Strona 1 z 1

Czym jest i jak działa klątwa?

: 2008-11-08, 02:02
autor: BlackAngelWhiteDevil
Zapewne każdy słyszał o klątwach rzucanych na ludzi czy przedmioty... Postaram się objaśnić kilka aspektów tej magii. W przeszłości osoby rzucające klątwy uznawano za ,, Bogów''. Najpopularniejsze było przeklinanie na wieki. Budziło to w ludziach lęk.Używanie klątw miało na celu przestraszenie osoby, na którą je rzucano, wywołanie u niej poczucia niższości.Wierzono także, że klątwa jest przenoszona z pokolenia na pokolenie. Znane są rody, na których ciąży klątwa od wieków. Znane są także miejsca, o których w legendach mówi się, że są przeklęte.
Klątwa jest to sprowadzenie negatywnych sił w celu ,, zaczarowania'' innej osoby lub rzeczy. Istnieje klątwa świadoma(rytualna) lub nie świadoma. Ta pierwsza charakteryzuje się( w pełni świadomym ) rzuceniem przekleństwa w stronę innej osoby. Taka klątwa może ciągnąc się za nami do końca życia , a nawet działać w następnych pokoleniach. Zaprzestać jej działaniu można poprzez rytuał polegający na ,,rozpuszczeniu'' kodów w niej zawartych. Klątwy rytualne dzielą się na: klątwy czarnej magii, czarnej tantry, pentagramu, satanizmu i hipnozy. Oddzielamy także:- klątwę rodzinną :
rzucając ją prześladuje się cała rodzinę ,, przeklętego''. Często całe pokolenia rodzin żyją w tejże klątwie nie mając o niczym pojęcia.
- klątwę śmiertelną :
wbrew nazwie nie uśmiercają osoby, na którą spadnie klątwa. Jeżeli jakiś czarodziej umiera może rzucić właśnie ten rodzaj magii, aby komuś dopiec lub pomóc. Jest to magia na tyle potężna, że czar trwa przez kilka pokoleń (zatem jeżeli ktoś rzuci na was klątwę podczas umierania to macie pewność, że wasze dzieci i ich dzieci itp. będą nadal pod jej działaniem).
-klątwę emocjonalną :
jak sama nazwa wskazuje, klątwę tą można można rzucić gdy żywimy do kogoś pewnego rodzaju emocje:
nienawiść miłość bądź inne. Jednak nie jest to takie proste, gdyż wymaga naprawdę ogromnego skupienia się wyłącznie na tej osobie i wyczyszczenia całkowicie swoich myśli, co podchodzi już lekko pod oklumencję. Ten rodzaj klątwy jest już niepraktykowany i nawet kara się za rzucanie klątw emocjonalnych więzieniem.
-klątwę nieświadomą :
to bardzo silna agresja słowna, wyrzucona w czyjąś stronę, gdy ktoś nam coś złego uczyni. Dlaczego te słowa mają taką moc. Otóż wypowiadając je, człowiek z reguły jest bardzo roztrzęsiony emocjonalnie i wyrzuca wystarczająco dużo energii, aby zasilić takie słowa i spowodować, że zaczną "działać". To wszystko i tak wróci do tej osoby, ponieważ równowaga zawsze musi wrócić do poprzedniego stanu.
- klątwę osobistą :
rzucana jest tylko na jedną osobę i tylko ta osoba doświadcza jej działań, np nie powodzenie, pech lub uczucie smutku
- klątwę narodową :
w tym przypadku zaklęty staje się cały Naród... ( mogą to być klątwy np w postaci wojen)
- klątwę jako kare:
rzucana sama na siebie miała być ukaraniem za złe czyny.
Osoba ,na którą rzucono klątwę jest pod wpływem sił astralnych, które atakuje pole astralne. Początek klątwy możemy zauważyć, gdy wszyscy bez żadnego powodu odwracają się od nas. Nagle zapadamy na nieuleczalną chorobę czy tracimy sens życia. Inne czynniki to :
- nadpobudliwość nerwowa,
- dążenie do samookaleczeń i robienie krzywdy innym,
- choroby przewlekłe, zwłaszcza na tle nerwowym,
- niepowodzenie życiowe,
- dręczenie przez innych
- nieporozumienia partnerskie,
- uzależnienie od innych,
- brak własnej woli i woli życia,
- koszmary w czasie snu, bezsenność, lęki,
- klaustrofobia,
- uczucie, jakby cały świat się zwalił nam na głowę
Jednak nie zawsze mogą być to skutki klątw. Zanim powie się , że ktoś rzucił na nas klątwę powinno zastanowić się kto tak bardzo chce nam zaszkodzić i dlaczego.Rzucona klątwa uzależnienia i zniewala osobę dotkniętą przez jej negatywną siłę czyniąc rzeczy wbrew własnej woli a także uzależniona może być od osoby, która ją zadała. Moc klątwy rzuconej przed laty posiada taką samą siłę dzisiaj jak w tedy, kiedy ją rzucono. Każda rzucona przez nas klątwa zrealizuje się w naszym życiu i uderzy w najbardziej czuły dla nas punkt. W dodatku mogą ucierpieć nasi najbliżsi. Klątwa może ciągnąć się za nami w następnych inkarnacjach. Po śmierci na pewno wrócimy w to samo miejsce, aby doznać ponownie bólu i urazu ciała oraz cierpieć dalej z powodu niepowodzeń. Wracamy po to, aby przerwać łańcuch naszego życzenia, ale nie wiemy, że to my sami się do tego przyczyniliśmy. Każda klątwa czy urok spełnia się i jeżeli nie będziemy umieli bronić się przed tym możemy paść ofiarą złego życzenia. Klątwa oparta na czarnej magii praktycznie działa natychmiastowo i może trwać latami. Może nawet działać w następnych pokoleniach, a oni nie wiedzą, za co tak cierpią. Są ludzie z tak potężną mocą spojrzenia, którzy np. spojrzawszy na jakieś ładne zwierzę lub roślinę rzucają urok dokonując zniszczenia w najbliższym czasie. Zwierzę padnie lub zachoruje, a roślina uschnie. Możemy się przed tym uchronić np. amuletami każdy z nich stworzony na odpowiednią okoliczność naszego życzenia stworzy siłę nie do pokonania, o ile nasza wiara z intencją będzie czysta. Intencja miłości i czystości tworzy białą magię, która może praktycznie pokonać wszystkie przeszkody zła. Warunkiem jest stworzenie w naszym organizmie, umyśle i duszy czystego wzorca wybaczania nie tylko sobie, ale i tym, którzy nas skrzywdzili. Nie jest to czasami takie proste, gdyż złość i urazy nie pozwalają nam na to, ażeby się z tego wyzwolić. Znajdujemy się w sytuacji prawie bez wyjścia i jeśli poddamy się, to już praktycznie jesteśmy przegrani, gdyż możemy stracić wszystko, nawet i życie. Klątwę rytualną, która jest złem, można zatrzymać i zneutralizować białą magią rozpuszczając światłem czystości. A bardziej dla rozrywki... http://przeklina.jcie.pl/ przeklnijcie najbardziej nielubianą osobę :D !

