Być świadomym.Cóz to znaczy?

Świadomość, Światło i Miłość to wartości, które są naturalne dla każdej istoty ludzkiej, dlatego znajdują się ponad religiami czy systemami filozoficznymi. W tym dziale podyskutujesz na tematy związane z rozwojem duchowym
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4740
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Nastrój:
Kontakt:

Re: Być świadomym.Cóz to znaczy?

Post autor: Ivellios » 2008-10-03, 00:49

Offtop: DUCH SWIATŁOSC, przestań, do cholery, pisać posty capslockiem. To wygląda tak, jakbyś krzyczał/krzyczała/krzyczało...


Nie lubię warszawskich fryzjerów i kwietniowych wilkołaków. Bo nie. I już.
ToCoNasOdróżnia
Tropiciel
Tropiciel
Posty: 30
Rejestracja: 2009-03-05, 15:33

Re: Być świadomym.Cóz to znaczy?

Post autor: ToCoNasOdróżnia » 2009-06-14, 18:00

Wielu ludzi myśli ale nie są to ludzie świadomi, gdyż na prawie każdym kroku wykonują to co narzucają im inni ludzie.Wstają i idą spać ale nie wiedzą o tym, że trzeba rozwijać Ducha.Nie są świadomi tego, że to co robią nie prowadzi do niczego specjalnego(chodzi mi tu o ludzi co nie rozwijają swojego umysłu,ducha tylko ślepo idą za pieniędzmi).
ToCoNasOdróżnia
Tropiciel
Tropiciel
Posty: 30
Rejestracja: 2009-03-05, 15:33

Re: Być świadomym.Cóz to znaczy?

Post autor: ToCoNasOdróżnia » 2009-06-14, 21:11

Nie nazwał bym tego (założeniem Chrześcijańskim) dlatego, że mogę być buddystą a jestem pewny, że moje założenie o tym iż Człowiek Myślący=Człowiek Świadomy nie jest prawdą, pozostanie nie zmienne.
Opieram to na dzisiejszych czasach MANIPULACJI popatrz co się na tym świecie dzieje, nie jestem dzieckiem, które naoglądało się Zeitgeist ale wystarczy się rozejrzeć i trochę pomyśleć.Niewielu jest ludzi Świadomych na tym świecie a to o czym traktują takie dokumenty jak Zeitgeist czy podobne(iluminaci) jest ziarnkiem prawdy.W Legendach zawsze jest ziarnko prawdy :)
ToCoNasOdróżnia
Tropiciel
Tropiciel
Posty: 30
Rejestracja: 2009-03-05, 15:33

Re: Być świadomym.Cóz to znaczy?

Post autor: ToCoNasOdróżnia » 2009-06-16, 16:36

Ludzie zawsze potrafią wszystko dzielić.Nie świadomi ludzie przypominają zwykły wdech.Chwytają się za wszystko co daje im chwilowe szczęście próbują to trzymać jak najdłużej przy sobie później tracą to szczęście bo zawsze przy wdechu musi być chwila przerwy i wydech wielu tego nie akceptuje uznają to za zło i wierzą, że można brać cały czas wdech i zaczyna się cierpienie szukają tego co da im ciągły wdech a świadomi ludzie wiedzą, że kiedy robi się wdech musi być i wydech i ze to wszystko nazywa się oddechem akceptują to i nie szukają wiecznego wdechu bo wiedzą, że nieskończony jest tylko oddech.Rodzimy się i Umieramy.
dulcis
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2009-07-16, 16:40

Re: Być świadomym.Cóz to znaczy?

Post autor: dulcis » 2009-07-17, 13:02

Uf, ale się naczytałem. Wszystko w tym poście zostało poruszone i nikt nie dał ostatecznej odpowiedzi. To jednak mnie nie dziwi, gdyż uważam że nie ma sensu dawać ostatecznej odpowiedzi na pytanie zawarte w temacie posta, czyli co to znaczy być świadomym?
Zapewne bycie świadomym zawiera w sobie wszystkie poruszone tu znaczenia i każdy ma część racji wypowiadając swoje zdanie, ale musicie wiedzieć drodzy, o wiele bardziej zasłużeni ode mnie użytkownicy tegoż forum, że nikt świadomy nie udzieli wam pełnej odpowiedzi na to pytanie. Gdyby to uczynił pozbawiłby Was całego trudu i zarazem przyjemności dochodzenia do tej prawdy. Kto chce być świadonym, oświeconym, czy jak to jeszcze można inaczej nazwać sam musi ten stan osiągnąć i żaden mistrz, nauczyciel, czy inny autorytet Nam w tym nie pomoże.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości