Znaleziono 204 wyniki

autor: Hugon
2007-05-16, 20:33
Forum: Nauka
Temat: Za 10 lat zginie w Polsce ostatni wróbel
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 7180

Ciesz się Koffee póki jeszcze możesz. U mnie niestety wróbli jest coraz mniej. Zaś co do jaskłek to na szczęście mieszkam w nowym bloku, który został tak zaprojektowany, że te piękne ptaki mają gdzie zakładac swoje gniazda.
2007-05-16, 08:54
Forum: Nauka
Temat: Za 10 lat zginie w Polsce ostatni wróbel
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 7180

W kwestii zajęcy to nie jest to raczej wina myśliwych, którzy już od ładnych kilku lat nie polują na nie ale wina epidemii, która przeszła prze Polskę. I tutaj raczej rząd nie mógł nic zrobic (ani ten a ni żaden poprzedni). Co do wróbli to też niestety z przykrością stwierdzam, że jest ich coraz mni...
2007-05-15, 19:56
Forum: Wiara, religie i sekty
Temat: Co by było gdyby...
Odpowiedzi: 58
Odsłony: 15840

Mógłby nastąpic totalny chaos- nie ma ani piekła ani nieba, więc dlaczego mam sobie nie pofolgować w tym krótkim czasie jaki mam na ziemi To, że nie ma nieba oznaczałoby tylko, że ne ma nagrody. Znacznie ważniejsze jest to, że nie ma piekła a więc nie ma kary!!! Czy jednak upadek wiary spowodowałby...
2007-05-15, 19:52
Forum: Off-topic
Temat: Aborcja
Odpowiedzi: 327
Odsłony: 15880

Darnok pisze:Eee... to czemu tak namiętnie dyskutujesz i bronisz KAŻDYCH kobiet? niektóre to ladacznice, a zabijają dla własnej wygody...
A ja bronię i bronic będę prawa kazdej kobiety bo nie moim prawem jest ich ocenianie. Wierze jednak, że kiedyś, ktoś rozliczy je z ich życia a mnie z moich poglądów
2007-05-15, 14:00
Temat: Co by było gdyby...
Odpowiedzi: 58
Odsłony: 15840

Nie sądzę aby znakomita większość wierzących uwierzyła w treść takich dokumentów. Musiałoby minąć kolejne przynajmniej 100 lat abby do ich autentyczności przekonać ludzi, a i tak nie udałoby się przekonać wszystkich.
2007-05-15, 13:59

Dzięki +cleric to dokładnie potwierdz to o czym myślałem - nie można takiego organizmu nazwać człowiekiem. Poza tym aborcja do końca trzeciego miesiąca ciązy jest całkowiecie bezpieczna dla matki. Naprawdę, nie rozumiem dlaczego grupa fanatyków odbiera kobietom prawo do decydowania o czymś co w zasa...
2007-05-15, 08:22

Byc może powtórzę wcześniejsze argumenty ale trudno. Aborcja w każdym wypadku jest ciężką decyzją. Ale jest decyzją suwerenną matki i tylko jej (byc może w niektórych przypadkach przy pewnym wsparciu ojca). Ta kwestia nie powinna byc nigdy przedmiotem uregulowań prawnych. Kto dał nam prawo do ocenia...
2007-05-13, 23:34
Forum: Ciekawostki
Temat: "Kod Leonadra Da Vinci" a muzyka
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 1806

Muzyczkę wysłuchałem i przyznam, że dośc ciekawie brzmi.
2007-05-13, 23:26
Temat: Mojżesz Czarnoskóry??
Odpowiedzi: 53
Odsłony: 11790

A co to ma wspólnego z wiarą w Jego zbawczą moc? Czy miał żonę? Jest wiele dowodów z zakresu badań historii społecznej tamtego okresu na to, że mógł miec żonę. Domyślam się, że może Ci chodzi o kwestię "Boskiej Krwi". No cóż, akurat w to nie wierzę, że Boskośc Chrystusa była zawarta w jego kodzie ge...
2007-05-09, 09:41
Temat: Katecheza dla trzylatków?
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 582

NNo cóż, niestety muszę przyznac rację wszystkim tym, którzy mówią o coraz większej indoktrynacji religijnej w naszym kraju. To po prostu staje się przerażające. Nie będzie to przecież nic innego jak mechaniczne wpajanie dzieciom dogmatów na zasadzie małpki uczonej zachowań. Smutne...
2007-05-09, 09:27
Temat: Mojżesz Czarnoskóry??
Odpowiedzi: 53
Odsłony: 11790

