Znaleziono 71 wyniki

autor: Loucas
2009-06-12, 16:40
Forum: NAPISZ ARTYKUŁ
Temat: Nauka o Ideach
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 1781

Re: Nauka o Ideach

Dzięki za ocenę i obiecuję, że przy następnym pisaniu artykułu bardziej rozwinę jego treść:)
2009-06-12, 14:45
Temat: Nauka o Ideach
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 1781

Nauka o Ideach

Witam, to mój pierwszy artykuł, mam nadzieję, że znajdziecie w nim sens i ogólne założenie tego co chcę w nim przekazać. Pisząc go oparłem się na filozofii Platona. Jeżli odniesiecie się pozytywnie do tego co napisałem, wykonam cały cykl artykułów opartych na filozofii platońskiej i nie tylko. Tak w...
2009-06-12, 13:58
Temat: Tajemnice Kaplicy Sykstyńskiej
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 7474

Re: Tajemnice Kaplicy Sykstyńskiej

Sokratek na prawdę bardzo dobry artykuł, chylę czoła. trafne spostrzeżenia i niezbite dowody, jak i autorytet osób, które przyczyniły się do tego odkrycia powala :) Jednak ja mam na ten temat troszeczkę inne zdanie. Otóż malarstwo średniowieczne i renesansowe (z resztą każde malarstwo), jest pełne ...
2009-06-11, 23:51
Forum: Ogólna dyskusja o Radiu Paranormalium
Temat: Nabór na redaktorów Paranormalium
Odpowiedzi: 113
Odsłony: 69339

Re: Nabór na redaktorów Paranormalium

Okej w takim razie wezmę się do pracy. Tylko pytanie: piszę o czym chcę, tak?
2009-06-11, 21:56
Forum: Ogólna dyskusja o Radiu Paranormalium
Temat: Nabór na redaktorów Paranormalium
Odpowiedzi: 113
Odsłony: 69339

Re: Nabór na redaktorów Paranormalium

ZGŁASZAM SIĘ NA REDAKTORA PARANORMALIUM Mam teraz dużo wolnego czasu, dobrze znam język niemiecki i podstawy angielskiego. Piszę bardzo dobrze - piszę opowiadania i tym podobne rzeczy. Mam 18 lat, posiadam dość szeroką wiedzę z historii i wiedzy o społeczeństwie, często tu wpadam i chyba nikomu na ...
2009-06-11, 17:49
Forum: Wiara, religie i sekty
Temat: Masoni - czy warto być jednym z nich?
Odpowiedzi: 23
Odsłony: 7487

Re: Masoni - czy warto być jednym z nich?

Tak to się wyjaśnia laikom :P
2009-06-11, 12:06

Powiem Wam, że sięgnąłem do literatury i zaczerpnąłem wielu informacji na temat wolnomularzy. Spotkałem się z różnymi poglądami na ich temat. Przeczytałem książkę, którą napisał "były" mason - krytykował całą organizacje, zarzucał im ukryte intencje w tej niby charytatywnej działalności, ale przeczy...
2009-06-09, 22:24

Przecież to napisałem wyżej... No ale jak wolisz, wiem, że to nie będzie łatwe, ale wiem że mam szansę, bo szansę na cokolwiek ma każdy ;)
2009-06-09, 17:54

Moim głównym argumentem nie jest poznanie siebie (w sumie to też), ale przede wszystkim chcę dołożyć jakiś wkład w rozwój ludzkości, nie w ten to w inny sposób. Wiem, że gdybym chciał zostać jednym z masonów to nie trwało by to tyle czasu co zalogowanie się na tym forum, to proceder wymagający czasu...
2009-06-08, 21:20

DanaS mam 18 lat, a po za tym wiem, że trzeba się wykazać, że tak powiem wieloma "cnotami", aby zostać przyjętym w kręgi masońskie, ale swoją drogą to bardzo ciekawe doświadczenie i ta aura tajemniczości, wokół wolnomularstwa chyba wciąż ma wpływ na świat i chyba cała ta "organizacja" jest ogromnie ...
2009-06-07, 21:56

Masoni - czy warto być jednym z nich?

