Znaleziono 204 wyniki

autor: Hugon
2006-01-27, 21:32
Forum: Mity i legendy
Temat: Ile prawdy w Biblii
Odpowiedzi: 65
Odsłony: 31595

Masz rację co do szczegółów. Ale ja mimo wszystko opierałbym się na Starym Testamencie, który nie został w taki sposób zmanipulowany jak Nowy. Jednak ze Starego Testamentu wynurza się nam obraz Ludu Izraela wspomaganego przez wynalazki nie z tego świata. Na przykład wg uczonych opis zburzenia murów ...
2006-01-27, 00:13
Forum: Mity i legendy
Temat: Ile prawdy w Biblii
Odpowiedzi: 65
Odsłony: 31595

Mówiąc o Biblii należałoby wziąć pod uwagę zarówno Stary jak i Nowy Testament. Stary testament, a przynajmniej Tora to według mnie tekst historyczny. Co do ksiąg proroctw to można się do nich odnieść w bardzo różny sposób. Według opisu któregoś z proroków skonstruowano podobno dysze wylotowe do prom...
2006-01-26, 23:48
Forum: Paleoastronautyka
Temat: teorie dain...
Odpowiedzi: 42
Odsłony: 28181

Stanowczo rację mają ci z Was, którzy twierdzą, że EvD naginał fakty do z góry założonych koncepcji. Robił więc tylko to co robią obecni archeolodzy, tylko założenia są inne. Można się z nim nie zgadzać, ale trzeba mu przyznać jedno - przedstawił (nie wiem czy jako pierwszy) rewolucyjną teorię rozwo...
2006-01-26, 23:30
Forum: WITAJ PRZYBYSZU!
Temat: Witajcie
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 143

Witajcie

Witam Szanowne Panie i nie mniej Szanownych Panów. Interesuję się wszystkim po trochu ale szczególnie magią i światem duchów. Prze to moja wiedza może się wydawać niektórym powierzchowna, za co z góry przepraszam. Mam nadzieję, że dyskusje z moim udziałem będą przynajmniej tak dobre jak przed moim t...