Nie wierzysz w Boga? z Tobą dyskusja nie ma sensu, bo wierzymy w co innego, a bez końca sprzeczać się nie będziemy To, że Mojżesz mógł byc czarny a Jezus mógł miec żonę ma się tak do kwestii wiary w Boga jak "piernik do roweru". Ja na przykład jestem wierzącym a ne odrzucam żadnej z tych możliwości...
2007-05-09, 09:20
Forum: Proroctwa i przepowiednie
Temat: Końca świata nie będzie!
Odpowiedzi: 107
Odsłony: 49410

W pierwszych słowach witam Was wszystkich po długiej nieobecności. Zastanawiam się tylko nad jednym. Dlaczego przepowiednie wskazujące, że koniec świata ma nadejśc właśnie teraz mam uważac za pewniejsze od tych, które wskazywały inne daty? Poza tym czym jest koniec świata? Może wielkim kryzysem ekon...
2007-01-01, 22:43
Temat: Sklonować Chrystusa
Odpowiedzi: 34
Odsłony: 10160

I tak sobie myślę... czy mnie się zdaje, czy kogoś totalnie pojebało? Po co komu klon Chrystusa? Drogi Ivelliosie - zdecydowanie nie zdaje Ci się. To co mówisz to niestety prawda. O ile dobrze pamiętam zapisy w Biblii to powtórne przyjście Chrystusa ma miec inny charakter. Tak więc klon jest zbytec...
2006-12-30, 22:10
Temat: Ikony: Chusta weroniki, całun turyński, mandylion
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 3249

Są tacy, którzy twierdzą że autorem całunu był Leonardo da Vinci a całun stanowił jego swoisty żart z KK. Po świecie krążą różne wyniki badania określające raz wiek na czasy Chrystusa a raz na wiek XIV. Co do metodologii badania izotopu C14 to określa ona wiek materiału, z ktrego całun został wykona...
2006-12-30, 21:50
Temat: Kościół katolicki
Odpowiedzi: 372
Odsłony: 57127

Bardzo dawno mnie tutaj nie było i widzę, że dyskusja na temat KK jest gorąca jak wcześniej. Bardzo mi się podoba podejście Balckdragona do definicji kościoła jako wspólnoty ludzi. Wiodąca rola kapłanów, której tak wielu się przeciwstawia (w tym również ja) doprowadziła do tego że większośc traktuje...
2006-11-14, 12:21

Zawsze byłem przeciwko jakiejkolwiek ustawie regulującej kwestię aborcji. Uważam, że jest to sprawa sumienia każdej kobiety oraz sprawcy ciąży. Sprawa ich odpowiedzialności. Jeżeli jednak już powstała tego typu ustawa to należałoby zwrócićwiększa uwagę na kwestie edukacji seksualnej w tym edukacji w...
2006-11-09, 12:22
Temat: Lectorium Rosicrucianum
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 2363

Sądzę, że jest to zwykłe wyciąganie kasy z naiwnych. Ale to jest moja prywatna opinia i mogę oczywiście się mylić. Jeżeli ktoś ma inne dane na ten temat to również będę wdzięczny za podzielenie się nimi.
2006-11-09, 10:56
Temat: Strona www bardziej papieska niż sam papież...
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 3704

Jak dla mnie strona jest po prostu... katastrofalna. Tyle w niej nienawiści, że chyba JPII w grobie się przewraca. Autorzy tej strony to chyba tuba propagandowa "betonu" kościelnego. A gdzie tu miłość i tolerancja?
2006-10-25, 14:06
Forum: Medycyna niekonwencjonalna i uzdrawianie
Temat: Jan Paweł Wielki: Papież - Uzdrowiciel?
Odpowiedzi: 31
Odsłony: 10329

W takim razie źle Cię zrozumiałem. Nie zmienia to jednak faktu, że ocena wielu komentatorów działalności papieża jest pozbawiona emocji. Co do potencjalnych afer, które kiedyś mogą wyjść to jak sądzę nie wyjdą one wcześniej niz przed upływem (jak sądzę) 100 lat. Do tej pory będziemy oceniać na podst...
2006-10-25, 11:59
Forum: Medycyna niekonwencjonalna i uzdrawianie
Temat: Jan Paweł Wielki: Papież - Uzdrowiciel?
Odpowiedzi: 31
Odsłony: 10329

Papieżami w ciągu ostatnich 400 lat zostawali Włosi z powodów politycznych. Po prostu byli to jedyni kandydaci, na którycxh mogli zgodzić się zarówno Habsburgowie (Austria, Hiszpania) jak i przedstawiciele Francji. Co do Polaka to być może o jego wyborze również zadecydowała polityka. Ale po wyborze...