Znaleziono 204 wyniki

autor: Hugon
2006-10-24, 11:02
Forum: Medycyna niekonwencjonalna i uzdrawianie
Temat: Jan Paweł Wielki: Papież - Uzdrowiciel?
Odpowiedzi: 31
Odsłony: 10329

Jeżeli faktycznie JPII był az takim fanatykiem KK to jak wytłumaczyć zachowanie się arabskich stacji telewizyjnych w momencie jego śmierci? Np. Al Jazira przez ok 6 godzin po Jego smierci miała bezpośrednią transmisję z Watykanu. Uprzedzając komentarze powiem, ze ton i oprawa tych komentarzy wskazyw...
2006-10-19, 10:28

Nie do końca się z Tobą zgodzę. Za wielkiego człowieka uważali JPII muzułmanie, żydzi. Oczywiście, to czy uznajesz go za wielkiego człowieka jest odczuciem subiektywnym. Może faktycznie z tą większością przesadziłem, ale z pewnością bardzo wielu uważało go za wilekiego człowieka.
2006-10-18, 14:10

Może tak a może nie. W sumie tytuł "Święty" to wewnętrzne wyróżnienie w ramach kościoła. Nie zmienia to faktu, że Jan Paweł II był wielkim człowiekiem dla większości ludzi
2006-09-08, 12:30
Forum: Życie po śmierci
Temat: Regresja Hipnotyczna
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 13681

A jednak to był psycholog. Udało mi się znaleźć namiary w jakimś starym kalendarzu. Podam je. Być może ktoś z Wrocławia zechce to sprawdzić.
mgr Andrzej Kaczorowski ul. Ruska 46c Wrocław.
Uwaga. Kalendarz jest z 2003 roku więc adres może być już nieaktualny
2006-09-08, 12:25
Forum: Wiara, religie i sekty
Temat: Religia trzyma nas na duchowym pozimoie dziecka.
Odpowiedzi: 138
Odsłony: 30128

Co z tego, że niektóre sakramenty są narzucone przez KK dzieciom? W końcu przychodzi taki moment, w którym dziecko staje się dorosłe i samo wybiera czy idzie z kk czy oboko niego. Przecież sakrament, za którym nie idzie wiara w jego moc nie ma żadnego znaczenia. Dlatego stwierdzenia, ze kościół jest...
2006-09-06, 10:38
Temat: Regresja Hipnotyczna
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 13681

Jakiś czas temu był psycholog we Wrocławiu (nazwiska nie pamiętam), który przeprowadzał regres hipnotyczny. Tyle pamiętam, ze przyjmował przy placu Ruskim. Przeszukam notatki i jezeli znajde dokładne namiary na niego to Wam przekażę.
2006-09-01, 11:06
Forum: Nauka
Temat: Piramida w Bośni
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 3897

To, że facet nie jest archeologiem jeszcze wcale nie świadczy o tym, że jest idiotą. Wszak człowiek, który odnalazł Troję również nie był archeologiem. Inna sprawa to wypowiedź tego geologa na temat inskrypcji. Jesty ona co najmniej ciekawa. Świat nauki powinien bliżej przyjrzeć się tej sprawie. Nie...
2006-09-01, 10:54
Temat: Jan Chrzciciel
Odpowiedzi: 48
Odsłony: 13250

Dokładnie o ten obraz mi chodziło.
2006-08-31, 13:03
Temat: Sukkub
Odpowiedzi: 62
Odsłony: 31982

Może nie zupełnie mniam mniam ale żeby od razu bleh.
2006-08-31, 12:57
Temat: Jan Chrzciciel
Odpowiedzi: 48
Odsłony: 13250

Był jeszcze obraz (nie pamiętam tytułu), na którym była Maria z dzieciątkiem i Elżbieta z Janem. Tam też w pierwotnej wersji Jan Chrzciciel wykonywał gest, który wykazywał jego wyższość nad Jezusem. Co do śmierci Jana Chrzciciela to słyszałem gdzieś opinię, że jego egzekucja była wynikiem spisku, w ...
2006-08-30, 10:27
Temat: Sukkub
Odpowiedzi: 62
Odsłony: 31982

Stanowczo jakaś Shakira byłaby lepsza.
2006-08-18, 13:39
Temat: Bóg, religia i wszystko co z tym związane
Odpowiedzi: 83
Odsłony: 14626

Bóg chrześcijan jest Bogiem miłosiernym i sprawiedliwym to Bóg Żydowski jest surowy. Swoją drogą twierdzę, ze chrześcijaństwo (nie mylić ze słuchaniem KK) jest systemem religijnym opartym na jak najpiękniejszych założeniach wynikających z podstawowego przykazania miłości. W tym znaczeniu, w jakim uż...
2006-08-18, 13:31
Forum: Filozofia
Temat: Sen wariata
Odpowiedzi: 38
Odsłony: 12298

Z mojego punktu widzenia Wasze wypowiedzi są w tym kontekscie wytworem mojej wyobraźni. Jeżeli jednak przyjąć, że cała rzeczywistość jest tylko wytworem mojej wyobraźni to muszę stwierdzić, że moja wyobraźnia jest totalnie pokręcona i ... chora. Co do zbiorowego snu to nie przypomina to trochę Matri...
2006-08-17, 10:10
Forum: Filozofia
Temat: Sen wariata
Odpowiedzi: 38
Odsłony: 12298

Życie jako sen wariata to ciekawa koncepcja. W takim razie Cogito - bylibyśmy tylko wytworem Twojej wyobraźni. A co gdyby to co się tu dzieje było moim snem? Wtedy Ty i wszyscy inni użytkownicy byliby tylko wytworem mojej wyobraźni. Przypomina to nieco koncepcję jednego z filozofów, który twierdził,...
2006-08-17, 10:04
Temat: Bóg, religia i wszystko co z tym związane
Odpowiedzi: 83
Odsłony: 14626

Być może 200 zł na tacy to faktycznie przesada. Nie nazywałbym tego jednak ciężką głupotą. Snobizmem? W wielu przypadkach tak, szczególnie w środowisku wiejskim, gdzie sąsiedzi powinni widzieć jak dany człowiek jest pobożny i dobry dla kościoła. Niestety, w naszym kraju wielkość datków na tacę jest ...
2006-08-06, 17:53
Forum: Mity i legendy
Temat: Ile prawdy w Biblii
Odpowiedzi: 65
Odsłony: 31329

Możesz to rozwinąć Darnok bo nie bardzo Cię zrozumiałem.
2006-08-05, 19:15
Temat: Ukrzyżowani i zmartwychwstali
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 4571

Z tonu wypowiedzi zawartej w tym artykule można wnioskować co innego niż mówisz. Nie chodzi bynajmniej o wskazanie podobieństw a o wykazanie, że to już wszystko było zresztą zobacz sam W religii chrześcijańskiej nie ma w ogóle niczego, czego nie można by znaleźć w religiach przedchrześcijańskich. Cz...
2006-08-05, 16:46
Forum: Mity i legendy
Temat: Ile prawdy w Biblii
Odpowiedzi: 65
Odsłony: 31329

A cóż to za istoty sprawują nad nami kontrolę? Z drugiej strony po co fałszować Biblię - nie łatwiej byłoby ją odchudzić?
2006-08-05, 16:38
Temat: Ukrzyżowani i zmartwychwstali
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 4571

Gdybyż to wszystko o czym traktuje cytowany przez Ciebie artykuł było prawdą to świadczyłoby o doskonałym przepływie informacji w tamtych czasach oraz o tym, że postać Jezusa jest fałszerstwem KK. Tymczasem są dowody historyczne na to, że Jezus istniał i został ukrzyżowany. Podejście autora tego tek...
2006-08-03, 21:38
Temat: Mojżesz Czarnoskóry??
Odpowiedzi: 53
Odsłony: 11790

Tuaj tematem jest Mojżesz a nie Jezus i Maria. Te fakty jednak dzieli nieco czasu, więc nie można generalizować, że jeżeli Mojżesz był czarny to i Jezus musiał być czarny.