Strona 1 z 1

ciekawe ksiazki

: 2014-04-20, 23:32
autor: Garest
http://dodane.pl/folder/40441/demonologia
zapraszam

Re: ciekawe ksiazki

: 2014-04-20, 23:37
autor: Ivellios
A coś więcej? Sam link i "zapraszam" nie wystarczy.

Re: ciekawe ksiazki

: 2014-04-23, 22:55
autor: Remik
Wygląda to raczej na kiepską literaturę katolickich pierdół, które - uwaga - z demonologią nie mają nic wspólnego. Przykro mi.

Prawdę mówiąc, nie znam żadnej dobrej współczesnej książki związanej konkretnie z demonologią. Większość materiałów na ten temat pochodzi ze średniowiecza. Z przetłumaczonych na polski można tu podać "Księgę Świętej Magii Abramelina Maga",
"Większy i Mniejszy Klucz Salomona" i "Księgę Cudów i Magii Doktora Fausta". Ale żadna z nich nie jest nastawiona konkretnie na demonologię, a na ewokację ogólnie. I tak też z współczesnych książek mogę polecić dzieła Lon Milo Duquette, który pisze m. in. o magii Salomona (ale przeważnie o magii ogólnie). Większość jego książek nie została przetłumaczona na polski, ale wydawnictwo illuminatio pracuje nad tym.

Re: ciekawe ksiazki

: 2014-04-24, 00:29
autor: Glazery
Polecam lektury, które wymienia tutaj Remik. Słusznie zauważasz, że brak jest takowych książek na rynku. Szkoda, gdyż wiedza, która mogłaby z nich płynąć, stałaby się dobrą podstawą dla wielu, którzy nie wiedzą skąd czerpać wiedzę. Garest, szczerze mało interesujący jest taki skrzywiony pogląd, który jest zawarty w tej lekturze.
W księgarniach internetowych można natknąć się na regionalne mitologie i demonologie. Dobrym przykładem jest mitologia i demonologia śląska. Gdzieś znalazłem również takie ładne zestawienie wiedzy o czarnej magii i demonologii. Bodajże kompendium wiedzy o czarnej magii i demonologii. Polecam poszukać w tych kategoriach. Można znaleźć wiele białych kruków.

Re: ciekawe ksiazki

: 2014-04-25, 19:14
autor: Vampirio
Skoro już mówimy o książkach... nie będę zakładał nowego tematu. Znacie jakieś dobre, w miarę łatwo dostępne pozycje o szamanizmie i magii żywiołów?