Znaleziono 335 wyniki

autor: Raziel
2006-12-17, 17:08
Forum: Wiara, religie i sekty
Temat: Kościół katolicki
Odpowiedzi: 372
Odsłony: 58034

I Rydzyk będzie mówił żeby nie ufać TV i Radiu bo kłamią :lol:

No wiecie, nawet jak wyjdzie na jaw że KK to jedna wielka bzdura to znajdą się fanatycy którzy nadal będą sądzić że inni "zostali opętani przez szatana" i przestali wierzyć.
2006-12-17, 15:50
Forum: Kryptozoologia - nieznane zwierzęta
Temat: Goatman
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 6696

Nie przesadzajcie. Może to jego kopyta i rogi są takie ciężkie. Bo gdyby to był tłuszcz to by się ruszać nie mógł :P Przekonujące są informacje że na rysunkach skalnych są rysunki podobizn. Kurcze, dużo lat muszą już istnieć Goatmani :D A co do satyrów z mitów. Kolejny raz okazuje się że to nie tylk...
2006-12-17, 14:57

Tak mowa o wierze, ale jakie są konkretne dowody na istnienie bądź nieistnienie Boga ?
2006-12-16, 17:30
Forum: Nauka
Temat: "Dowody" i dowody na płaskość Ziemi
Odpowiedzi: 63
Odsłony: 23758

:shock: To może my też żyjemy we wnętrzu jakiejś kuli :P
2006-12-16, 17:21
Forum: Świat snów
Temat: Co Wam się ostatnio śniło?
Odpowiedzi: 1563
Odsłony: 337466

A ja mam ostatnio sny strasznie powiązane z grami komputerowymi :shock: ( a wcale dużo nie gram ). Wczoraj miałem sen że jestem Serious Sam'em i tłukę jakieś potworki. Później wchodzę na jakąś bardzo dużą arenę i walczę w kosmitami. Potem się przerzucamy na statki i ja próbuje zniszczyć zwykłym myśl...
2006-12-14, 09:13
Forum: Niewyjaśnione zjawiska
Temat: *Gasnące latarnie*
Odpowiedzi: 39
Odsłony: 11038

Może to pole magnetyczne wpływa na podpsute latarnie i je "dobija" :P
2006-12-13, 21:28

Tak rozumiemy się. I sory za afere ;)
2006-12-13, 20:51

Nieważne. Zastanowiłem się głebiej nad tym i chyba inaczej rozróżniamy "kościół". Chodziło mi o to że jak Bóg akceptuje kościół a Jezus nie to jedna i ta sama osoba przeczy sobie.
Ale tobie chodzi chyba o kościół jako zgromadzenie ?
Bo ja uważam to za instytucje powiązaną z wiarą.
2006-12-13, 18:34

mam nadzieję że Bóg inaczej rozumuję niż człowiek... Jak będą ludzie myśleli jak ty to niedługo powstanie odłam kościoła który będze mordował niszczył i będzie tam jeden dobry. I Bóg nie podniesie na nich reki i będzie początek apokalipsy :lol: skąd Ci się wzieło że Bóg jest przeciwny kościołom... ...
2006-12-12, 22:23

bo znalzał się chociaż jeden sprawiedliwy w tej kaście... A antyterroryści mają nie rozbić jakiejś groźnej grupy bo znajda jakiegoś w miare dobrego pośród nich ? KK daleko do ideału. [Wedle zasad trójcy św.] Bóg który jest przeciwny kościołom pozoliłby na rozwijanie się i czynienie zła [ niech będz...
2006-12-12, 22:02
Forum: Niewyjaśnione zjawiska
Temat: Badania nad przekazem podprogowym
Odpowiedzi: 28
Odsłony: 8115

Każdy człowiek ma prawo żyć( no może nie geje lesbijki i inne takie ). Weź się człowieku idź lecz :/ To też są ludzie. Że są trochę inni to już nie mają prawa żyć ? Kiedyś w Brainiacu był test i chyba się na niego nie złapałem :P Na zdolność widzenia przekazu może wpływać wrażliwość oka ? Bo niby j...
2006-12-12, 21:54

Ale ta mafia dba o potrzeby swoich wyznawców. W jaki sposób ? I co w tym złego, że ktoś stara się mi pomóc osiągnąć zbawienie? W jaki sposób ? I nie mówcie że można być chrześcijaninem bez Kościoła bo to jest bzdura? Jezus sam może Kościoła nie wymyślił, ale dał do zrozumienia że ludzie sami nie są...
2006-12-11, 23:08
Forum: Off-topic
Temat: Sztuki walki
Odpowiedzi: 122
Odsłony: 3558

No ale gdyby ludzie rozwijali się duchowo to nie byłoby potrzeby bronić się :P
Blackdragon - rozwój duchowy nie niesie bezwzględności i przemocy tylko miłość i dobro, więc się nie rozwinąłeś, a wręcz przedziwnie "cofnąłeś".
2006-12-11, 23:01

Dla osób które chcą się tylko bronić to owszem, Krav Maga itp. są dobre, ale według mnie trzeba się jeszcze rozwijać wewnętrznie. Szkoda tylko ze tak mało osób to dostrzega.
2006-12-11, 22:44

Ja uważam je za mało przydatne bo dla mnie sztuka walki musi być połączona z rozwojem duchowym. Często uczysz się np. kierować energią co jest o wiele przydatniejsze niż kilka chwytów.
2006-12-11, 08:40
Forum: OOBE, LD, podróże mentalne
Temat: OOBE - pytania
Odpowiedzi: 533
Odsłony: 188226

Truj się prochami, brawo za pomysł. Jeżeli nie możesz pozbyć się stresu
to spróbuj afirmować sobie i medytować. Po jakimś czasie jak uznasz że to co ci przeszkadza znikło, zacznij znowu próbować OOBE.
2006-12-11, 08:32

W religii chrześcijańskiej jest zbyt wiele niedomówień, błędów i sytuacji które zdają się "wymówką" lub wykrętem z jakiejś rzeczy. Nauki Jezusa człowiek powinien sobie wziąść do serca, ale nie koniecznie wierzyć w inne rzeczy w Biblii. W którejś ewangelii (Mt?) Jezus uleczył chorego i powiedział : "...
2006-12-11, 00:31

Czy jeżeli brakuje dowodów na istnienie tego co nas otacza,to to nieistnieje...czy Bóg chce by ludzie udowadniali że on istnieje...czy wtedy była by to wiara,a może już tylko wiedza A wiesz że ziemniaki mają wielką energie. Też jej nie widać. Ale Assasiono mnie do tego przekonał i wierze w potęge i...
2006-12-11, 00:08

Że niby ja nie miałem argumentów ? Miał błąd (nie byle błąd) to chciałem go poprawić. Co innego gdyby ktoś napisał "mżliwe albo mozliwe" i bym mu wypominał ze zjadł litere albo znaki źle napisał.
2006-12-10, 20:37

Jaki masz dowód na to że Bóg istnieje ? Biblia była tłumaczona na różne języki (wtedy zatraciła połowę sensu, jeżeli nie cały) w dodatku jest tam zaledwie kilka ewangelii które były na ręke dla KK, jest niekompletna i zmieniona. W takim razie jak takie coś może być przedmiotem i podstawą wiary ? Pop...