Znaleziono 71 wyniki

autor: Loucas
2008-12-17, 20:13
Forum: Inne cywilizacje
Temat: Cywilizacje starsze od egipskiej
Odpowiedzi: 125
Odsłony: 55292

Re: Cywilizacje starsze od egipskiej

Dzięki Danrok skorzystam :). No chłopaki ja mówiłem tylko co ten analityk mój, zacytowałem go. Ale w sumie to też zdało mi się to śmieszne, bo jest jak mówicie, i nic ten nasz promil nie daje, ja bym się martwił raczej o surowce, dzięki, którym nasza cywilizacja się utrzymuje przy życiu.
2008-12-16, 23:26

Każdy ma przypuszczenia, no bo jeżeli kiedyś powiedzmy Darwin doszedł do tej swojej (genialnej) teorii, i został okrzyknięty geniuszem, przynajmniej w niektórych kręgach to czemu teraz ludzie nie dokonują tak wielkich odkryć? Czy teraz nie ma geniuszów, którzy zmieniają cały nasz światopogląd i doty...
2008-12-15, 23:44

Hym... co do tej sprawy to mamy jedynie swoje przypuszczenia, a nie mamy uznania naszego zdania, bo żaden z nas nie jeździ na wózku i nie mówi przez syntezator mowy jak szanowny prof. Hawking. Potwierdzenie takiej teorii wymaga naprawdę niezbitych dowodów, to by powaliło cały światopogląd i doktryny...
2008-12-15, 22:07
Temat: Nieznani mieszkańcy Wyspy Wielkanocnej...
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 4600

Nieznani mieszkańcy Wyspy Wielkanocnej...

Czy są jakieś wiarygodne źródła co do mieszkańców Wyspy Wielkanocnej? W końcu te kamienne twarze nie ustawiły się na brzegach wyspy same :D. Czy można udowodnić, że to był jakiś lud z Ameryki Południowej? Bo chyba raczej nie mogli tego zrobić ludzie z wysepek dzisiejszej Polinezji czy Oceanii. Jak W...
2008-12-15, 21:46

Zostawmy biologię, i ewolucję człowieka, nie ważne, w gruncie rzeczy żyjemy to po co nam wiedzieć jak do tego doszło :D A co do tych końców świata i powstania Ziemi i całego Kosmosu, to naukowcy wysnuli tez taką teorię, według której to całe rozszerzanie się Kosmosu, powstawanie planet i życia może ...
2008-12-15, 21:31
Forum: Egipt
Temat: Ameryke odkryli egipcjanie
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 19910

Re: Ameryke odkryli egipcjanie

Oczywiście znane są przypadki preparowania dowodów, ale czemu ktoś miałby preparować całą osadę Wikingów, dlatego ta hipoteza jest prawdziwa. Wikingowie jak głosi legenda zupełnym przypadkiem natrafili na nowy ląd, a to że byli dobrymi żeglarzami sprawiło, że jest wielce prawdopodobne, że to właśnie...
2008-12-14, 23:27

Dobrze przeczytam i wtedy porozmawiamy... :D
2008-12-14, 23:07

No dobra skoro w ten sposób mówicie jestem skłonny uznać, że tak to może wyglądać. Cleric nie nie wiem jak wygląda wić bakterii i raczej nigdy się nie dowiem, bo jestem w LO na profilu historia/wos - mało biologiczny kierunek. Co do tej chemicznej syntezy trwającej 500 mln lat, o której mówi Spock t...
2008-12-14, 22:53

Nie no cleric stwierdzenie, że piramid nie wybudowali Egipcjanie było drwiną w opozycji do opinii Sothisa na temat odkrytej w Ameryce osady Wikingów.
2008-12-14, 22:39

No i weź tu prowadź konwersację... od razu załóżmy, że cała historia ludzkości to mistyfikacja. Nie było żadnych królów, żadnych bitew a człowiek wylazł spod Ziemi, nie zna swego celu i nie wie dokąd zmierza :P Skoro coś zostało jakimś sposobem odkryte to chyba jest dowodem na potwierdzenie pewnych ...
2008-12-14, 22:32
Forum: Mity i legendy
Temat: Szukam legend
Odpowiedzi: 0
Odsłony: 1938

Szukam legend

Witam.

Zwracam się do Was z prośbą o podsunięcie mi legend na temat Zakonu Jezuitów, czy legendach związanych z jakimiś tajnymi stowarzyszeniami, które mogły istnieć w średniowieczu. Będę bardzo wdzięczny jeśli pomożecie :)

pozdrawiam
2008-12-14, 21:25

Wiem z czego składa się RNA, ale jak ono powstało skoro jak wiadomo nie było nic oprócz rozbełtanej lawy pływającej bez ograniczeń. "Prazupa" była tak gorąca, że choćby nie wiem jak to życie nie mogłoby powstać z jakiegoś nieokreślonego wcześniej bytu. To już wole wierzyć w kosmitów, albo to że na p...
2008-12-14, 18:42
Forum: Wiara, religie i sekty
Temat: Rola Matki Boskiej w Chrześcijaństwie
Odpowiedzi: 72
Odsłony: 18815

Re: Rola Matki Boskiej w Chrześcijaństwie

Modlitewniki modlitewnikami, ale po nie rozumiem jak można czcić i modlić się do drugiego człowieka. To tak samo jakbym kazał modlić się Wam do mojej matki, no nie wiem ta wiara w ogóle nie ma żadnych zasad ani doktryn, wszystko wyssane z palca, żadnych dowodów na potwierdzenie, same cuda - niewidy ...
2008-12-14, 18:35

No ok. Tę teorię o ewolucji człowieka jakoś przełknę, ale gadka o abiogenezie do mnie nie trafia. Skoro wcześniej było proste RNA to też musiało się z czegoś wziąć. A z tego co wiem to Ziemia przez kilka może kilkanaście milionów lat była jedną wielką gorącą breją, więc w jaki sposób powstało RNA sk...
2008-12-14, 15:45

No dobra to wskaż ogniwo pośrednie między homo sapiens sapiens a jakimkolwiek innym homonidem. Nie ma, choć archeolodzy upierają się że znaleźli coś takiego w Hetro Borui nad rzeką bodajże Auasz czy jakoś tak. Ale mnie dziwi tylko jedno. Skoro było tak wiele podgatunków człowieka to dlaczego akurat ...
2008-12-14, 15:29
Forum: Majowie, Inkowie
Temat: Technologie i zagadki budowli
Odpowiedzi: 44
Odsłony: 18018

Re: Technologie i zagadki budowli

No to wiedziałem, że jednak ktoś się posługiwał pismem węzełkowym :D. Mea culpa, człowiekiem jestem i się mylę. No ale to i tak nie zmienia faktu, że udało się odszyfrować nie wielką część pisma węzełkowego, nie wspominając już o hieroglifach prekolumbijskich, których odmian (tak jak języków prekolu...
2008-12-14, 14:17
Temat: Zakon Syjonu - Strażnicy Wiary??
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 8629

Re: Zakon Syjonu - Strażnicy Wiary??

Dzięki :)
2008-12-14, 13:42

No i tu kolejny dowód uznawany przez historyków, po Wikingach została chociaż osada, a po Egipcjanach co zostało??

Nic ;]
2008-12-14, 13:37
Temat: Rola Matki Boskiej w Chrześcijaństwie
Odpowiedzi: 72
Odsłony: 18815

Re:

Moim zdaniem Matka Boska odgrywa wielką rolę w chrześcijaństwie. Świadczyć może o tym chociażby liczba świąt kościelnych Jej poświęcona. Odbiera się Ją jako pełną miłości i wyrozumiałą, pozatym jest matką Jezusa więc ludzie kierują swe prośby własnie do Niej jako też pośredniczki między nimi a Bogi...
2008-12-14, 13:24
Forum: Nasze zainteresowania, twórczość oraz pasje
Temat: Studia
Odpowiedzi: 43
Odsłony: 984

Re: Studia

Ja jestem rok przed maturą, potem zamierzam studiować historię, bądź też wybiorę się do szkoły aktorskiej.