Strona 1 z 1

Istota ducha(czytaj) Istota świadomości. :)

: 2007-01-21, 21:38
autor: MIROSŁAW BRODA
Wszechświat a człowiek.Istota.

Wszechświat jest to ciało Boga wypełnione Jego duchem ( świadomością) w której wszystko co jest zrodzone i stworzone jest w Nim i z Niego. Wszechświat w jedności to Bóg.
To co materialne we wszechświecie jest ciałem fizycznym Boga.
Wszystko jest Jego duchem czyli świadomością. Bóg nie jest zasadą. On stworzył doskonałą zasadę harmonii w której żyjemy. Jest to perpetum-mobile. Ludzka świadomość czyli duch żyje w Jego Świadomości, lecz sama świadomością się oddziela. On wie wszystko o nas my często o Nim prawie nic. Jak kropla która odzwierciedla ocean , tak ludzka świadomość może się stopić z Boską , o ile będzie miała te cechy jakie ma Jego świadomość. Kropla będzie odzwierciedlała ocean kiedy przejmie jego cechy. Bóg na ziemi. To Ocean akceptuje kroplę. Nasza świadomość jest niczym kropla jakiejś cieczy która ma stać się wodą morską. Era wodnika jest okresem który to rozpoczyna. Przyłączanie kropli do oceanu. Każda kropla (świadomość) pochodzi z i od Oceanu (Boga).
Wychodzi jako dziecko bezpośrednio z Boskiej świadomości. I po okresie dorastania poprzez doświadczenia w materii (piaskownica i wybory między dobrem i złem) staje się od najniższej świadomości, istotą światła. Dorosłym Jego synem. Chrystusem w jedności z Bogiem. Droga Chrystusowa zaczyna się gdy zaczynamy podążać za naukami Jezusa. Nie jedynie na ustach lecz prawdziwie w sercu. Gdy nasza świadomość zjednoczy się z Boską świadomością, po wykonaniu swoich obowiązków (zadań) na ziemi, mamy wolny wybór gdzie możemy żyć. Możemy żyć w innym wymiarze, przyjmując jakieś zadania i obowiązki lub możemy żyć jako całkowicie wolna istota światła, w jedności świadomości z Bogiem(całym Wszechświatem).Bez ciała fizycznego. Jednak w jedności świadomości miłość jest tak rozpierającą że większość świadomości przyjmuje nowe obowiązki w różnych wymiarach. Także na ziemi. Świadomość w człowieku wzrasta poprzez doświadczenia które prowadzą nas na drogę Chrystusową co powoduje rozwój Kundalini i czakr. Jest to energetyczne drzewo życia którego koroną jest życie wieczne.
Jesteśmy podobni do jednostki informacji (nasza świadomość) w pamięci SUPER komputera jakim jest Wszechświat. Porównanie niegodne istoty Boga ale obrazuje w jakiś sposób rzeczywistość.
Wnioski wysuwają się same. Nie ma przypadków ani na ziemi ani we wszechświecie. Są wyliczone możliwości błądzenia uwięzionych pomiędzy biegunami dobra i zła. Wystarczy też poznać zasady Jego harmonii i postępując według nich nie troszczyć się o coś zbędnego.
Nie są to zasady niemożliwe do stosowania i dają najszerszą wolność.
Wszystko w ramach harmonii. Wszyscy jesteśmy jednym. Rób cokolwiek dobrego. Kieruj się sercem(miłością).Zminimalizuj swoje ego, to tylko mały „silniczek” w ciele które jest pojazdem twego ducha. Kierując się tymi zasadami można otrzymać nawet więcej jak nam potrzeba.A przede wszystkim spokój, ciszę, harmonię,dobrobyt i wieczność na dokładkę. No i to wszystko zależy od naszej świadomości.Co w niej uczynimy realnym realnym się stanie.

: 2007-05-03, 18:45
autor: Shaolin0
Nie mogę się doczekać kiedy, umrę... Boże, jak ja bluźnie...Nie moja wina, że jestem taki niecierpliwy. Już chce być w twoim domu i obserwować was(ludzi) z tamtąd. Sam to pisałeś ? Chce się tak szybko znaleźć przy Bogu, a głęboko czuję, że pomęcze się z wami przez 100 lat...

"No i to wszystko zależy od naszej świadomości.Co w niej uczynimy realnym realnym się stanie."

Dokładnie, z tym się zgodzę. Dlaczego? Bo tak jest napisane w Bilbii. :)

: 2007-05-05, 15:21
autor: MIROSŁAW BRODA
Jeśli podpierasz się słowami Jezusa to dlaczego szydzisz z innych i z ich miłości do Boga. ? Znaczy jesteś przeciwnikiem tego co czyste. Czyż nie ? Zapomnialeś co tkwi w zaprzeczeniach? Tak świadomość twoja jest taka jak piszesz.
Mam dla Ciebie poetycki kalambur.Rozwiązesz?

Zaprzeczeń rozum
płatający ludziom
ufność odbiera
w prawdzie, mówiącym.

Pozdrówka he,he. :one:

: 2007-05-05, 21:36
autor: Shaolin0
Dlaczego miałbym szydzić z miłości do Boga, jeśli sam go kocham ? Nie rozumiem.

: 2007-05-06, 01:38
autor: MIROSŁAW BRODA
No właśnie i w tym cały szkopuł że nie rozumiesz i choć przeczytaleś może i wszystkie moje posty dalej zaprzeczasz sam sobie. Czemu jeden człowiek rozumie a drugi nie.? Czemu jeden człowiek wojuje a drugi nie. Czemu jeden wyciaga rękę po jałmużnę a drugiemu wstyd.Czemu jeden dumny daje skrzynię złota na świątynię a wstydliwa wdowa 2 grosze? Czemu, czemu,czemu.........Czemu dziecko zna prawdę a dorosły nie.itd.itp......

: 2007-05-06, 14:35
autor: Shaolin0
Kurde :D Kiedy ja sam sobie zaprzeczyłem :D Nie kumam... Bóg dał nam wolną wole, dlatego możemy robić co chcemy na tym świecie, o to Ci chodzi ?

: 2007-05-06, 15:17
autor: MIROSŁAW BRODA
No właśnie.Masz wybór chodzić tak po górach jak i dolinach. Dobrze że choć masz tę 100% pewność o której mówiłeś. :) Jesteś pod tym względem ewenement.Mieć 100% pewność i chodzić dolkami. :lol:

: 2007-05-06, 17:25
autor: Shaolin0
Tak, ta 100% pewność to coś nadzwyczajnego :) Nigdy nie widziałem Boga, ale wiem, że on jest i czeka na mnie :) Wspaniałe uczucie.