Strona 3 z 4

Re: Godzina duchów

: 2009-05-25, 05:37
autor: KachaBluu
Hmm, ja się wolę nie bawić w wywoływanie, bo dorobiłam się poglądu, że duch nie przyjdzie nigdy, natomiast zawsze i chętnie demon (ewentualnie demonopodobny shit). Na podstawie doświadczeń znajomych zaskoczonych, że "Marilyn Monroe rozbiła im lustro i przewróciła szafę", a także paru innych bardziej i mniej "doświadczonych", oraz po wniknięciu w tematykę egzorcyzmów. Sądzę, że duchy mają w dupie nawoływania, jak ktoś już chyba mówił tu wcześniej: przyjdą tylko wtedy, gdy zechcą same. Kto wie, co można wywołać. Popularne jest wywoływanie Hitlera, ale nie wiem jaki wykształcony umysł wpadł na to pierwszy. Ten to chętnie przychodzi - cokolwiek to jest naprawdę, bo kto wie - natomiast nigdy nic dobrego z tego nie wynikło jeszcze. Zabawa ogólnie jest głupia, przereklamowana, polecam osobom znudzonym życiem, bo też nie wierzę, że można to odwołać na stałe. W moim domu pewna osoba (a zdawało się taka inteligentna) postanowiła coś wywołać na imprezie i dowiedziałam się o tym po roku nawiedzania przez jakieś gówno mimo, iż nawet w tym nie uczestniczyłam. A dla ścisłości, ta osoba również tu mieszkała, natomiast tylko mnie nawiedzało. Trudno Wam wyobrazić, ile się musiałam namęczyć, żeby gówno się odwaliło - oczywiście ciągle jest, bo kij wie co to, ale się tak więcej nie przywala. Więc wiecie, wywołujcie: jak nie zaszkodzicie sobie, to komuś i może nawet się nie dowiecie. Nie wiem, czy macie na myśli tą samą rzecz, mówiąc "wywoływanie", ale całe to pojęcie w ten czy inny sposób wiąże się z głupotą. I bez jechania teraz po mnie, bo przecież mam powód, by tak nieuprzejmie reagować na to zagadnienie. I czy to pierwsza godzina, druga czy dwudziesta, w domu, w parku, w kiblu - wszystko jedno.

Re: Godzina duchów

: 2009-05-25, 14:18
autor: Sothis
Powiedział co wiedział. ;]

Re: Godzina duchów

: 2009-05-26, 01:10
autor: Kartel
Czyli wyskakują z zaułka, gdy zamyślony słucham muzyki na odtwarzaczu?

W ogóle, to duchy przychodzą o 23:23 (tak toż to nędzna prowokacja ;p )

Tak na serio, to nie wydaje mi się, żeby duszom, duchom czy jakkolwiek macie zamiar je nazywać, godzina robiła jakąś znaczącą różnicę.

Re: Godzina duchów

: 2009-05-28, 12:56
autor: Jamboree18
popieram. chyba już raczej im zwisa to która jest godzina :)

Re: Godzina duchów

: 2009-05-28, 15:02
autor: Kartel
Harnor pisze: Duchy egzystują między dwoma bytami, naszym doczesnym Światem, a Tym Drugim Wiecznym. Nie zdają sobie sprawy, która aktualnie jest godzina czy 15:00 czy 3:00.
Nie ma to różnicy bo i tak nie żyją, dla nich czas już nie ma większego znaczenia.
Dokładnie o to mi chodziło, przecież chyba nie wyobrażacie sobie takiej sytuacji, że 'duch' myśli sobie "mamy 15:00 chodźmy postraszyć sobie ludzi".

Re: Godzina duchów

: 2010-03-06, 16:01
autor: Karoolczak
Witam. Weldug mnie malo duchow "przychodzi" z tamtego swiata na nasz. Wiekszosc "błąka" się po naszym świecie albo w formie pokuty, albo gdy mają niezałatwione sprawy.
A jak juz coś wywołujesz to bez specjalisty wywołasz co najwyżej swoje odbicie jak się patrzysz w lustro :P

Re: Godzina duchów

: 2010-03-06, 23:23
autor: Dagmara
Karoolczak pisze: A jak juz coś wywołujesz to bez specjalisty wywołasz co najwyżej swoje odbicie jak się patrzysz w lustro :P
Nie byłabym tego taka pewna, dużo było przypadków, że dzieciaki bawiły się w wywoływanie danych bytów, bez jakiejkolwiek wiedzy, a później był płacz i proszenie o pomoc, bo w domu zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Dla tego typu poszukiwaczy wrażeń przywołanie danej istoty może okazać się łatwiejsze, niż nie jeden z nas myśli, ale odwołać dany byt, ojj to już wyższe schody.

Re: Godzina duchów

: 2010-03-07, 10:06
autor: Karoolczak
W sumie racja ;P Lepiej się nie bawic w takie rzeczy bo moze byc nieciekawie ;)

Re: Godzina duchów

: 2010-03-07, 20:06
autor: Mefisto1
Karoolczak pisze:W sumie racja ;P Lepiej się nie bawic w takie rzeczy bo moze byc nieciekawie ;)
Tu popre slowa przedmowcy, wywolywanie duchow to niejest zabawa, kiedys probowalismy z kolega wywolywac duchy z zastosowaniem kregów, podczas wywolywania nic się nie dzialo wiec zniemaczeni udalismy się do domow, na drogi dzien kolega opowiadal ze cos dziwnego dzialo się u niego w domu. Trzy razy odprawialismy tego ducha, az pomogla nam jego ciotka i zabronila nam bawienia się w takie rzeczy bez odpowiedniego doswiadczenia i przygotowania. A co do godziny to kazda jest odpowiednia, niema roznicy czy noc czy dzien.

Re: Godzina duchów

: 2010-03-07, 20:22
autor: Dagmara
Tego typu zabawy nigdy nie kończą się dobrze, nawet wtedy kiedy uczestnikom wydaje się, że nic nie zdziałali.
A co do godziny to również uważam, że nie ma tu jakiegoś dużego znaczenia co kiedy się wywołuje, ale przeważnie wszystko jest odbywane w godzinach nocnych, taka już chyba jest tradycja seansów.

Re: Godzina duchów

: 2010-03-07, 20:59
autor: Mefisto1
dagmara pisze: ale przeważnie wszystko jest odbywane w godzinach nocnych, taka już chyba jest tradycja seansów.
Tak w godzinach nocnych jest ciszej i spokojniej i wogole nastruj taki odpowiadajacy przyzywaniu.

Re: Godzina duchów

: 2010-03-09, 18:05
autor: Karoolczak
Wieczorem jest ciszej i spokojniej ale tez... straszniej. Gdy jest ciemno nasze zmysly się wyostrzaja a jak do tego jeszcze wmowimy wlasnemu mozgowi ze zaraz moze wyskoczyc nam duch to jest jeszcze gorzej. Najmniejszy szmer moze się wydawac nam jako szepty albo cos w tym stylu. Ja osobiscie jezeli mial bym wywolywac ducha robilbym to w dzien.

Re: Godzina duchów

: 2010-03-09, 19:51
autor: Karoolczak
To oczywiste ze opetania sa niebezpieczniejsze niz nawiedzenie. Ogolnie o klimacie mowisz dobrze ale jezeli w grupie bedzie osoba ze slaba psychiką moze to się odbic na psychice owej osoby. Tez trzeba uwazac zeby po seansie przez ducha nikt nie dostal zadnego zawalu :)

Re: Godzina duchów

: 2010-03-09, 19:56
autor: zblazowany
Poeto nie wiesz o tym że według religii katolickiej wywoływanie duchów jest grzechem?

Re: Godzina duchów

: 2010-03-09, 20:01
autor: Mefisto1
zblazowany pisze:Poeto nie wiesz o tym że według religii katolickiej wywoływanie duchów jest grzechem?
Hehe, wedlog religii katolickiej wszystko jest grzechem. Ciesze się ze w tych czasach niema Swietej inkwizycji :)

Re: Godzina duchów

: 2010-03-09, 20:02
autor: Karoolczak
A czy poeta powiedzial ze jest wierzacy ?