Strona 1 z 1

Dobre książki o duchach, wypędzaniu, ochronie i ogólnie

: 2017-03-29, 14:45
autor: paralemptor
Witajcie. Wiem, że kilka wątków podobnych już tu na forum występuje, jednak poszukuję książek nie o seansach spirytystycznych, mających na celu uzyskanie kontaktów ze zmarłymi, ale bardziej o wypędzaniu duchów, o ochronie przed ogólnie złymi bytami, które mogą się przyczepić do bardziej wrażliwej osoby.

Oczywiście, przeglądając sieć można znaleźć sporo artykułów na te lub zbliżone tematy, zarówno w języku angielskim, jak i polskim, ale... zwyczajnie mam pewne obawy co do ich wiarygodności. Dlatego poszukuję jakiejś bardziej, hmm, uznanej publikacji na ten temat. Może być coś w języku angielskim, byle było do zdobycia u nas w Polsce bądź dostępne w formie ebooka.

Z góry dzięki :)

Re: Dobre książki o duchach, wypędzaniu, ochronie i ogólnie

: 2017-03-29, 15:36
autor: Słowianka
Witam,

Do zrozumienia całości problematyki potrzebne będą nie tylko pozycje ściśle dotyczące duchów ale też innych dziedzin.
Niemniej jednak polecam na początek "Księga Duchów" - Kardec Allan.
Do prostego odpędzania duchów i oczyszczania domu proponuję zakupić białą szałwię i regularnie okadzać nią swoje otoczenie. Nie zaszkodzi dodanie jakiejś prostej inwokacji. -"Oczyszczam to miejsce z bytów złych i podstępnych! Opuście to domostwo i trzymajcie się z daleka od jego mieszkańców".

Re: Dobre książki o duchach, wypędzaniu, ochronie i ogólnie

: 2017-03-30, 22:56
autor: Ivellios
Nieistotna pisze:"Oczyszczam to miejsce z bytów złych i podstępnych! Opuście to domostwo i trzymajcie się z daleka od jego mieszkańców".
Ewentualnie coś a'la "W imieniu Boga żądam, aby..." - czegoś takiego nauczyłem się podczas medytacji grupowych prowadzonych przez jednego z gości audycji Zbyszka Mrugały "Rozmowy Poza Ciałem".

Re: Dobre książki o duchach, wypędzaniu, ochronie i ogólnie

: 2017-03-31, 13:31
autor: Słowianka
Tak, dokładnie. Nawet nie trzeba być wierzącym, by to podziałało.

Lub już zupełnie mocna sprawa:

"Święty Michale Archaniele! Broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Książę niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła." :diabel2: