Duchy - teorie.

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
jasiol
Tropiciel
Tropiciel
Posty: 29
Rejestracja: 2009-10-25, 01:29

Duchy - teorie.

Post autor: jasiol » 2010-12-08, 16:24

Czym jest duch?

Czytałem o Orbach, że są to efekty świetlne które uwidaczniają się w aparatach cyfrowych. Z tego względu, że mają one małą średnicę obiektywu, małą matrycę, małą blisko obiektywu osadzoną lampę błyskową i z tych powodów uwydatniają szczegóły znajdujące się blisko obiektywu.

Czym jest duch? Należałoby się zastanowić jak zbudowane jest Uniwersum. Jeżeli istnieje "Tamta strona" oznaczało by to możliwość przemieszczania się w obie strony, duchów. Czym jest oddychanie. Organizmy żywe charakteryzuje możliwość oddychania. Zatem duch jest, mógły być - oddychaniem. Duch pobiera ciepło. Czyli fotografując go, zostaje uchwycony efekt cieplny jego obecności. Fotografujemy go metodą pośrednią. Możliwe, że są to wolne protony. Gradient protonowy. Takie pojedyncze cząstki wychwytywane są w akceleratorach. A tak naprawdę ich obecność wykrywana jest poprzez efekt pośredni. Co je scala w jedno? Centrum informacyjne człowieka. Coś co jest czystą informacją. Jego umysł.

http://www.enspirepress.com/writings_on ... rcism.html

Na jednym z teledysków muzyki pop, widać jak mężczyzna ucieka przed maszyną, robotem, takim jaki pracuje np. przy montowaniu samochodów. Tak, jakby robot ten wyrwał się stamtąd. Każda maszyna, każde dwa elementy które są połączone i są w ruchu, skupiając jakąś przeciwstawną siłę, mogą budować coś co jest zalążkiem świadomości. Świadomość maszyn, bunt maszyn (The Matrix). Elementy te, mogą wyrywać się i niszczyć ciała mentalne ludzi. Człowiek jest zdecydowanie silniejszy i poradzi sobie z tym. Przynajmniej powinien. Zagrożenie dla ludzkości jaką jest budowa sztucznej inteligencji opisana jest w książce "Diuna". Memes, mema, wirusy umysłu. Jednostki informacyjne, które potrafią niszczyć ludzki umysł. Mogą stać się problemem, gdy człowiek jest zbyt słaby, żeby się przed nimi bronić.


Jasiol.


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości