Film ukazujący manifestacje ducha. [SWN group]

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
Awatar użytkownika
ArekPTGH
Doświadczony
Doświadczony
Kontakt:

Film ukazujący manifestacje ducha. [SWN group]

Post autor: ArekPTGH » 2011-12-04, 15:07

Jako, że tematy w tym dziale ucichły, chciałbym poznać wasze opinie na temat ostatniej wyprawy naszej grupy. Dokładniej chodzi mi tutaj o film, który przez przypadek ukazał, według nas, manifestację ducha. Zacznijmy od początku. Dnia 18.11.2011 roku, zgodnie z wcześniejszymi planami, pojechaliśmy na górę Chełmo, niegdyś miejsce starożytnego kultu, aktualnie rezerwat archeologiczno-leśny. Przez nieuwagę, Marcin zabrał ze sobą mini kamerkę, używaną zazwyczaj do sportów ekstremalnych (mniejsza od zapalniczki, doczepiana np. do kasku, paska itp.) Pomimo tego, iż nie używamy takiego sprzętu do badań(np. brak funkcji podczerwieni), Marcin postanowił ją sprawdzić, przyczepił do kurtki i zaczęliśmy nocne zwiedzanie. Pomijam całą wyprawę, chodzi mi o to co kamerka nagrała. Otóż w pewnym momencie, po przeanalizowaniu wideo, okazało się, że podczas błysku flesza, kamera uchwyciła manifestację ducha, który pojawił się dokładnie przed nami. Marcin, który w tym momencie robi zdjęcie, złapał tylko "kawałek" mgiełki tego bytu(aparat skierowany lekko w górę). Poniżej przedstawiam wam film.
Uwaga! Z góry przepraszamy za bluźnierstwo Marcina, ale wiadomo, że podekscytowanie robi swoje. Nie zwracajcie uwagi na datę i czas w rogu okienka, gdyż kamerka była nie ustawiona. Małe wyjaśnienie co do filmu: nagrywałem to programem do przechwytywania pulpitu, film przewijałem, aby nie marnować czasu(przez minute czarny obraz i dźwięk naszych kroków). Po komentarzu Marcina, film zatrzymałem oraz zacząłem cofać klatkami do momentu uchwycenia zjawy na filmie. Po tym 3 razy puszczałem moment robienia zdjęcia.

Klatka z filmu:
Obrazek

http://www.youtube.com/watch?v=iHxaDE0m ... r_embedded

Oraz oryginalny plik dla "majsterkowiczów", od początku filmu aż do uchwycenia zjawy (około 01:10)

http://www.wrzuc.to/x2DVThtzk.wt

Całe sprawozdanie z wyprawy:
http://swn.net.pl/chelm.php
Zapraszamy do duskusji!

Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Kontakt:

Re: Film ukazujący manifestacje ducha. [SWN group]

Post autor: Spock » 2011-12-05, 22:50

Gratulacje !
Udało się wam sfotografować mgłę.
Ufać i kontrolować
Awatar użytkownika
ArekPTGH
Doświadczony
Doświadczony
Kontakt:

Post autor: ArekPTGH » 2011-12-05, 23:58

Dziękujemy!

Za niedługo sfotografujemy deszcz, następnie śnieg, a jeżeli szczęście dopisze, to i grad się sfotografuje! :)
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum

Post autor: Arek » 2011-12-06, 09:14

A więc wspinaliście się na tą górę, było ciemno bo kamera rejestruje tylko czerń tak?, potem w pewnym momencie coś błysnęło i w tym momencie krótkiej chwilki z światłem zarejestrowano na kamerze tą anomalię? tak?, a póżniej dalej było ciemno i na kamerze tylko czerń?.
Muszę się o to zapytać żeby mieć lepsze wyobrażenie
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
To nie moje powiedzenie ale lubię je jak najbardziej

https://www.facebook.com/arek.czaja
Awatar użytkownika
ArekPTGH
Doświadczony
Doświadczony
Kontakt:

Post autor: ArekPTGH » 2011-12-06, 20:46

Nie coś, tylko błysk flesza z aparatu. ;) Co do czerni, tak jak już pisałem(błagam, czytajcie uważnie) kamera nie ma funkcji "widzenia" w ciemności, więc kamera wyłapywała tylko błyski flesza oraz latarek.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator

Post autor: Spooky Fox » 2011-12-06, 21:29

Spierałbym się czy to akurat duch...nie mówię, że nie, chociaż film jest troszeczkę krótki. Na dobrą sprawę, to mogę pójść do byle lasu, albo chociaż pobliskiego parku, nagrać kilka klatek, flesz z aparatu i snop z latarek, a całość zakończyć zdjęciem przedstawiającym "coś".

Wybacz, ale gdybyście filmowali wszystko po kolei, w tym również waszą przejażdżkę do tego miejsca, przygotowania, cokolwiek takiego, to już byłoby łatwiej przyswoić wideo. A tak to jest to tylko minuta filmu, który nic nie przedstawia.
Zbadaliśmy kosmos i zbudowaliśmy laser, mamy siedem cudów świata i planetarny zasięg
Rozbiliśmy atom, mamy cyfrową jakość, znamy Kamasutre, czy choćby kalkulator
A nie umiemy cieszyć się życiem jak zagubieni w czasie, chciwość w ludzkim jadłospisie jak zazdrość i kradzież
Zabijamy się o Bliski Wschód i o ropę, wkrótcę zobaczę Chiński Mur w Europie
Awatar użytkownika
ArekPTGH
Doświadczony
Doświadczony
Kontakt:

Post autor: ArekPTGH » 2011-12-07, 06:21

Rozumiem ;) co do nagrywania całości, to z ręką na sercu muszę przyznać, iż czekamy do początku nowego roku, gdyż brakuje nam trochę "mocniejszego" sprzętu(z USA leci około 20 dni), tak więc niedługo na pewno pojawi się pierwszy odcinek :) A co do hipotezy, jakoby wszędzie takie zjawiska wychodziły, mógłbyś przeprowadzić taki eksperyment(jak znajdziesz wolny czas oczywiście), gdyż My przez parę godzin zwiedzania tej góry, łącznie zrobiliśmy około 500 zdjęć (mało, gdyż przez niską temperaturę musieliśmy "uciekać). Do czego zmierzam? Na górze nie występowało zjawisko "mgły", zdjęcia, na których wychodziły dziwne obłoki, porównywaliśmy nawet z parą z ust, zupełnie inaczej wygląda (masz u nas na stronie). Poza tym, zdjęcie robione chwilę po tym jak coś złapaliśmy, nie łapało tego samego zjawiska, a tylko "goły" kawałek lasu, dlatego też jesteśmy zdziwieni owym zjawiskiem. Tak czy siak, dziękuje za "trzeźwe" podejście do tematu. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum

Post autor: Arek » 2011-12-07, 10:03

Rozumiem , wchodziliście na górę robiąc fotki i na jednej wyszło owe "coś"
Czy wystąpił jakiś inny czynnik że postanowiliście nazwać to coś zjawą?
Jeżeli nie to prawdopodobnie jest to mgła, opary itp.. Niekiedy nawet nie trzeba zbiornika wodnego w pobliżu ale wystarczy wilgoć w trawie żeby doszło do takiej manifestacji.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
ArekPTGH
Doświadczony
Doświadczony
Kontakt:

Post autor: ArekPTGH » 2011-12-07, 10:53

Arku zalecam zapoznanie się z resztą zdjęć z tej wyprawy. W pierwszym poście masz odnośnik do sprawozdania. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum

Post autor: Arek » 2011-12-08, 08:52

Widziałem, jednak nie wygląda mi to na ducha czy zjawę, że góra Chełmo uważana jest za wyjątkowe miejsce to jedno ale to nie jest gwarantem że tam jakieś zjawy się pojawiają.
Jeśli kiedyś będą podobne warunki atmosferyczne można zrobić materiał porównawczy w lesie czy na łące, prawdopodobnie uzyska się te same wyniki.
A co do orbów, niestety różne eksperymenty pokazały że raczej nie są to duchy ale uchwycone fleszem odrobinki.
Przynajmniej takie jest moje zdanie, oczywiście możesz mnie przekonać do twojej teorii.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
ArekPTGH
Doświadczony
Doświadczony
Kontakt:

Post autor: ArekPTGH » 2011-12-08, 16:15

Nie mam zamiaru was przekonywać, chodziło o burzliwą dyskusje, no i jako tako mi wyszło ;) Każdy ma swoje zdanie i niech tak pozostanie, dodam tylko, że byliśmy tam i na 100% potwierdzamy, iż żadnej mgły nie było w tą noc, a jeśli chodzi o orby, tak samo zapraszam do artykułów na stronie, drobinki kurzu to jedna sprawa, zresztą, możesz sobie poczytać. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Doctore
Zaawansowany
Zaawansowany

Post autor: Doctore » 2011-12-08, 21:45

Nie wiem, może się mylę, ale wydaje mi się, że duchy są chyba kształtne i przypominają człowieka ,a nie obłok... Nie mniej jednak to co jest na zdjęciu jest ciekawe, a nawet można jakby głowę tego czegoś dostrzec...
Cogito ergo sum
Awatar użytkownika
ArekPTGH
Doświadczony
Doświadczony
Kontakt:

Post autor: ArekPTGH » 2011-12-09, 00:28

Doctore, spowodowane to jest milionem "fejków", które krążą w internecie, jak i horrorami, które wchłaniamy od tylu lat :) Oczywiście zdarzają się autentyczne zdjęcia, na których pojawiają się jakieś postacie przypominające człowieka, ale według nas nie jest to regułą. Jeśli chodzi o nasze zdjęcie, dokładnie tak jak napisałeś, widzimy tam to samo, co Ty. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator

Post autor: Spooky Fox » 2011-12-12, 00:55

Ja tak jeszcze w kwestii formalnej - nazwa tematu wprowadza w błąd, ponieważ nie macie filmu ukazującego manifestację ducha, a jedynie zdjęcie.

To, na czym się skupiamy na zdjęciu na pewno nie jest mgłą czy parą z ust. Wiem z doświadczenia, że to wygląda zupełnie inaczej.

Natomiast musisz zrozumieć Nasze podejście do problemu. Nie stać nas na uwierzytelnianie każdego zdjęcia, które publikują tutaj osoby dojrzałe. Dlatego też część z nas po prostu wrzuca wszystko do jednego wora, co jest błędnym kołem, które w pewnym momencie się złamie, zostawiając forum opustoszałym, bo nikt nie będzie miał ochoty, aby jego realne zdarzenia były komentowane w sposób demagogiczny.

Sam wiem, że istnieją rejony, w których dzieją się rzeczy niezrozumiałe. Sam na własnej skórze tego doświadczyłem i pewien jestem, że gdybym tamtej nocy, w której razem z przyjaciółmi zabłądziliśmy w malutkim, znanym nam lesie, miał aparat, to byłbym bogatszy o poważne zdjęcia ukazujące szereg zjawisk paranormalnych. Jestem tego pewien na sto procent.

Rzeczywiście na zdjęciu można by zauważyć głowę, a nawet świecące oczy, ale wydaje mi się, że działa tutaj efekt, który jest nazwany, a którego nazwy nie pamiętam. Chodzi tu o efekt, w którym ludzkie oko i umysł dostrzegają twarze lub głowy mimo, że ich tam w ogóle nie ma. Coś jak z zaciekami na ścianie, które rzekomo wyglądały jak Chrystus.
Zbadaliśmy kosmos i zbudowaliśmy laser, mamy siedem cudów świata i planetarny zasięg
Rozbiliśmy atom, mamy cyfrową jakość, znamy Kamasutre, czy choćby kalkulator
A nie umiemy cieszyć się życiem jak zagubieni w czasie, chciwość w ludzkim jadłospisie jak zazdrość i kradzież
Zabijamy się o Bliski Wschód i o ropę, wkrótcę zobaczę Chiński Mur w Europie
Awatar użytkownika
ArekPTGH
Doświadczony
Doświadczony
Kontakt:

Post autor: ArekPTGH » 2011-12-12, 09:19

Pareidolia, tak nazywa się to zjawisko ;) z tym, że za dużo osób widzi to samo, bez wcześniejszego uprzedzenia, co tam może być. Zazwyczaj, pokazując jakieś zdjęcie, jedna osoba widzi jakąś twarz w jednym miejscu, natomiast druga dostrzega coś zupełnie innego. Dlatego też nie zgadzam się, że to właśnie to, chyba, że wszyscy myślimy identycznie, a tak nie jest. Zdjęcie wrzuciłem dla wygody, i jest to klatka z filmu, do którego link też jest w temacie, więc nie wiem czy wprowadzam w błąd, jeżeli nadal tak myślisz, prosiłbym o zmianę nazwy tematu. Rozumiem Wasze podejście do takich spraw, przyzwyczaiłem się już do tego, dość długo "biernie" zwiedzałem to forum! :) Pozdrawiam!
Darnok
Senior forum
Senior forum
Kontakt:

Post autor: Darnok » 2011-12-12, 20:04

Dlatego też nie zgadzam się, że to właśnie to, chyba, że wszyscy myślimy identycznie, a tak nie jest.
Mózg dostrzega to tam, gdzie tylko może, a więc jak widać ciemność i mgłę, to od razu patrząc na taką mgłę można twarz dostrzec.
Brak dowodu na nieistnienie nie sprawia że coś istnieje.
Awatar użytkownika
ArekPTGH
Doświadczony
Doświadczony
Kontakt:

Post autor: ArekPTGH » 2011-12-12, 20:37

swn.net.pl pisze:...dodam tylko, że byliśmy tam i na 100% potwierdzamy, iż żadnej mgły nie było w tą noc...
Darnok
Senior forum
Senior forum
Kontakt:

Post autor: Darnok » 2011-12-12, 21:28

...dodam tylko, że byliśmy tam i na 100% potwierdzamy, iż żadnej mgły nie było w tą noc...
Też nie dostrzegam okiem wilgotności, które wychwytuje aparat i flash.
Brak dowodu na nieistnienie nie sprawia że coś istnieje.
Awatar użytkownika
ArekPTGH
Doświadczony
Doświadczony
Kontakt:

Post autor: ArekPTGH » 2011-12-12, 22:23

Kolego Darnok, wilgotność, którą wyłapuje aparat podczas błysku flesza wygląda zupełnie inaczej, nie jak "mgła", ludzie mylą to zjawisko z Orbami, mgła jest widoczna gołym okiem. Nie ważne co tu napisze, każdy z nas będzie upierał się przy swojej hipotezie, mam nadzieje, że w przyszłości, na innej wyprawie, złapiemy coś, co nie będziecie mogli zdefiniować jako błąd aparatu, jakieś drobinki kurzu/wilgotności, mgłę, gumowego pingwina czy innego rodzaju zjawisko, typowo naturalne ;) Oczywiście dyskusja nadal trwa! Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Spock » 2011-12-12, 23:37

Słuchajcie, ale tak szczerze - bez żadnej złośliwości - co jest takiego niezwykłego na tym zdjęciu ? Gdzie jest ta "twarz", czy cokolwiek ?
Widzę tylko jakąś chmurkę. Co w niej takiego dziwnego ?
Ufać i kontrolować
Zablokowany