Kościół katolicki

Dział na wszelakiego typu tematy religijne, dotyczące wiary oraz zagrożeń związanych z działalnością sekt
Gość

Post autor: Gość » 2006-12-11, 22:38

Nie bede się kłócił ale chyba schodzimy z tematu...

Assassinio
Senior forum
Senior forum
Kontakt:

Post autor: Assassinio » 2006-12-11, 22:42

nie, w sumie to się go nawet trzymaliśmy, no przynajmniej blisko niego byliśmy, Radio Maryja to przecież "katolicki głos w twoim domu".

A co do religii ziemniaczej, to piełkem w niej będzie frytkownica ;)

ok ale to już był OT.
Gość

Post autor: Gość » 2006-12-11, 22:49

no a tak w ogóle to Kościół pewnie kłamie? Jeszcze mi pewnie powiecie że święty Mikołaj nie roznosi prezentów każdego roku 6 grudnia? :)
Assassinio
Senior forum
Senior forum
Kontakt:

Post autor: Assassinio » 2006-12-11, 22:58

a Ty nam powiesz że roznosi? :D hehe no to ciekawe :D zbudowałes sobie specialnie komin żeby Ci przez niego wszedł? :P
Gość

Post autor: Gość » 2006-12-11, 23:01

Assassinio pisze:a Ty nam powiesz że roznosi? hehe no to ciekawe zbudowałes sobie specialnie komin żeby Ci przez niego wszedł?
A nie chodzi?
:(
Cała moja ideologia , mój sens życia był oparty na tym. Co ja zrobie. Straciłem sens życia i swe ideały :( ( :) )
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Kontakt:

Post autor: Mawerick » 2006-12-12, 00:56

Zakop się i pogrąż w rozpaczy :D
An opened mind is like a fortress with it's gates unbarked and unguarded.
Gość

Post autor: Gość » 2006-12-12, 21:20

Mawerick pisze:Zakop się i pogrąż w rozpaczy
w takim razie wezne i wysadze się w centrum sąsiedniej miejscowości zabijając przy tym wszystkich 3 mieszkańców tej wsi...
Gość

Post autor: Gość » 2006-12-12, 21:35

Ale Mikołaj wraz z reniferami może naoglądał się Dragon Ball Z i teraz se tak latają. Wyobrażcie se św. Mikołaja w konwencji tego znanego anime. :)
BloodLust pisze:powiedziec pare razy "ho ho ho"
i to zabiera Mikołajowi prawie półczasu. :) bo gdyby nie to i tak byłby szybszy :)
Raziel
Bardzo wtajemniczony
Bardzo wtajemniczony
Kontakt:

Post autor: Raziel » 2006-12-12, 21:54

Blackdragon pisze: Ale ta mafia dba o potrzeby swoich wyznawców.
W jaki sposób ?
Blackdragon pisze: I co w tym złego, że ktoś stara się mi pomóc osiągnąć zbawienie?
W jaki sposób ?
Blackdragon pisze: I nie mówcie że można być chrześcijaninem bez Kościoła bo to jest bzdura? Jezus sam może Kościoła nie wymyślił, ale dał do zrozumienia że ludzie sami nie są w stanie zbawić siebie
Uważasz się za osobę podąrzającą za naukami Boga i Jezusa ?
Jezus był przeciwny kościołom ( miał rację ).
Co dla ciebie oznacza zbawienie ?
Blackdragon pisze: Powtórze się jeszcze raz. Gdyby w Kościele nie było ani jednego dobrego kapłana, to Bóg (w trzech osobach) sam by zniszczył tą wspólnote.
No tak. Bóg w trzech osobach. Bóg zesłał samego siebie [ Jezusa ] aby odkupic grzechy poświęcił samego siebie samemu sobie. Jakoś tak to było :P
Popatrz sobie na kościół przed Reformacją Luterańską. Duchowni byli najbardziej grzesznym społeczeństwem, a mimo to Bóg ich nie zniszczył. Dlaczego ?
Ostatnio zmieniony 2006-12-12, 22:04 przez Raziel, łącznie zmieniany 1 raz.
Gość

Post autor: Gość » 2006-12-12, 22:08

Raziel pisze:Dlaczego
bo znalzał się chociaż jeden sprawiedliwy w tej kaście...
Wiem ze Kościół nie jest idealny, ale Kościół jest taki jak jego wyznawcy... a ja nie jestem bezbłędny. :)
Raziel
Bardzo wtajemniczony
Bardzo wtajemniczony
Kontakt:

Post autor: Raziel » 2006-12-12, 22:23

Blackdragon pisze:bo znalzał się chociaż jeden sprawiedliwy w tej kaście...
A antyterroryści mają nie rozbić jakiejś groźnej grupy bo znajda jakiegoś w miare dobrego pośród nich ?

KK daleko do ideału. [Wedle zasad trójcy św.] Bóg który jest przeciwny kościołom pozoliłby na rozwijanie się i czynienie zła [ niech będzie, i dobra - nikłego no ale zawsze coś ] i to powołując się na jego samego ? Czyli jakby wszytko było robione w jego imieniu.
Ostatnio zmieniony 2006-12-12, 22:27 przez Raziel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Kontakt:

Post autor: Mawerick » 2006-12-12, 23:54

BloodLust pisze:ze za 5 minut bede bogiem to mogliby mnie na tarce do sera scierac zywcem
założe się o każde pieniądze, że jakby dszło co do czego, to sik.. łbyś dalej niż widzisz ze strachu :D Oczywiście wierze w Twoją determinację, jednak dalej jest to nie do przeskoczenia. Oczywiście wersja z tarką.
An opened mind is like a fortress with it's gates unbarked and unguarded.
Awatar użytkownika
uduchowiony
Tropiciel
Tropiciel
Kontakt:

Post autor: uduchowiony » 2006-12-13, 15:53

...dlaczego mówiąc kościół...macie na myśli katolicyzm-kościół to ludzie wierzący i nic więcej!!!

[ Dodano: 13-12-2006, 14:00 ]
Raziel pisze:A antyterroryści mają nie rozbić jakiejś groźnej grupy bo znajda jakiegoś w miare dobrego pośród nich ?
mam nadzieję że Bóg inaczej rozumuję niż człowiek...
Raziel pisze:Bóg który jest przeciwny kościołom pozoliłby na rozwijanie się i czynienie zła
skąd Ci się wzieło że Bóg jest przeciwny kościołom...w biblii jest napisane że Jezus jest głową kościoła...i że to on zbuduje kościół!!!
...ludzie muszą nauczyć się dziwić...
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Kontakt:

Post autor: Nightwalker » 2006-12-13, 16:18

...dlaczego mówiąc kościół...macie na myśli katolicyzm-kościół to ludzie wierzący i nic więcej!!!
Jest chyba różnica między "Kościół" a "kościół". Z resztą Kościołem nazywa się ludzi wierzących w dogmaty katolickie, co trudno oddzielić od instytucji kościoła.
uduchowiony pisze:w biblii jest napisane że Jezus jest głową kościoła.
W tych fragmentach Biblii jest właśnie coś namieszane. Z resztą, nie oceniaj Jezusa na podstawie księgi którą kościół właśnie napisał, gdyż ten zawsze sobie coś podopisywał. W Ewangeliach było o tym, ze Jezus jest głową wierzących w jego doktryne a nie firmy zrzeszającej kler. O samej instytucji mówił krytycznie. Pisałem już z resztą o tym, że nazywał obłudnikami ludzi modlących się w świątyniach - więc był przeciwny kościołom i zinstytucjonalizowanej religii.
Ostatnio zmieniony 2006-12-13, 16:18 przez Nightwalker, łącznie zmieniany 1 raz.
Zamiast bać się ciemności stań się jej częścią.
Awatar użytkownika
uduchowiony
Tropiciel
Tropiciel
Kontakt:

Post autor: uduchowiony » 2006-12-13, 16:38

Nightwalker pisze:Pisałem już z resztą o tym, że nazywał obłudnikami ludzi modlących się w świątyniach - więc był przeciwny kościołom i zinstytucjonalizowanej religii.
...a ja Ci jeszcze raz powtarzam że to nie oto tam chodzi
Nightwalker pisze:W tych fragmentach Biblii jest właśnie coś namieszane. Z resztą, nie oceniaj Jezusa na podstawie księgi którą kościół właśnie napisał, gdyż ten zawsze sobie coś podopisywał
to wogóle po co ten temat,przecież to jest jedyna książka na temat życia Jezusa...jeżeli to są bzdury to nie ma o czym mówić...

[ Dodano: 13-12-2006, 14:44 ]
Kto z osób tak głośno krytykujących KK,tak naprawdę nie jest katolikiem-mam przeczucie że większość przyjmuje księdza po kolendzie,ślub brała lub będzie brać w tym kościele...i.t.d.
jeżeli się nie zgadzacie z tym cyrkiem to wystąpcie z niego,by przerwać ten ciemnogród. :lol:
...ludzie muszą nauczyć się dziwić...
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Kontakt:

Post autor: Nightwalker » 2006-12-13, 17:04

uduchowiony pisze:...a ja Ci jeszcze raz powtarzam że to nie oto tam chodzi
więc o co? Sprecyzuj to, bo już się gubię.
uduchowiony pisze:przecież to jest jedyna książka na temat życia Jezusa
Nie jedyna. Są Ewangelie, kroniki, komentarze. To książka przede wszystkim w pewien sposób ocenzurowana. W Ewangeliach nie ma mowy o kościele. Jest mowa o eklezji czyli zgromadzeniu. Dopiero sami chrześcijanie zrobili z tego kościół i nazwę dla instytucji.]
uduchowiony pisze:Kto z osób tak głośno krytykujących KK,tak naprawdę nie jest katolikiem
ja nie jestem Rodzice byli - byłem chrzczony itd. Nie znaczy to jednak, że ich wola jest moją. Rodziców nawet przekonałem kilka razy o tym żeby oni - katolicy - księdza nie wpuszczali, Ślubu brać nie zamierzam, świąt nie obchodzę.
Zamiast bać się ciemności stań się jej częścią.
ODPOWIEDZ