Strona 2 z 2

Re: Historia wampirów.

: 2013-10-15, 21:37
autor: Pandemonium
Więc zmień to zachowując się godnie tutaj, a nie prowokując nas na każdym kroku. Proszę. My też potrafimy kulturalnie rozmawiać, tylko daj nam okazję.

Re: Historia wampirów.

: 2013-10-16, 10:05
autor: Słowianka
Sothis pisze:Każdego traktuje się tak, jak na to zasługuje. To czy ktoś jest katolikiem, muzułmaninem, czy świadkiem Jehowy nie ma tutaj nic do rzeczy, dopóki zachowuje choć rudymenty kultury osobistej oraz przestrzega regulaminu i netykiety.
Zdecydowanie nie ma. Problem tylko widzę w tym, że żaden muzułmanin czy Jehowy nie próbuje nas nawracać na jedyną, słuszną drogę... Za to katolików z "misją" to tu jak psów....

A i szkoda, że temat wampirów umarł...

Re: Historia wampirów.

: 2013-11-07, 13:26
autor: Spooky Fox
Ech...Karoolczak i Pandemonium jak zwykle na straży... :D

Przestraszyliście użytkownika w moim mniemaniu, ale whatever ^^

Co do książek, to polecę za Nieistotną. Owszem są to podręczniki do gier i trzeba wiedzieć jakie informacje musisz przepuścić przez sito fikcji.

Na przykład za fikcję możemy uznać niektóre z klanów, chociaż z drugiej strony trafnie określają one różnicę pomiędzy wampirami. Inaczej zachowuje się wampir z klanu Gangrel czy Brujah, a inaczej z klanu Tremere czy Nosferata.

Bardzo dobrą pozycją jest Księga Nod i jej kontynuacja Kronika Cieni

Dużo książek przeczytałem na ten temat i te dwie pozycje wydają mi się najlepsze jeśli chodzi o powstanie kasty wampirów.