardzo wtajemniczony
Kontakt:

Post autor: Raziel » 2006-12-13, 18:34

uduchowiony pisze:mam nadzieję że Bóg inaczej rozumuję niż człowiek...
Jak będą ludzie myśleli jak ty to niedługo powstanie odłam kościoła który będze mordował niszczył i będzie tam jeden dobry. I Bóg nie podniesie na nich reki i będzie początek apokalipsy :lol:
uduchowiony pisze:skąd Ci się wzieło że Bóg jest przeciwny kościołom...

Bóg, Jezus i Duch Święty jako jedna osoba, stąd mi się wzięło.
Czyli sam sobie przyznałeś że to co pisze w bibli to nieprawda.

Uduchowiony, chodzisz do kościoła ?
Awatar użytkownika
uduchowiony
Tropiciel
Tropiciel
Kontakt:

Post autor: uduchowiony » 2006-12-13, 18:46

Raziel pisze:Bóg, Jezus i Duch Święty jako jedna osoba, stąd mi się wzięło.
Czyli sam sobie przyznałeś że to co pisze w bibli to nieprawda.
o co Ci chodzi...!
co rozumiesz pod terminem kościół?
Raziel
Bardzo wtajemniczony
Bardzo wtajemniczony
Kontakt:

Post autor: Raziel » 2006-12-13, 20:51

Nieważne. Zastanowiłem się głebiej nad tym i chyba inaczej rozróżniamy "kościół". Chodziło mi o to że jak Bóg akceptuje kościół a Jezus nie to jedna i ta sama osoba przeczy sobie.
Ale tobie chodzi chyba o kościół jako zgromadzenie ?
Bo ja uważam to za instytucje powiązaną z wiarą.
Awatar użytkownika
uduchowiony
Tropiciel
Tropiciel
Kontakt:

Post autor: uduchowiony » 2006-12-13, 21:18

Raziel pisze:Ale tobie chodzi chyba o kościół jako zgromadzenie ?
tak...bo właśnie to znaczy to słowo...a jeżeli chodzi o instytucje same w sobie...to jest wymysł człowieka.Czyli mniej więcej rozumiemy się ;-).
Raziel
Bardzo wtajemniczony
Bardzo wtajemniczony
Kontakt:

Post autor: Raziel » 2006-12-13, 21:28

Tak rozumiemy się. I sory za afere ;)
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Kontakt:

Post autor: Nightwalker » 2006-12-13, 22:37

Nawet jeżeli nie brać pod uwagę instytucji kościoła - papieża, kleru i innych, to i tak wychodzi ze jest to grupa zakłamanych fanatycznych ludzi.

Wystarczy przyjrzeć się choćby powstawaniu chrześcijaństwa. Chrześcijanie już na początku palili niezgodnie z ich wiarą książki, podłączali swoje stare wierzenia do aktualnego przekłamując je, nawacali już siłą... To właśnie ludzie są motorem do powstawania zmian w religii i samej instytucji kościoła. W ten sposób powstał kult świętych i dziesiątki matek boskich.
Dziś dalej chrześcijaństwo ewoluuje. Co jakiś czas słychać jak papież przyznaje rację ludowi, lub robi coś w jego stronę. Sama agresja ludzi też tu nie zmalała.
Dalej więc wychodzi, że kościół - zgromadzenie ludzi wierzących i identyfikujących się z tym, to coś złego.
Zamiast bać się ciemności stań się jej częścią.
Awatar użytkownika
uduchowiony
Tropiciel
Tropiciel
Kontakt:

Post autor: uduchowiony » 2006-12-13, 23:19

Nightwalker...żaden chrześcijanin nie uznaje kultu świętych-gdyż się nie czci ludzi,nie nawraca na siłe-gdyż to jest sprawa wolnej woli...i.t.d.Zapomnijmy tu o kościołach...katolickim czy jakimś innym,chrześcijanin to chrześcijanin,robi tylko to co jest napisane w biblii.
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Kontakt:

Post autor: Nightwalker » 2006-12-13, 23:30

uduchowiony pisze:żaden chrześcijanin nie uznaje kultu świętych
Chrześcijanie to min. katolicy, a oni uznają kult świętych. Dlatego mówie tu o zakłamaniu.
Dziś każdy odłam chrześcijaństwa ma jakieś wady i w jakiś sposób przekreca nauki Jezusa.
uduchowiony pisze:robi tylko to co jest napisane w biblii.
I znowu to samo. Przecież skoro kościół (firma) stworzył Biblię, to nie można chrześcijan od niego odrywać. Chrześcijanie wypełniają zalecenia kościoła zasugerowane w Biblii i innych pismach. On tworząc Biblię stworzył chrześcijańskie dogmaty - zarówno dla katolików, jak i innych odłamów chrześcijaństwa.
Ostatnio zmieniony 2006-12-13, 23:31 przez Nightwalker, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
uduchowiony
Tropiciel
Tropiciel
Kontakt:

Post autor: uduchowiony » 2006-12-14, 14:47

Nightwalker pisze: Przecież skoro kościół (firma) stworzył Biblię
...jeżeli czytałeś biblie to wiesz,że Jezus też czytał to biblie-oczywiście stary testament,czyli już ona istniała przed tym co Ty nazywasz kościołem.A reszta czyli nowy testament to zbieranina świadectw apostołów i listów do zborów...biblia sama się stworzyła,a jacyś tam ludzie zebrali ją w całość-oczywiścienie ma wszystkiego w tej biblii,co mi się też nie podoba.Ale z tego co już jest można dowiedzieć się dużo.(ja osobiście mam trzy tłumaczenia biblii,orginał starogrecki,i inne ewangelie których w dostępnych bibliach nie ma)
Nightwalker pisze:Chrześcijanie to min. katolicy, a oni uznają kult świętych. Dlatego mówie tu o zakłamaniu.
Dziś każdy odłam chrześcijaństwa ma jakieś wady i w jakiś sposób przekreca nauki Jezusa.
Nie zgadzam się...,czy znasz jakiś zbór t.zw. żywych chrześcijan?...jeżeli nie,to nie znasz prawdziwego chrzścijaństwa,a wszelakiego rodzaju "kościoły" to masówka-jeżeli chcesz to podaj mi miasto gdzie mieszkasz,a ja sprawdzę czy jest tam jakiś zbór chrześcijański.Wtedy zobaczysz o co chodzi...,oni żyją tak jak pierwsi chrześcijanie...,żadnych nauk nie przekręcają,nie czczą świętych.................i.t.p.
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Kontakt:

Post autor: Mawerick » 2006-12-14, 15:33

Jeśli chodzi o zbory, to fakt oni nie czczą świętych. Jednakże sam kult świętych nie jest niczym niezwykłym i nie należy go porównywać do wielobóstwa (co robili niektórzy). Kontynuując z tymi zborami, to problem z nimi jest taki, że często przypominają one swoją strukturą, sekty.
An opened mind is like a fortress with it's gates unbarked and unguarded.
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Kontakt:

Post autor: Nightwalker » 2006-12-14, 15:40

uduchowiony pisze:jeżeli czytałeś biblie to wiesz,że Jezus też czytał to biblie-oczywiście stary testament
No nie wiem czy czytał? ;p Poza tym sam nazwałeś to starym testamentem. ST zaiera się w Biblii ale nią nie jest.
Biblia została oficjalnie ustalona w 325 r. n.e. na soborze nicejskim.
uduchowiony pisze:biblia sama się stworzyła
Żaden tekst nie tworzy się sam. Jest napisany w oparciu o konkretną ideologię. Biblia jest zbiorem tekstów - ideologicznie sprzecznych - i celowo zebranych w jedną księge.
uduchowiony pisze:oczywiścienie ma wszystkiego w tej biblii,co mi się też nie podoba.Ale z tego co już jest można dowiedzieć się dużo
Jeżeli spisane są tam kłamstwa, to niewiele można się dowiedzieć, zwłaszcza opierając się tylko na wybranych - wtedy kłamstwa bardziej zdają się prawdą.
uduchowiony pisze:czy znasz jakiś zbór t.zw. żywych chrześcijan?
Skąd wiesz, że żuyją wg. prawdziwych nauk Jezusa, skoro te były napisane ok. 2000 lat temu i były nie raz przeinterpretowywane?
uduchowiony pisze:jeżeli nie,to nie znasz prawdziwego chrzścijaństwa(...)eżeli chcesz to podaj mi miasto gdzie mieszkasz,a ja sprawdzę czy jest tam jakiś zbór chrześcijański.
A ty skąd wiesz, że to o którym myślisz - jest prawdziwe? Dziś każdy chrześcijanin uznaje się zaprawdziwego i widzi w innych chrześcijanach niepoprawnych chrześcijan. Niczym więc się nie wyróżniacie spośród wszelkich "masówek". Po prostu wierzycie tak jak oni w swoją słuszność.
Awatar użytkownika
uduchowiony
Tropiciel
Tropiciel
Kontakt:

Post autor: uduchowiony » 2006-12-14, 21:05

BloodLust...masz racje mogło tak być..........................................................................................................
...............................................................................................................
...............................................................................................................
..............................................................dlatego to jest wiara,a nie wiedza...
Ostatnio zmieniony 2006-12-14, 21:08 przez uduchowiony, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
uduchowiony
Tropiciel
Tropiciel
Kontakt:

Post autor: uduchowiony » 2006-12-14, 21:54

...tak...tylko zazwyczaj są to rzeczy które człowiek dołożył...a ogólnie zgadzam się z Tobą,to jest tylko moje zdanie i odczucia o których mówię.Jest takie powiedzonko,"...jeśli zdaje Ci się że wiesz wszystko-masz racje zdaje Ci się..." zawsze trzeba rozważyć też inne możliwości.
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Kontakt:

Post autor: Nightwalker » 2006-12-14, 23:30

uduchowiony pisze:tylko zazwyczaj są to rzeczy które człowiek dołożył.
A skąd wiesz co człowiek dołożył? Skąd wiesz co jest prawdą a co kłamstwem?
Z czasem jak napisał BloodLust kolejne sprawy okazują się nieprawdą a chrześcijanie przyznają, że to akurat był mit. Cała reszta to nadal dla nich niezaprzeczalny fakt, do czasu...

Wiara to wiara, indywidualna sprawa. Chrześcijanie i inne religie czy wierzenia wspólnie bawią się w ustalanie prawd (nie dochodzenie do nich). Dlatego zawsze przeciwny będę religiom.
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Kontakt:

Post autor: Mawerick » 2006-12-16, 00:35

Wiara to wiara. Mnie np. nie interesują jakieś szczególne prawdy, interesuje mnie tylko droga życia. Chrześcijanie są jacy są, ale są ludźmi i mają prawo. Wierzą w to w co ja wierze. Tylko ja nie wsłuchuję się tak uważnie w to co mówi kościół. Tylko decyduje co jest ważne, a co nie. Nie jestem przeciwny religiom, powiedzmy, że są one mi obojętne, przynajniej inne niż katolicyzm. Ten ostatni jest dobry, wiem, że nie najlepszy, ale dobey pod wieloma względami.
An opened mind is like a fortress with it's gates unbarked and unguarded.
Awatar użytkownika
uduchowiony
Tropiciel
Tropiciel
Kontakt:

Post autor: uduchowiony » 2006-12-16, 15:41

Nightwalker pisze:A skąd wiesz co człowiek dołożył? Skąd wiesz co jest prawdą a co kłamstwem?
Z czasem jak napisał BloodLust kolejne sprawy okazują się nieprawdą a chrześcijanie przyznają, że to akurat był mit.
...wystarczy znać biblie i wiadomo co jest kłamstwem dołożonym przez człowieka...np.;chrzest niemowląt,pielgrzymki,czczenie świętych,kult maryjny,ekumenizm...jacy chrześcijanie przyznają że to był mit,jakiś przykład,ale nie z tych molochów dla masówki.Kiedy KK palił na stosie prawdziwi chrześcijanie też byli paleni,kiedy KPraosławny zsyłał na Sybir zsyłał też chrześcijan tych co wierzyli tylko Bogu...i.t.d.
ODPOWIEDZ