Strona 9 z 10

: 2008-02-04, 23:35
autor: Darnok
Voozie, spojrz do linka, na dole masz zrodla. Pomoglem ci i sam ta glupia dyskusje zakonczylem.

: 2008-02-05, 00:24
autor: Darnok
Voozie, ależ proszę, następnym razem sprawdzaj swoje informacje :)

: 2008-02-05, 22:09
autor: Darnok
Mówiłem, że argumenty typu "Odnaleziono Arkę Noego" są sensowne,
No włąśnie. Argumenty typu "znaleziono arkę noego" NIE są sensowne, ponieważ nie istnieje żaden, poparty naukowo. Oczywiście zasłaniasz się osobistymi wycieczkami, bo pewnie tak cię wychowano, nie wnikam.
to co? Ja też nie jestem, ale co to ma do rzeczy?
Aha, czyli kłócisz się o argumenty, tylko argumenty do czego? od początku o katolicyzmie jest mowa, ale jednak spełnia się to, co podejrzewałem- nie byłeś i nie jesteś zbyt bystry od początku, do końca. Teraz wyszło szydło z worka. Kwita? ok, potwierdzasz to, co teraz piszę. Może być i tak. Dobrze, że skończyłeś, bo się ośmieszasz i to w żałosny sposób.

: 2008-02-06, 00:31
autor: Darnok
Wiec na swiecie nie znajduje się zaden sensowny argument dot. wiary, bo zawsze znajdzie się ktos madrzejszy, kto uzna, ze to wierutna bzdura. Argument prawdziwy, czy nie, jest sensowny tylko dlatego, ze jest argumentem i jest madrzejszy od "bo tak chcialy biedronki".
Właśnie, że się mylisz. Paplanie bzdur bez pokrycia jest gorsze od uczciwego napisania, że takie argumenty nie istnieją. Zresztą zrobiłem to wcześniej, ale widocznie ktoś chciał dyskusję ciągnąć, by potem uznać, że to ja jestem głupi, bo ciągnę dyskusję... Zresztą nieprawdziwy argument to oksymoron :)

: 2008-02-06, 01:22
autor: Hugon
Czyż nie jest tak, że wiara wyposażona w argumenty (zwłaszcza naukowe) staje się wiedzą. Każda wiara opiera się przecież na dogmatach czyli prawdach fundamentalnych, które nie wymagają argumentacji i udowadniania.
Bez dogmatów nie ma wiary. albo się je przyjmuje i wtedy się wierzy, albo się je odrzuca i wtedy jest się niewierzącym. Trzecia możliwość nie wchodzi w grę.

: 2008-02-10, 01:39
autor: Iskierka666
ale czy religa nie polega na tym by wierzyc w to czego się nie wdzialo?bynajmniej o cos takiego chodzi w katolicyzmie...wszedzie tylko fakty fakty i fakty,fakty sa potrzebne ale czy wtedy jakakolwiek religia mialaby racje bytu?

: 2008-02-10, 19:04
autor: Iskierka666
Rozumiem i popieram takie myślenie,ale inni ludzie sa zaslepnie jesli tak to mozna ujac,ale dlaczego tak jest? moze się boja?

: 2008-02-25, 05:27
autor: Nyarlathotep
Matka Boża
Co to jest matka boza? Zakladajac ze jest tylko 1 bog, skad się wziela jego matka? Czy ona urodzila boga? Kto jest jego ojcem i czy nie powinnismy jej oddawac czci byla przeciez przed bogiem. Co za bzdury niema czegos takiego jak matka boza.
"Dzięki panie
za cudowny show
święte wojny
- chytry kler
- ty?
No, chyba że nie ty?
Dzięki panie
za rozbieżny zez
hiv'a, raka i za świerzb
alleluja!
Ja nie skamlę
nie
Ja pluję w twarz
Jestem śmieszny czort
więc śmieję się
Dzięki za ból
Dzięki za trąd
Dzięki za wszy
i wielki garb
dzięki za śmierć
alleluja! "

Podziekuj za to wszystko swojemu bogu on jest przeciez miloscia;]

: 2008-02-25, 16:13
autor: Darnok
Nyarlathotep, mamy rzykład, co muzyka robi z ludzi :)