Czarna lista internautów-satanistów...

Dział na wszelakiego typu tematy religijne, dotyczące wiary oraz zagrożeń związanych z działalnością sekt
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4752
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Nastrój:
Kontakt:

Czarna lista internautów-satanistów...

Post autor: Ivellios » 2008-02-10, 03:15

Tropiciel sekt i pogromca satanizmu, znany z utworzenia czarnej listy zespołów muzycznych "propagujących satanizm", dostrzegł potrzebę zorganizowania listy internautów "wspierających satanizm".
Pomysł już jest w trakcie realizacji - zbierane są numery IP "podejrzanych" internautów. Lista ma trafić w ręce policji oraz urzędników, a także do moderatorów internetowych forów.
Ryszard Nowak kieruje Ogólnopolskim Komitetem Obrony Przed Sektami (OKOPS). Niedawno internauci mogli o nim usłyszeć, dzięki akcji stworzenia czarnej listy zespołów muzycznych "propagujących satanizm". Spis ma według zamierzeń twórcy służyć policji i urzędnikom jako ściągawka "komu zakazać występów".
W przypływie natchnienia i radosnej twórczości Nowaka oraz jego popleczników na listę zostały wpisane m.in. takie "diabelskie" zespoły, jak Sex Pistols, The Doors, Trubadurzy czy Myslovitz.
Kreatywna działalność Nowaka spotkała się w internecie z krytyką oraz - jak nietrudno było przewidzieć - została wyśmiana przez wielu użytkowników sieci. Powstała nawet petycja skierowana do Rzecznika Praw Obywatelskich, przeciwko powstaniu listy Nowaka, którą podpisało ponad 5 tys. internautów. Reakcję tę szef OKOPS-u nazywa "zmasowanym atakiem" za którym stoi niewielka liczba oponentów jego działań.
Mimo, iż skala krytyki była ogromna, a głosy w tej sprawie pojawiały się na wielu forach, Nowak uważa, że "ataki" pochodziły tylko z... kilkudziesięciu komputerów (nie wspomina jednak czy nie chodziło o np. połączenia z neostrady, Netii, UPC itp.). W rozmowie z dziennikarzem "Metra" szef OKOPS-u zasugerował też, iż sprzeciw wobec tworzeniu listy był "sterowany przez dwie, trzy grupy wspierające interesy satanistów".
Nowak zlecił więc zebranie wypowiedzi internautów i skatalogowanie ich według numerów IP oraz loginów użytkowników. Ten swego rodzaju indeks "groźnych internautów" zostanie dodany do raportu o "satanistycznych" muzykach. Całość ma zostać wysłana do "moderatorów internetu". Jak twierdzi OKOPS, wśród zainteresowanych tą listą są już przedstawiciele serwisów Ojczyzna i RadioMaryja, a także forum Fronda. Nowak wyraża przy tym nadzieję, iż "źli internauci" nie będą wpuszczani na fora i nie będą mogli szerzyć swoich satanistycznych poglądów.
Czy lista będzie duża? Metro sugeruje, iż może na nią trafić nawet pięć tysięcy internautów, których podpisy widnieją pod wspomnianą wcześniej internetową petycją przeciw piętnowaniu muzyków na podstawie niejasnych kryteriów.
Nie wiadomo po co są zbierane loginy, tym bardziej nie wiadomo skąd Ryszard Nowak czerpie wiedzę o numerach IP internautów, wśród których jego pomysłowość wzbudziła śmiech lub krytykę. Warto jednak wspomnieć, iż Ryszard Nowak to osoba, która za "satanistę" uważa m.in. Jurka Owsiaka, uzasadniając swój pogląd tym, że Owsiak... dziwnie i nerwowo macha rękami.
Co ciekawe, wiarygodność i działalność Ryszarda Nowaka krytykowana jest również przez ośrodki informacji o sektach, o czym można przeczytać na stronach katolickiego portalu Opoka.
Innym ciekawym osiągnięciem barwnej postaci, jaką niewątpliwie jest Ryszard Nowak jest akcja "Lato bez sekt". W czasie jednej z edycji grupa młodych ludzi uzbrojonych w kije, łańcuchy i kamienie zaatakowała ekologów prowadzących właśnie wykład na temat wegetarianizmu. Powód? Ekolodzy zostali uznani za sektę.
Nie można też przemilczeć dydaktycznych sukcesów naszego bohatera, który twierdzi, że przeszkolił z wiedzy o sektach stu zielonogórskich prokuratorów. Za komentarz do tej rewelacji niech służy fakt, iż w zielonogórskiej prokuratorze owa setka wzbudza komiczne zdziwienie.

Źródło: interia.pl

Kocham tę polską fikcje i święte przekonanie, że mamy jako ogół nieograniczoną niczym i całkowita wiedzę. Uwielbiam to. Żeby jeszcze tylko poziom chociaż połowy z tych wszytskich "wielkich" działaczy miała poziom erudycji wyższy niż przedszkolak przekonany o swojej mądrości, to byłoby dobrze.


Nie lubię warszawskich fryzjerów i kwietniowych wilkołaków. Bo nie. I już.
Hugon
Wtajemniczony
Wtajemniczony
Posty: 204
Rejestracja: 2006-01-26, 23:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Hugon » 2008-02-10, 11:00

Cóż, jak dla mnie p. Nowak jest po prostu śmieszny. Niech sobie tworzy swoje listy - grono ich odbiorców jest bardzo ograniczone.
Co najśmieszniejsze, wiele innych osób działających na "rynku walki z sektami" uważa tego Pana za oszołoma.
Widząc jego wypowiedzi - trudno się dziwić.
polikopolik
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 567
Rejestracja: 2007-09-24, 16:06
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: polikopolik » 2008-02-12, 18:48

Tak naprawdę sam pomysł takiej listy jest dobry... no ale wykonanie jak to w naszym kraju do dup*... za przeproszeniem... / ps. jest dobry bo w końcu istnieją ludzie propagujący treści satanistyczne...
"Jeśli zabałaganione biurko jest znakiem zabałaganionego umysłu, znakiem czego jest puste biurko?"

- Albert Einstein
Hugon
Wtajemniczony
Wtajemniczony
Posty: 204
Rejestracja: 2006-01-26, 23:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Hugon » 2008-02-12, 20:22

Na początek lista tych, którzy propagują satanizm. Później tych, którzy propagują judaizm czy islam... Na końcu lista wszystkich tych, którzy komuś z jakiegoś powodu nie odpowiadają.
Takie listy to nie jest rozwiązanie. Podobno jest w tym kraju wolność słowa, ale jak widzę nie do końca i nie wszystkim to odpowiada.
Nie tędy droga.
polikopolik
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 567
Rejestracja: 2007-09-24, 16:06
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: polikopolik » 2008-02-13, 17:53

wolność słowa ma zawsze granice... nie możesz propagować satanizmu ani np. faszyzmu jest to zabronione konstytucją
"Jeśli zabałaganione biurko jest znakiem zabałaganionego umysłu, znakiem czego jest puste biurko?"

- Albert Einstein
Hugon
Wtajemniczony
Wtajemniczony
Posty: 204
Rejestracja: 2006-01-26, 23:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Hugon » 2008-02-13, 22:03

O ile co do propagowania faszyzmu, komunizmu i innych ustrojów totalitarnych całkowicie się z Tobą zgadzam to co do satanizmu nie masz racji. Co prawda moja wina, powołałem się na złą zasadę konstytucji. Raczej powinienem się powołać na art.53 Konstytucji, który zapewnia każdemu obywatelowi wolność sumienia i religii. Ta wolność dotyczy nie tylko kościołów o uregulowanej sytuacji prawnej (te mają dodatkowo przywilej prowadzenia lekcji swojej religii w szkołach) ale wszelkich przejawów kultu religijnego. Ograniczenie wyznawania satanizmu czy tez przynależności do jakiejkolwiek innej sekty może zostać nałożone jedynie w drodze ustawy. Takowej jednak na dzień dzisiejszy nie ma. Był co prawda pomysł LPR-u w poprzednim parlamencie ale jakoś przepadł.
Dlatego według stanu na dzień dzisiejszy propagowanie idei satanistycznych nie jest przestępstwem. Co innego niektóre praktyki wiązane z satanizmem... ale to już podpada pod kodeks karny i kodeks wykroczeń, a to już zupełnie inna bajka.
Jednak w moim poście chodziło o coś zgoła innego. Każda próba tworzenia jakieś listy tych, którzy ze względów ideowych nam nie odpowiadają jest niedopuszczalna. A jeżeli już mówimy o przestępstwach (np. propagowanie faszyzmu) to od ich ścigania nie są moderatorzy forów a policja i prokuratura.
To czego żąda p. Ryszard Nowak to cenzura prewencyjna, a to jest zabronione w myśl art. 54 par. 2 Konstytucji.
Hugon
Wtajemniczony
Wtajemniczony
Posty: 204
Rejestracja: 2006-01-26, 23:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Hugon » 2008-02-14, 21:19

