Znaleziono 33 wyniki

autor: Azoth44
2010-08-04, 20:17
Forum: Nauka
Temat: Australijscy SETI-astronomowie odkryli nieznany sygnał.
Odpowiedzi: 69
Odsłony: 25562

Re: Australijscy SETI-astronomowie odkryli nieznany sygnał.

<t>SETI to tylko zabawka. Gdyby nawet coś odkryli, to prędzej zrobiliby to specjaliści związani z państwowymi instytucjami (lepszy sprzęt, więcej środków) i zaczęli utrudniać ludziom z SETI odkrycie tego samego (zakłócanie etc.) lub nawet posunęliby się do bezpośredniego zabronienia im badań i/lub p...
2010-08-04, 19:54
Forum: Hipnoza, psionika (PSI)
Temat: Telekineza - da się nauczyć?
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 10975

Re: Telekineza - da się nauczyć?

Nigdy nie widziałem przekonujących przesłanek na temat istnienia telekinezy... To dla mnie na razie raczej science fiction.
2010-08-04, 19:13
Temat: "Dowody" i dowody na płaskość Ziemi
Odpowiedzi: 63
Odsłony: 23751

Re: "Dowody" i dowody na płaskość Ziemi

<t>Spock, dla konkretnych potrzeb możemy stosować teorię mówiącą że jest geoidą. Jakie cokolwiek jest naprawdę nie wiemy nic. Interesowałeś się kiedyś egzotycznymi teoriami fizycznymi? Z tego co pamiętam jakiś naukowiec zupełnie na poważnie twierdził, że z jego równań wynika płaskość ziemi i innych ...
2010-08-04, 18:55
Forum: UFO i obce cywilizacje
Temat: Dlaczego rządy nie informują ludzi o UFO?
Odpowiedzi: 72
Odsłony: 17568

Re: Dlaczego rządy nie informują ludzi o UFO?

Kolega z PiS, huh? Nie, tak po prostu nawiązałem, że u nas mamy dość specyficzne podejście do tajności, rzadko spotykane w innych krajach. skąd to wiesz!? Wiem!? Ja tu tylko teoretyzuję... Co w tym złego? Wiedzę zdobywa się przez tworzenie teorii, i nie ma co się zrażać, że początkowo wydają się ni...
2010-08-03, 20:16

Re: Dlaczego rządy nie informują ludzi o UFO?

polecam zapoznać się z ideą brzytwy niejakiego Ockhama Proszę o argumenty za tym, że teorie wymyślone przy pomocy zasady Ockhama są bliższe prawdy niż te bez wykorzystania zasady Ockhama. Zresztą sam Einstein powiedział, że wszystko powinno być tak proste, jak to możliwe, ale nie bardziej. Które ko...
2010-08-03, 20:14
Forum: Ezoteryka ogółem
Temat: Widzenie Aury
Odpowiedzi: 209
Odsłony: 76535

Re: Widzenie Aury

Zakładając, że aura to rzeczywiście normalne światło. Może być to inny rodzaj światła albo wrażenie powstające w umyśle na skutek innych rzeczy.
2010-08-03, 14:38
Forum: Książki, muzyka i filmy
Temat: Czego aktualnie słuchacie?
Odpowiedzi: 363
Odsłony: 7294

Re: Co Aktualnie słuchacie ???

Kelthuzzar - najlepszy polski epic metal: (bardzo serio)
2010-08-03, 14:36
Forum: Off-topic
Temat: Gumisie czy aby na pewno nie istnieją?
Odpowiedzi: 32
Odsłony: 827

Re: Gumisie czy aby na pewno nie istnieją?

Gumisie istnieją! Widziałem o tym film na Discovery!
2010-08-03, 14:25

Dlaczego rządy nie informują ludzi o UFO?

W tym temacie chciałbym zobaczyć wasze opinie na ten temat. Dzięki za odpowiedzi. :)
Tylko proszę bez "bo go nie ma" i tym podobnych, gdybym chciał rozmawiać w ten sposób to pisałbym na innym forum...
2010-08-03, 14:03
Temat: "Dowody" i dowody na płaskość Ziemi
Odpowiedzi: 63
Odsłony: 23751

Re: "Dowody" i dowody na płaskość Ziemi

Prawda jest taka, że nie można powiedzieć nic o tym, jaka Ziemia JEST. Okrągłość lub płaskość to tylko teorie obowiązujące na jakimś poziomie rzeczywistości. Nikt nie bierze pod uwagę krzywizny ziemi kiedy planuje wycieczkę w góry, ale nie może nie wziąć jej pod uwagę gdy planuje podróż samolotem do...
2010-08-03, 13:58
Temat: Dzieci indygo. Czy naprawde istnieja? Co o nich sadzisz?
Odpowiedzi: 30
Odsłony: 8739

Re: Dzieci indygo. Czy naprawde istnieja? Co o nich sadzisz?

Takie dzieci naprawdę istnieją. Można to nazwać "dziećmi Indygo" czy jak inaczej chcecie, to wszystko jedno. To nie jest wymysł New Age choć New Age'owcy też się tym próbują zajmować po swojemu - nie trzeba się z nimi zgadzać, nawet nie wolno, bo trzeba myśleć samodzielnie, ale Jak zobaczycie życior...
2010-08-03, 13:52
Temat: Czarna dziura - co się dzieje z rzeczami, które znikają?
Odpowiedzi: 127
Odsłony: 31973

Re: Czarna dziura - co się dzieje z rzeczami, które znikają?

Moim zdaniem to co wpada do czarnej dziury cofa się w czasie, a potem wszystko pojawia się w momencie wielkiego wybuchu - wtedy mamy rozwiązane skąd się wzięło to wszystko wtedy oraz co się dzieje z tym co wpadnie do dziury.
2010-08-03, 13:24
Forum: Medycyna niekonwencjonalna i uzdrawianie
Temat: "Racjonaliści"
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 2325

"Racjonaliści"

Cześć, to mój pierwszy post na forum. Chciałbym napisać o tzw. "racjonalistach". Są to ludzie których religią stała się nauka, przez co są zamknięci na wszystkie nowe koncepcje. Kiedy pokaże im się, że działa coś, czego nauka nie jest w stanie wytłumaczyć, zamykają oczy i mówią "nieprawda". Niestety...