Znaleziono 105 wyniki

autor: ..::Mothwoman::..
2006-04-22, 20:38
Forum: Nauka
Temat: Fobie
Odpowiedzi: 123
Odsłony: 29004

To już nie jest fobia- takie przypadki leczy się bardziej radykalnie. Nie postrzega się wtedy tego jako fobię- lęk przed czymś, ale już jako obsesję. Jednak większość przystępujących do terapii, przechodzi je pomyślnie. Jeśli ktoś za bardzo się boi, to - jeśli chce się pozbyć się fobii- powinien naj...
2006-04-22, 20:32
Forum: Medycyna niekonwencjonalna i uzdrawianie
Temat: Leczenie wyobraźnią
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 5567

Oczywiście, że nie. Mogą zareagować podobnie- nawet bardzo podobnie- ale nie tak samo. Każdy ma nieco inną wyobraźnię oraz charakter (który też w pewnym stopniu na to wpływa) i niektórym- np kolor czerwony- poprawi nastrój, a innemu wyda się zbyt intensywnym kolorem. Takie jest moje zdanie.
2006-04-22, 20:25

Tak. To prawda. Terapie także polegają na stopniowym pokonywaniu swoich lęków.
2006-04-22, 19:43

Ja tam lubię wysokości :D Fobie mają podłoże psychiczne. Mogą je wywołać trwałe uszczerbki pozostawione przez jakieś zdarzenia, ale mogą też to być swego rodzaju "reakcje" na bodźce, z którymi rzadko mamy doczynienia.
2006-04-20, 19:25
Forum: Yoga, huna, medytacje i ćwiczenia
Temat: Czy medytujesz?
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 6370

Ja nie medytuję, ale słyszałam, że to wspaniale wycisza i harmonizuje. Podobno z jogą przynosi jeszcze lepsze efekty.
2006-04-19, 21:54
Forum: Mity i legendy
Temat: Mitologia / Prawda
Odpowiedzi: 29
Odsłony: 12911

Czyli to co zwykle- prawda w ładnym opakowaniu stworzonym przez wielu ludzi, aby było bardziej oryginalnie.
2006-04-19, 18:04

Niektóre te fobie są dość ciekawe....np. te, że tak powiem- rasistowskie... :D Trzeba nieco pogłębić opisy, objawy tych fobii. [ Dodano : 20-04-2006, 18:57 ] Jedna z pierwszych teorii powstawania fobii przypisywana jest Freudowi. W XIX wieku psychoanalitycy podkreślali wagę symboliki w powstawaniu z...
2006-04-19, 17:23
Forum: Astrologia
Temat: Wierzysz we wróżby?
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 6771

Witam w klubie Kamila :D Ja też czytuję horoskpoy, które czasem się sprawdzają, ale mimo wszystko nie daję im zbytnio wiary.
2006-04-17, 14:33

Na pewno część mitologii jest prawdą, a część fikcją, bądź ubarwieniem. Coraz częściej odkrywa się nowe miejsca, przedmioty, teksty, które świadczą na korzyść lub niekorzyść danej legendy czy mitu. Tak więc niektóre z nich są w mniejszym lub większym stopniu prawdzdiwe.
2006-04-17, 14:28
Temat: Co wiesz z greckiej Mitologii? :>
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 6767

:D :D :D To było pytanie głównie do Ivelliosa- zadośćuczynienie za jego spytkę, ale to nie znaczy, że tylko on może na nie odpowiedzieć.
2006-04-16, 19:17
Forum: Paleoastronautyka
Temat: Znikajace Wyspy
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 9626

Też dobra propozycja. Osobiście wątpię, że ma to jakiś związek z ufo. :/ Bardziej wygląda mi to na działanie natury.
2006-04-16, 19:00
Forum: Niewyjaśnione zjawiska
Temat: Księżyc
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 2939

O rany, ludzie- być może się pomyliłeś, a może ja miałam na myśli jedno, a sformułowałam to tak, że wyszło drugie. Pamiętam, co pisałam. Z resztą, mniejsza o to, bo zaczynamy odbiegać od tematu. :)
2006-04-16, 18:52
Forum: Wiara, religie i sekty
Temat: Niemiły tekst o Janie Pawle II
Odpowiedzi: 51
Odsłony: 14803

Cóż, to jest twoje zdanie. Ja mam inne i uważam, że- fakt- niektóre rzeczy się ukrywa lub nie mówi o nich, by nie wywoływać kontrowersji, jednak według mnie, opinia autora tego tekstu jest przesadzona i niezbyt adekwatna do faktów, gdyż wiele rzeczy zostało wyolbrzymionych. Nie zgadzam się także z t...
2006-04-15, 21:31

Niczym nie błysnęłam, a o danych wiedziałam po prostu wtedy inaczej to sformułowałam (dokładnie pamiętam jak) i wyszło w tym kontekście, że Księżyc się WOGÓLE nie obraca wokół własnej osi, a chodziło mi o to, że my widzimy go tak, jakby się nie poruszał.
2006-04-15, 19:49
Forum: Paleoastronautyka
Temat: Znikajace Wyspy
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 9626

Jeśli były to WYSPY, to wiadomo- zamknięty ląd, naokoło jest woda. Najbardziej prawdopodobne jest chyba to, że wyspy po prostu zatonęły. W-py tworzą się w różny sposób. Mógł to na przykład być ścięty wierzchołek podwodnej góry, która w jakiś sposób runęła :D
2006-04-15, 18:05

O-O :D
Ludzie tworzyli mity, aby wytłumaczyć niektóre zjawiska, najczęściej te, które trudno było ( o ile wogóle się dało) uzasadnić, bądź wytłumaczyć. Tak więc w mitach jest raczej więcej fikcji niż prawdy, co nie znaczy, że nie ma jej tam wcale.
2006-04-15, 17:44
Forum: Medycyna niekonwencjonalna i uzdrawianie
Temat: Leczenie wyobraźnią
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 5567

Obraz może usunąć depresję lub też ją pogłębić. Zależy to od tego, co jest na obrazie i w jakich kolorach zostało namalowane. Jasne, żywe kolory pobudzą pozytywnie, natomiast ciemne i stonowane pobudzą negatywnie. Inaczej też wpłynie na nas sam obraz, na który patrzymy.
2006-04-15, 17:35
Forum: Wiara, religie i sekty
Temat: Niemiły tekst o Janie Pawle II
Odpowiedzi: 51
Odsłony: 14803

Wg mnie napisał to ktoś, kto ma zaburzenia emocjonalne. Normalny człowiek nie zrobiłby z innego mordercy i wielkiego przestępcy, w dodatku tak dokładnie zbierając zarzuty. Ktoś, kto rzekomo zabił tylu ludzi i zrobił tyle złego, raczej nie mógłby być papieżem. W końcu to głowa Kościoła. Ciekawe, czy ...
2006-04-15, 17:31

Wg mnie to, że Księżyc jest bazą nasłuchową, to kompletna bzdura. Bo niby czemu ?? Bo zawsze jest zwrócony w stronę Ziemi, tak , że widzimy tylko jedną półkulę ? Głupotą jest snuć takie teorie. Czas obrotu Księżyca wokół własnej osi trwa tyle, ile obrót wokół Ziemi, czyli 27 dni 4 godziny i 43 min. ...
2006-04-15, 17:14
Forum: Yoga, huna, medytacje i ćwiczenia
Temat: Czy użyłbyś modlitwy śmierci
Odpowiedzi: 52
Odsłony: 24703

Osobiście nie użyłabym takiej modlitwy. Zgadzam się z Zuzią. Poza tym umrzeć tylko dlatego, że ktoś wypowiedział modlitwę- nieciekawie.