Faktycznie, większość satanistów to dzieciaki wychowane na kiepskiej jakości horrorach i bzdurach, które gdzieś usłyszały. Pamiętam opowieści o "satanistach", którzy w ramach inicjacji niszczyli nagrobki czy zabijali zwierzęta.
Inna rzecz to poziom wypowiedzi satanistów na forach - po prostu w większości żenujący. Dlatego i opinia w społeczeństwie zszargana.
Lilith
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 4
Rejestracja: 2008-02-21, 16:27
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Post autor: Lilith » 2008-02-21, 18:03

Hugon odpowiedz sobie zatem na pytanie, czy dzieciaki ktore niszcza nagrobki sa satanistami czy pseudo satanistami. Smiem twierdzic ze mowimy o dwoch roznych zagadnieniach.
Nie otwieraj bramy mroku...
polikopolik
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 567
Rejestracja: 2007-09-24, 16:06
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: polikopolik » 2008-02-21, 21:30

oj tu się nie zgodze... emo farbuja wlosy na czarno robia piercing maluja się na czarno mowia " NIKT MNIE NIE ROZUMIE!! IDE się POCIAC!!"... (wiem bo mam "kolege" ktory jest emo)
"Jeśli zabałaganione biurko jest znakiem zabałaganionego umysłu, znakiem czego jest puste biurko?"

- Albert Einstein
Nyarlathotep
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 63
Rejestracja: 2008-02-21, 19:11
Lokalizacja: Edinburgh
Kontakt:

Post autor: Nyarlathotep » 2008-02-21, 22:25

Dobrze ze staram się byc ponad tym wszystkim. Nie wchodze nikomu w droge ani nie narzucam swoich pogladow na sile, zreszta taka mam zasade zyciowa - Nic na sile i zyc aby byc soba.
Szukam swiatla w ciemnosci, a mrok oswietla mi droge...
mr_Azathoth
Obrazek
Hugon
Wtajemniczony
Wtajemniczony
Posty: 204
Rejestracja: 2006-01-26, 23:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Hugon » 2008-02-25, 21:55

Lilith
Pisząc o tych dzieciakach specjalnie użyłem cudzysłowu. To oczywiste, że z tych dzieciaków tacy sataniści jak z koziej d... trąba.
oBaLaToR.mItÓw
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 90
Rejestracja: 2008-04-24, 18:02
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: oBaLaToR.mItÓw » 2008-04-24, 18:19

Ludzie Wy Się Najpierw Dowiedzcie Czym Jest Satanizm a dopiero później o nim mówcie!!

Pierwotnie Satanizmem Była nazywana Przez Kościół Nauka!!
Nie Chcieli Oficjalnie nazywać wybitnych umysłów Szatanami
Więc użyli synonimu od Którego wywodzi się słowo Szatan
Kościół Nazywał Naukę Sheitan.
Słowo to oznacza Szatana dla Islamu...
A jeśli się tu udzielacie to chyba powinniście wiedzieć,
Że Katolicyzm To Zlepek Religii z Całego świata...
Nigdy się Nie Zastanawialiście nad tym, że skoro
według Biblii Jezus Urodził się w Marcu, to Dlaczego
Boże Narodzenie Obchodzone jest w Grudniu??


To co dzisiaj nazywane jest Satanizmem to nie jest Religia,
To Nie jest Nawet Sekta!!!
To zbiór ludzi, którzy koniecznie chcą zwrócić na siebie uwagę...
A Tak ogółem w dzisiejszych czasach po prostu nie można być
Ekhm "Satanistą"


Powód?


- Człowieku Znajdź tu Dziewice!!!!
The Little One
Bardzo wtajemniczony
Bardzo wtajemniczony
Posty: 351
Rejestracja: 2006-07-26, 14:57

Post autor: The Little One » 2008-05-05, 13:23

Ave Nowaaaak! ;D
*bije pokłony*
~ Illuminates of Bombastick
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Kontakt:

Post autor: Darnok » 2008-05-05, 13:44

Ja też biję, ale najpierw coś napiszę :)
Obalatorze, 90% twoich zarzutów zostało już dawno temu rozwianych. Jeżeli nie chce ci się szukać na forum, to zapytaj się księdza, ew. teologa :)
Brak dowodu na nieistnienie nie sprawia że coś istnieje.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości