Strona 1 z 1

Harmonia wnętrza medytacja

: 2012-01-17, 19:52
autor: Amfan
Witam , a więc mianowicie mój problem jest następujący potrzebuje ćwiczeń podstawowych w medytacji dzięki którym będę w stanie wzmocnić następujące emocje takie jak :

głęboki spokój duchowy , wzrost zaufania do siebie tudżież swojej intuicji , wiary we własne możliwości i siebie .Również byłbym niezmiernie wdzięczny za pomoc w walce z bezsennością.
Ogólnie harmonia wewnętrzna.

Mile widziane wszelkie techniki także joga i wszelkie alternatywy którę mogą mi trochę pomóc.

Pozdrawiam , W razie jakich kolwiek pytań odpowiem chętnie na pytania.

Re: Harmonia wnętrza medytacja

: 2012-01-19, 20:32
autor: Dagmara
Od kiedy cierpisz na bezsenność i na ile nocy w tygodniu Ci się ona zdarza?
Sądzę, że w dużej mierze przez Twoje nie wysypianie się możesz mieć również problemy z koncentracją, co się później odbija niekorzystnie na medytacji.
Bo jak wiadomo dobre samopoczucie człowieka zależne jest przede wszystkim od jego wysypiania i odpoczynku organizmu.
Czy ze swoim problemem konsultowałeś się kiedykolwiek z lekarzem?
Czy próbowałeś brać jakieś ziołowe leki na sen?

Re: Harmonia wnętrza medytacja

: 2012-01-19, 21:21
autor: Amfan
Brałem uspokające ziołowe sporo ich bylo , a na sen vicodin noc ,teraz mam melatonine ale zaprzestałem jej używania gdyż nie odnosiła rezultatu a tylko wpływała negatywnie na moje samopoczucie . A cierpie na chroniczną bezsenność potrafie siedzieć do 5-6 nad ranem przespać się godzine i już nie mogę zasnąć dalej , i tak dzień w dzień noc w noc . Jedyne panaceum jakie znam to piwo na moją przypadłość ale nie mam zamiaru chlać dzień w dzień . Głównie dlatego też zacząlem medytować wierze że ona mi pomoże. Krok po kroku do celu

Re: Harmonia wnętrza medytacja

: 2012-01-21, 01:25
autor: Dagmara
Tak, po piwie często chce się spać, nawet ja tak mam.

Naprawdę trudno mi stwierdzić z jakich przyczyn występuje u Ciebie ta bezsenność, może wiedziesz dość monotonny dla Twojego organizmu tryb życia, więcej ćwiczeń, spacerów, wysiłku by się przydało? Próbowałeś może tak porządnie zmęczyć organizm?

Re: Harmonia wnętrza medytacja

: 2012-01-21, 17:15
autor: Amfan
Cwiczyłem nie pomagało , rzadko siedze na miejscu raczej nie jestem domatorem , ostatnio troche pracowalem nad czakrą splotu slonecznego podobno pomaga na bezsennosc i jest lepiej , śpie troche dłużej gdzieś przeczytałem że leczy tą przypadłość może to placebo nie ważne grunt że działa :)

-- 2012-03-06, 18:38 --

Nie wiem czy coś to wniesie nowego ale dodam coś więcej do siebie gdyż może ktoś może mieć podobny problem z bezsennością . Pomogło mi mi afirmowanie sobie w medytacji . "Akceptuje swoją bezsenność" tudzież "Pozwalam swojemu ciału ,umysłowi odpocząć " dzięki tym dwóm dość łatwym prostym afirmacjom wyleczyłem się prawie całkowicie z bezsenności , jeszcze zalecam prace nad czakrą splotu słonecznego pozdrawiam ;)