Ostatnio nadmiernie zainteresowałem się masonerią, odnalazłem kilka lóż w Polsce i zastanawiam się, czy nie dołączyć do tej, swoistego rodzaju sekty. Z tego co znalazłem w Sieci dowiedziałem się, że pomaga to w poznaniu samego siebie i ułatwia "poznanie prawdy", do której (jak mi się wydaje) dążę. M...
2009-05-05, 22:44
Forum: Ciekawostki
Temat: Cywilizacja na Marsie
Odpowiedzi: 75
Odsłony: 36637

Re: Cywilizacja na Marsie

A może atmosfera Marsa zmienia się tak jak zmieniała się atmosfera Ziemi przez te wszystkie "miliony" lat. Jesteśmy tylko szarymi ludkami szukającymi czegoś więcej, ale gdyby ktoś z nas pracował przypadkiem w NASA, to może byśmy wiedzieli ździebko więcej. A tak mamy tylko spekulacje :D
2009-05-05, 22:17
Forum: Inne cywilizacje
Temat: Cywilizacje starsze od egipskiej
Odpowiedzi: 125
Odsłony: 55298

Re: Cywilizacje starsze od egipskiej

No 100 mln lat to raczej znaczna nieścisłość, czy oni określili wiek tog łańcuszka poprzez określenie skamieniałości przewodniej sprzed powiedzmy tych 360 mln lat? Zresztą nie mieści mi się w głowie jak coś może mieć ileś tam milionów lat, skoro nie wiem nawet dokładnie co i jak działo się w staroży...
2009-05-05, 13:31
Temat: Cywilizacje starsze od egipskiej
Odpowiedzi: 125
Odsłony: 55298

Re: Cywilizacje starsze od egipskiej

Skoro była jakaś cywilizacja starsza od egipskiej, to na pewno nie egzystowała na Antarktydzie, z powodu iż była ona z deka zmarznięta. Możemy przypuszczać, że żyła w głębokim odosobnieniu, skoro nie ma po niej żadnych śladów i nikt nie natknął się nawet na choćby najmniejszą skamielinę czy chociaż ...
2009-05-05, 13:09
Temat: Rzeczywistość czy fikcja
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 4348

Re: Rzeczywistość czy fikcja

Ten artykuł, a raczej manifest wzywa do tej trzeciej świadomości... Jak człowiek ma przejść do tego Nowego Etapu, skoro 99% ludzkości wierzy w to co im powiedziano i za nic w świecie nie zechce otworzyć umysłu. W świecie ludzi o "zamkniętych głowach" nie da się przeprowadzić mentalnej zmiany. Jedni ...
2009-05-03, 14:48
Temat: Nieznani mieszkańcy Wyspy Wielkanocnej...
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 4602

Re: Nieznani mieszkańcy Wyspy Wielkanocnej...

Ja aż tak głęboko w tym nie siedzę, ale chętnie "posłucham" co masz do powiedzenia, bo to dość niezwykły temat, z resztą tak jak każdy temat na tym forum :) czekam na dalszą część "słuchowiska" :D
2009-05-03, 14:36
Forum: Kosmos i jego tajemnice
Temat: Byliśmy w końcu na tym księżycu?
Odpowiedzi: 98
Odsłony: 50534

Re: Byliśmy w końcu na tym księżycu?

No dobra: Wylądowali na Księżycu, wrócili, i mają próbki skał księźycowych itp. Czy możliwe byłoby wylądowanie na odległym o 384 000 kilometrów Księżycu, "statkiem kosmicznym" i całym jego elektronicznym uposażeniem? Przecież 60 lat temu komputery zajmowały po kilka pokoi, a tu w Apollo jak z nieba ...
2009-05-02, 23:55
Forum: Teorie Konspiracyjne
Temat: AIDS stworzone by zniszczyć czarną rasę?
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 12224

AIDS stworzone by zniszczyć czarną rasę?

Ostatnio krążyłem po Sieci szukając jakichś newsów i na głupiej Wikipedii wpadłem na teorię spiskową wg. której wirus Ebola, SARS i HIV zostały stworzone przez białych naukowców w celu wyeliminowania czarnych. W Wikipedii nie ma wszystkiego i chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś z Was trafił może na j...
2009-05-02, 23:23
Forum: Egipt
Temat: Egipcjanie i Ufo
Odpowiedzi: 59
Odsłony: 47732

Re: Egipcjanie i Ufo

A ja mam takie zdjęcie:

http://www.ufoonline.pl/img/abydos.jpg

Tutaj widoczny jest (wyraźnie) helikopter i coś w rodzaju łodzi podwodnej - przemyślcie to :D

W ogóle to siema wszystkim, bo ostatnio mnie tu nie było kawałek czasu :)
2008-12-19, 18:45
Forum: Egipt
Temat: Ameryke odkryli egipcjanie
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 19912

Re: Ameryke odkryli egipcjanie

No to jednak może coś w tym być, ja nie wiedziałem właśnie o tych wykopaliskach, dobrze, że napisałeś.