dwa przykłady działania klątw :
*Przeklęty samochód-
Jasnoczerwony, sześcioosobowy kabriolet rocznik 1911; silnik 4 cyl. 5,8; 32KM/1400obr/min. 320 kilometrów przebiegu. Luksusowe auto skonstruowane specjalnie dla arcyksięcia Ferdynanda i jego żony księżnej Hohenburg z okazji wizyty w małej bośniackiej miejscowości Sarajewo. 28 czerwca Arcyksiążę i jego żona wsiadają do wozu. Pierwszą niebezpieczną sytuacją była bomba rzucona na samochód. Odbiła się od drzwi i potoczyła na ulicę raniąc 4 osoby z orszaku konnego jadącego za samochodem. Jednak nie zrezygnowano z dalszej jazdy. Następnie szofer (który dokładnie znał drogę) zgubił się i wjechał w ślepą uliczkę ,w której przed samochód wyskoczył zamachowiec strzelając do pary, zabił ich oboje. Zabójstwo to doprowadziło do I wojny światowej. W tydzień po wybuchu I wojny światowej samochód arcyksięcia przypadł generałowi Potiorkowi, który zajął dom gubernatora w Sarajewie. Po 21 dniach przegrał bitwę pod Valievo, utracił dowództwo i został odesłany do Wiednia. Niedługo potem stał się zrujnowanym wariatem i zmarł w przytułku. Następnie auto dostało się w ręce generała Potiorka, który był właścicielem samochodu 9 dni. Doszło do wypadku, jadąc z dużą szybkością potrącił dwóch Chorwatów, którzy zginęli na miejscu, następnie wpadł na drzewo. Kiedy przybyła pomoc, już nie żył. potem samochód przeszedł w ręce gubernatora Jugosławii. Doprowadził wóz do świetnego stanu,jednak w ciągu 4 miesięcy miał 4 wypadki w jednym tracąc rękę. Rozkazał zniszczyć samochód. Twierdził , że jego reputacja i tak jest na tyle za ,że nikt nie będzie chciał nim jeździć. A jednak znalazł się człowiek , który śmiał się z jego przekleństwa i odkupił woź. Kiedy po 6 miesiącach utwierdzał się w przekonaniu, że klątwa ciążąca nad autem to tylko ludzkie wymysły, pewnego ranka uległ śmiertelnemu wypadkowi. Pod znalezionym przy drodze, przewróconym na dach samochodem, znaleziono zmiażdżone ciało doktora.Wdowa po doktorze sprzedała samochód bogatemu jubilerowi. Używał auta rok, a później popełnił samobójstwo.Auto wróciło do Sarajewa i trafiło do zamożnego rolnika. Oddał samochód do naprawy i jeździł nim bezpiecznie kilka miesięcy. Któregoś razu, gdy auto odmówiło posłuszeństwa, postanowił przywiązać je do furmanki, żeby przyholować do miasta. Niestety gdy tylko ruszyli silnik zapalił się, samochód zaś odtrącił wóz i konie przejeżdżając właściciela. Kiedy Tiber Hirszfeld naprawił auto i pomalował na niebiesko zginą zawożąc swoich przyjaciół na wesele. Samochód postanowiono oddać do muzeum gdzie został zniszczony przez bombę zrzucona na budynek.
* Hands rasist him -
namalowany w 1978 roku przez artystę, Billa Stonechama przedswia 5 letniego chłopca w towarzystwie lalki ,której zadaniem jest oprowadzenie go po jego poprzednich wcieleniach. Symbolem tego są dłonie znajdujące się za oknem, które z kolei stanowi cienką granice pomiędzy snem, a rzeczywistością. Osoby mające z nim kontakt dostawały nagłych zawrotów głowy, wymiotów lub mdlały ,, Miały miejsce także o wiele bardziej tajemnicze i przerażające przypadki.Hands resist him Np. w niewyjaśnionych okolicznościach zginął założyciel galerii, w której „Hands resist him” był pokazywany. Ten sam los spotkał osobę, która jako pierwsza wpisała obraz do jednego z katalogów. Niezwykle przerażeni ludzie donosili, iż w ich mieszkaniach pojawiają się budzące grozę postaci bardzo podobne do tych z obrazu.'' w roku 2000 przedstawiono obraz na najbardziej popularnej aukcji E-bay . Anonimowy sprzedawca powiedział, iż zobaczył go u pewnego zbieracza śmieci, który miał go znaleźć gdzieś w okolicy jakiegoś starego browaru. ,,Wydał mu się wart zainteresowania i postanowił go natychmiast odkupić. Nie miał pojęcia, że wszedł właśnie w posiadanie jednego z „przeklętych” obrazów. Jakiś czas później jego czteroletnia córka zaczęła opowiadać, iż widzi jak postacie z malowidła chodzą po mieszkaniu.'' przy pomocy aparatów zrobiono kilka zdjęć tych postaci jednak są one nie wyraźnie i nie ostre by można stwierdzić co się na nich znajduje.

PS. nie podałam źródła tekstu ponieważ ''sklejałam'' sama z bardzo bardzo wielu źródeł :)

Re: Czym jest i jak działa klątwa?

: 2008-11-08, 02:43
autor: Ivellios
Nawet jeśli sklejałaś tekst z kilku źródeł, to powinnaś te źródła podać.

Re: Czym jest i jak działa klątwa?

: 2008-11-08, 11:44
autor: jager3223
Zastanawiam się czy naród żydowski może mieć klątwe. Jak myślicie?
Oczywiście nie mam nic do tego narodu.

Re: Czym jest i jak działa klątwa?

: 2008-11-08, 15:43
autor: BlackAngelWhiteDevil
nie jestem w stanie, pisałam tekst bardzo dawno nie pamiętam już skąd..