Strona 4 z 4

Re: Australijscy SETI-astronomowie odkryli nieznany sygnał.

: 2010-08-01, 12:43
autor: Beowulf
Wiadomo też, że SETI poza odbieraniem sygnałów, puszcza takowe w kosmos, więc możemy sami ściągnąć na siebie ,,żołnierzy" z kosmosu :)

Re: Australijscy SETI-astronomowie odkryli nieznany sygnał.

: 2010-08-03, 19:41
autor: IteratorZX81
Ale SETI jest niestety zbyt pasywne - właściwie cały czas odbiera, ale rzadko nadaje - jedyne próby to było prawdopodobnie wysłanie tego obrazy przedstawiającego człowieka (dodajmy w niskiej rozdzielczości i bardzo rozpikselowanego, to chyba było w 70, może 80 latach - nie pamiętam dokładnie) przez Arecibo i późniejsze wiadomości w sondzie Voyager (czy obu, bo była więcej niż 1 sonda, no ale nie wiem czy w przypadku kolejnych voyagerów dodawano wiadomości).

Uważam, że SETI powinno być bardziej aktywne, tzn. ciągle wysyłać, a nie tylko czekać aż jakimś cudem coś tam złapią. Chociaż to i tak niedługo na znaczeniu straci.

Re: Australijscy SETI-astronomowie odkryli nieznany sygnał.

: 2010-08-04, 15:28
autor: Beowulf
Uważam, że SETI powinno być bardziej aktywne, tzn. ciągle wysyłać

To wiąże się z pewnym ryzykiem jakich jest ściągnięcie kłopotów i być może niepotrzebne zwrócenie uwagi na ,,nas", w postaci (może to zabrzmi śmiesznie xD) armii kosmitów lub robotów, albo jakiegoś statku posiadającego broń zdolną rozwalić naszą planetę...

Re: Australijscy SETI-astronomowie odkryli nieznany sygnał.

: 2010-08-04, 20:17
autor: Azoth44
SETI to tylko zabawka. Gdyby nawet coś odkryli, to prędzej zrobiliby to specjaliści związani z państwowymi instytucjami (lepszy sprzęt, więcej środków) i zaczęli utrudniać ludziom z SETI odkrycie tego samego (zakłócanie etc.) lub nawet posunęliby się do bezpośredniego zabronienia im badań i/lub publikacji wyników.

Re: Australijscy SETI-astronomowie odkryli nieznany sygnał.

: 2010-08-04, 21:52
autor: Beowulf
Jak już zaczynamy temat państwowych instytucji. SETI musi szukać prywatnego inwestora, bo rząd wypiera się SETI i zadeklarował, iż nie będzie wspierał projektu. ,,Prezydent" SETI, Seth Shostak, szuka pomocy min. u miliarderów takich jak Woody Allen z Microsoftu czy Warren Buffet. Szef microsoftu obiecał wspierać SETI. Nawiasem mówiąc gdyby nie niepotrzebna ,,wojna w imię pokoju'' W Iraku czy Afganistanie, SETI posiadałoby w tej chwili kilka tysięcy radioteleskopów porozstawianych w niemalże każdym zakątku Ziemi...

Pozdrawiam!

Re: Australijscy SETI-astronomowie odkryli nieznany sygnał.

: 2010-08-14, 02:45
autor: Claude
Beowulf pisze:Jak już zaczynamy temat państwowych instytucji. SETI musi szukać prywatnego inwestora, bo rząd wypiera się SETI i zadeklarował, iż nie będzie wspierał projektu. ,,Prezydent" SETI, Seth Shostak, szuka pomocy min. u miliarderów takich jak Woody Allen z Microsoftu czy Warren Buffet. Szef microsoftu obiecał wspierać SETI. Nawiasem mówiąc gdyby nie niepotrzebna ,,wojna w imię pokoju'' W Iraku czy Afganistanie, SETI posiadałoby w tej chwili kilka tysięcy radioteleskopów porozstawianych w niemalże każdym zakątku Ziemi...
Tylko po co? Bardzo dobrze, że rząd federalny USA odciął fundusze SETI na początku lat 90-tych ub. wieku. Być może Ci rządzący mieli wiedzę o UFO. W ten czas wszystko staje się logiczne. Jest jeszcze uwaga - skoro tutaj kosmici dolatują i się nie ujawniają, czyli tym bardziej nie chcą abyśmy ich podsłuchiwali i zapewne szyfrują przesyłany sygnał, który jest w całym spektrum częstotliwości.
To ufologia jest przyszłością XXI wieku, czyli szukanie dowodów tu na Ziemi i ew. na Księżycu, czy Marsie.

Dla zwolenników SETI jest też mała uwaga: jakie macie gwarancje, że przy odkryciu sygnału nie dojdzie do tuszowania tego faktu oraz zastraszenia naukowców przez służby specjalne np. NSA/FBI? Według Stevena Greera (i jego whistleblowerów) z Disclosure Project miało już to miejsce...

Re: Australijscy SETI-astronomowie odkryli nieznany sygnał.

: 2010-08-14, 11:52
autor: Darnok
Być może Ci rządzący mieli wiedzę o UFO. W ten czas wszystko staje się logiczne.
Podwyżka VAT o jeden punkt procentowy dla Ciebie też jest dowodem na to, że Polska buduje statek kosmiczny, a te rzekome miliardy pójdą właśnie w tamten sektor?
czyli tym bardziej nie chcą abyśmy ich podsłuchiwali i zapewne szyfrują przesyłany sygnał, który jest w całym spektrum częstotliwości.
To wtedy amatorzy by to wykryli- nie tyle rozszyfrowali, co z lokalizacją nie byłoby problemu. No chyba, że oni też są częścią spisku.
tuszowania tego faktu oraz zastraszenia naukowców przez służby specjalne np. NSA/FBI? Według Stevena Greera (i jego whistleblowerów) z Disclosure Project miało już to miejsce...
Twoje kochane świstaki zapomniały o "Sygnale WOW!"

Re: Australijscy SETI-astronomowie odkryli nieznany sygnał.

: 2010-08-14, 12:27
autor: Beowulf
Dla zwolenników SETI jest też mała uwaga: jakie macie gwarancje, że przy odkryciu sygnału nie dojdzie do tuszowania tego faktu oraz zastraszenia naukowców przez służby specjalne np. NSA/FBI?

A jakie masz gwarancje, czy kiedykolwiek polecimy na Marsa i czy w ogóle byliśmy na księżycu... :|

Claude Monet, nie ma co wpadać w paranoję, że wszystko musi być zatajone przez agentów federalnych i rząd, choć nie twierdzę, że tak nie jest. Chociażby Einstein był zastraszany przez tajniaków po emigracji do USA... Mniemam, że przez najbliższe 50 lat SETI będzie najlepszym sposobem na szukanie pozaziemskiej cywilizacji... Są jak wiemy jeszcze sondy Newmanna, ale to jest już nanotechnologia, która może być powszechna za 60-100 lat.
To ufologia jest przyszłością XXI wieku, czyli szukanie dowodów tu na Ziemi i ew. na Księżycu, czy Marsie

Przecież szukamy dowodów na Ziemi, ale nadal nie mamy przynajmniej 90 % dowodów na istnienie pozaziemskich, inteligentnych form życia...
Ta Twoja hipoteza z rządem i wiedzą o UFO, której efektem było odcięcie płac SETI może okazać się prawdą.

Pozdrawiam!

Re: Australijscy SETI-astronomowie odkryli nieznany sygnał.

: 2014-10-13, 20:11
autor: Ivellios
Na stronie głównej pojawił się właśnie nowy artykuł o zagadkowych impulsach radiowych odbieranych z kosmosu:
http://www.paranormalium.pl/bliskie-spo ... tykul.html

Re: Australijscy SETI-astronomowie odkryli nieznany sygnał.

: 2014-11-25, 18:31
autor: IteratorZX81
Pewnie się znów okaże, że wykryli nowy typ gwiazdy, jak to z pulsarami było.

To nie to co sygnał Wow, te transmisje są za krótkie żeby zawierać dużo danych.

A jeśli to kosmici, to zwyczajnie nas trollują ;).