Strona 1 z 1

Kabała luriańska

: 2005-07-21, 13:35
autor: Maestro
Poszukuje wszelkich informacji na temat kabaly luriańskiej (w ramach małej pomocy moe powiedzieć że to kabalistyczny mistycyzm Izaaka Lurii).

Poszukuje najbardziej ich wyjaśnienia drzewa życia, jego kosmologii oraz teorię 'sefir' i 'parzufim'. Mam nadzieję że znajdzie się tu ktoś kto zdoła pomóc.

: 2005-07-21, 14:36
autor: Fenikt
No na posta to troche bym musial się rozpisac :P polecam zajrzec do ksiazki Sholema "Kabała i jej symbolika" co do sefirot to polecam przeczytac "wahadło Foucoulta (czy jakos tak nigdy nie pamietam pisowni:P)" Umberto Eco, na poczatku kazdego rozdzialu masz opis danej sefiroty. Co do parzufim o ile dobrze pamietam to bylo odnowienie, czy poznanie na nowo oblicza Boga ale moge się mylic :P Milej lektury :D:D:D

: 2005-07-21, 14:39
autor: Maestro
Wiesz gdzie można dorwać to na sieci czy będe musiał latać po księgarniach i płacić masakryczne sumy ?

: 2005-07-21, 14:43
autor: Fenikt
Co do wahadla, to jest najnormalniejsza ksiazka ;) dostaniesz w kazdej bibliotece, a co do Kabały i jej symboliki to poszukaj najpierw u siebie, jak nie to się odezwij, dogadamy się tak ze poszukam Ci na Kazimierzu w Krakowie w jakiejs zydowskiej ksiegarni i wysle Ci do domku, z tym ze bedziesz zmuszony zaplacic pierwszy :P

: 2005-07-21, 14:46
autor: Maestro
Hmm... znajde troche czasu to zadzwonie do księgarni skąd biore przedruki i kserówki. Chłopaki zrobią ksero i wyślą najwyżej. A mają prawie wszystko, łącznei z książkami już nei wydawanymi. Dzięki za wskazanie lekturki.

Re: Kabała luriańska

: 2015-03-15, 16:47
autor: Neolog
Kurcze, z tym ksero to brzmi trochę jakby słowo okultyzm nadal miało swój polot i patos :D

Znalazłem obie pozycje na stronie Lubimy czytać (dość popularnej i bardzo praktycznej)
Kabała i jej symbolika

Wahadło Foucaulta
Wątek bardzo się przyda. Mnie się przydał, bo zauważyłem, że nie ma takiej pozycji w rodzaju Kybalionu Trzech Wtajemniczonych - a szkoda. Szukałem dość merytorycznych książek, bez siódmych wód po kisielu, a tu bęc - są.

Dziękuję.