Strona 1 z 1

Jak unicestwic dusze

: 2018-08-26, 13:06
autor: Lukaszenka
Witam, jak unicestwic dusze w pelni tak aby nigdy juz nic nie czula? mozna powiedziec ze chodzi mi o to jak w pelni unicestwic swiadomosc tak zeby ona juz nigdy nie istniala a wraz z tym nic nie czula itd

Re: Jak unicestwic dusze

: 2018-09-13, 01:15
autor: Ivellios
Nawet gdyby duszę dało się unicestwić, to natychmiast po unicestwieniu "poskładałaby się" ponownie. To, co zostało raz stworzone, nie może się "odstworzyć".

Re: Jak unicestwic dusze

: 2018-09-15, 15:06
autor: Michał
Nie da się unicestwić. Energia świadomości, tamtej strony, bazuje na uczuciach i emocjach w przeciwieństwie do świata fizycznego, gdzie obowiązuje fizyka i materializm.

Re: Jak unicestwic dusze

: 2018-10-09, 20:59
autor: JustMe
Ivellios pisze:Nawet gdyby duszę dało się unicestwić, to natychmiast po unicestwieniu "poskładałaby się" ponownie. To, co zostało raz stworzone, nie może się "odstworzyć".
Spotkałam się kiedyś z wypowiedzią T. Campbella, że w pewnych okolicznościach system może ostatecznie wykasować duszę/świadomość. Nie odnajdę teraz źródła tej wypowiedzi w otchłani netu.

Re: Jak unicestwic dusze

: 2019-05-24, 17:49
autor: jasiol
Dać na mszę za zmarłego.

Re: Jak unicestwic dusze

: 2020-03-17, 16:24
autor: Cymande
Przede wszytstkim to uważałabym w ogóle z łączeniem pojęć dusza i świadomość. To chyba nie do końca tak działa.

Po drugie to duszy jako takiej nie da się unicestwić, bo dusza jest bytem z naszego punktu widzenia transcendentalnym, w dodatku o wiele starszym niż wcielenie które aktualnie zamieszkuje. Na ile starszym - to zależy, dusze mają różny wiek, ale ogólnie każda dusza przechodzi swoją droge na ziemi i jest sumą wszystkich zebranych przez siebie doświadczeń. Te doświadczenia sa możliwe do przywołania przy odpowiednim stanie,]w Wędrówce dusz jest to opisane - jak kogoś ciekawi to polecam przeczytać:
Michael Newton - Wędrówka dusz
https://www.czarymary.pl/p_976885_wedro ... ael_newton
To tez jest kolejny dowód na planowanie przedurodzeniowe i zamieszkiwanie przez duszę wielu wcieleń. No i wyjdzie też dlaczego duszę niekoniecznie można łączyć z pojęciem świadomość...

Re: Jak unicestwic dusze

: 2020-07-06, 01:16
autor: Amadeusz
Łukaszenka nie tylko unicestwić chce swój naród ale również dusze. Prawdziwy dyktator życia i śmierci. Taki żart.

Pytanie jest na serio?
Nie istnieje coś takiego jak unicestwienie duszy. Na pewno nie z wymiaru człowieka czy tego świata.