Strona 1 z 1

: 2005-08-05, 11:58
autor: FeiDei
ja tam nie wiem zawsze bylem agresywny

: 2005-08-05, 12:07
autor: ArturVonFornal
O kurde to nie powininiśmy się bać islamistów którzy dla Allaha się wysadzają tylko buddystów ćwiczących jogę :lol:

: 2005-08-05, 16:58
autor: Ivellios
W ogóle nie wiem, po co oni wprowadzili tam ćwiczenia oddechowe, skoro to znosi wszelkie bariery psychologiczne :?

: 2005-08-10, 21:20
autor: intraneus
aż smiac się chce, aż dziw ze to nie w Polsce się nie zdarzyło bo mozna by to wrzucic to kubła: " Z serii tylko w polsce".
co to znaczy uprawiac joge, znowu odnosze wrazenie ze kojarzysz joge z ćwiczeniami rozciągającymi, a to tylko mała część hatha jogi i niestety przez to wiekszość ludzi ma wypaczone pojęcie o Jodze.

A swoją drogą to ciekawe kto nauczał i prowadził te zajęcia uczace jogi ;p

: 2006-07-05, 00:43
autor: hewi
to też zależy kto i jak jogi używa , jeżeli cały czas się rozprasza i nie ma zamiaru robić postępów to moze się wkurzyć:D:D

Re: Joga zwiększa poziom agresji

: 2008-07-02, 22:41
autor: Christof
Jeśli takie objawy wystąpiły u praktykujących to znaczy, że ćwiczenia zaczynały przynosić skutek. Przerwali w połowie drogi. Objawy takie są naturalne, muszą wystąpić i muszą być przepracowane. Trąbi o tym nie tylko joga, ale wszystkie szkoły rozwoju duchowego. Medytacja w połączeniu z ćwiczeniami oddechowymi, prawidłowo prowadzona powoduje uwalnianie treści podświadomości, cały nasz "wewnętrzny brud" domaga się przepracowania. Można to zrobić aktywnie, tak jak psychologie zachodnie, lub "biernie" czyli przesiedzieć jak w zen. Mistycyzm chrześcijański też zna takie stany, nazywane chyba ciemną nocą zmysłów. Ale żeby prawidłowo i bezpiecznie przejść przez ten etap, trzeba praktykować pod okiem kompetentnego nauczyciela, który stany te rozpozna i pomoże je zneutralizować. Z nieprawidłowej interpretacji tych zjawisk biorą się wszelkie bzdurne, a popularne u nas głosy o szkodliwości wschodnich praktyk duchowych.