Znaleziono 466 wyniki

autor: Nightwalker
2007-02-17, 19:18
Forum: Wiara, religie i sekty
Temat: Jan Chrzciciel
Odpowiedzi: 48
Odsłony: 13233

Ewangelie były pisane na przestrzeni wielu lat i przez różnych ludzi - być może nawet pojedyncze ewangelie były pisane grupowo. Same Ewangelie też nie piszą tego samego. Piszą o tym samym, ale w różny sposób. O cudach np. było chyba tylk ow jednej czy dwuch Ewangeliach.
2007-02-16, 23:03
Temat: "Kochaj Jezusa albo smaż się w piekle"
Odpowiedzi: 39
Odsłony: 10687

Znaczyłoby ,ze ciężko mi się pogodzić z twoim ateizmem ? Napisałem juz "z czym ciężko" wiec nie próbuj tu wciskać czegoś innego. skoro logika twojego umysłu tylko TYLE siega ? Tyle znaczy ile? Przecież sama proponawałaś by porzucić logike - czyli pogrążyć się w głupocie. Przeciwko mnie miało by świ...
2007-02-16, 17:35
Forum: OOBE, LD, podróże mentalne
Temat: OOBE - pytania
Odpowiedzi: 533
Odsłony: 184464

OOBE to ściema. Samo widzenie na odległość o jakim się często mówi i niby nawet weryfikuje, nie musi oznaczać, że coś astralnego wychodzi z ciała. Same uczucia jakie podają amatorzy OOBE to natomiast efekty habituacji, jakie interpretuje mózg. Stąd z tesztą najprawdopodobniej pomysł, że coś wychodzi...
2007-02-16, 17:29
Temat: Sklonować Chrystusa
Odpowiedzi: 34
Odsłony: 10135

Joela pisze:le Jezus Sam powiedział ;
Objawie mu Samego Siebie .
1. Nadinterpretujesz słowa wyrwane z kontekstu.
2. Nie Jezus powiedział, tylko najwyżej napisane było, że powiedział.
3. Zeus, Kryszna i inni z resztą też dużo mówili...
2007-02-16, 03:16
Forum: Nauka
Temat: [Eksperyment]Dowód na istnienie ciała subtelnego
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 3350

Po pierwsze - jeżeli to rzeczywiście człowiek oddziaływuje, to nie musi być to dowód na istnienie "ciała subtelnego", ale dowód na to, że cośtam w ogóle wychodzi. Błędem jest więc tu zbyt ogólne i z góry ustalone podejście do konkretnego zjawiska. Po drugie, taki urządzenie zwykle może się kręcić na...
2007-02-16, 02:49
Forum: Filozofia
Temat: Biblia
Odpowiedzi: 317
Odsłony: 74016

Nightwalker, wykrzyknij w koncu, ze jestes po prostu zagubiony i nie wiesz, co z tym zrobisz. Chciałbyś... Może jednak przestań mi wmawiać takie rzeczy, bo nic tym nie zmienisz a jedynie pokazujesz jakąś swoją desperację. Gdybym był zagubiony nie potrafiłbym bronić swojego zdania. Nie zazdroscisz c...
2007-02-16, 00:06

oni i tak są porąbani, bardziej to sekta niż religia. choć jedno i drugie jest bardzo podobne To kościół mówi, że to sekta. Kościół z resztą wszystkie pomniejsze wierzenia nazywa sektami ponieważ - wcześniej urabiając negatywną otoczkę temu słowu - tak odstrasza wiernych od interesowania się nimi. ...
2007-02-15, 23:58

Przypomnijcie sobie jak weszła na rynek książka D.Browna - katolicy palili ją publicznie nawołując, że obrażono ich uczucia religijne. Poszanowanie uczuć religijnych oznacza np. że jak ktos ma w dany dzień święto, to nie można przymuszać go do pracy w ten dzień lub, że nie można zabronić noszenia sy...
2007-02-15, 02:09

A po 3 jak obrazisz to na pewno nikomu z wyznajacych ta religie nie bedzie milo A nie pomyślałeś, że dla jednych już mowa o własnym swiatopoglądzie jest obrazą uczuć religijnych? Nie powinno istnieć coś takiego jak "obraza uczuć religijnych", bo jest to nic innego jak próba zatkania komuś ust. Same...
2007-02-14, 23:23
Temat: Religia trzyma nas na duchowym pozimoie dziecka.
Odpowiedzi: 138
Odsłony: 29934

Bog pod róznymi postaciami był obecny w każdej religii. Od początku istnienia grup ludzkich. Teizm (bóg) pojawił się dość późno. Wcześniej panowały szamanizm i animizm. Więc coś w tym musi chyba jednak być. Przypatrz się genezie boga na tle historycznym i socjologicznym. Ludzie tłumaczyli bogiem ró...
2007-02-14, 23:16

lecz dla tych, którzy sami szukają swojej drogi interpretacji słowa. Skoro tak, to dlaczego nie wszystkie pisma kanonów źródłowych zawiera? Np. tylko 4 wybrane Ewangelie zostały w niej zawarte. Gdyby było jak piszesz, teksty te zostałyby pozostawione w takiej formie w jakiej były i w takim kanonie ...
2007-02-14, 20:55

żałosne to słowa w ustach sceptyka :grin: Nie wierzy że jest ,a posługuje się tym czego nie ma :shock: Ciężko Ci się pogodzić z tym, że nawet te słowa twierdzą przeciw tobie? :) Żałosne? Chciałabyś... :) Kłamliwe doktryny prędzej czy później same ugodzą w siebie. Ja natomiast jestem ateistą, wolno ...
2007-02-14, 19:39

Przyznam, że mało wiem na temat tych religii, ale czy to zabrania mi się wypowiadać? Jeżeli gdzieś popełniam błąd, niech ktoś miz wróci uwage i przedyskutuje to. Czy wierzący nie popełniają dużo większego błędu wybierając jedną religię, broniac jej i propagując a nie znając dobrze jej i innych? Nie ...
2007-02-14, 16:22

Joela pisze:Jeśli tak to znaczy ,że mówimy o innym Jezusie Ten ,którego ja Poznałam a włąsciwie On dał mi się Poznać
Poznałaś Jezusa, czy może raczej swoje wyobrażenie jego postaci? :)
2007-02-14, 16:20
Temat: Religia trzyma nas na duchowym pozimoie dziecka.
Odpowiedzi: 138
Odsłony: 29934

Boga trzeba DOśWIADCZYć OSOBIśCIE inaczej bedzie się jak chorągiewka na wietrze Skąd wiesz o Bogu? Właśnie z religii, której jest on głównym elementem. Ten właśnie element jednoczy i dzieli ludzi. Jest on tam umieszczony właśnie dla manipulacji. Krytykując religię krytykujesz też boga, Jeżeli stwie...
2007-02-14, 16:16

większość wiernych to bierni słuchacze, którzy nie mają pojęcia tak naprawde o tym co niesie ze sobą biblia i jej znajomośc. Biblia własnie dla takich została stworzona. Gdyby lidzie myśleli i dali wolność myślenia innym, nie potrzebny byłby pakiet wybranych i poprawionych pism, czyli Blibia. Każdy...
2007-02-14, 16:10

piszesz o nie istnieniu Boga , ale na jakiej podstawie ? Na podstawie logicznej, empirycznej, psycho-społecznej, neuro-psychologicznej i historycznej. Tendencyjna z Twojej strony wypowiedz - zastosuj ją do siebie, czyli: "piszesz o istnieniu Boga, na jakiej podstawie". Ty akurat jak widzęm masz na ...
2007-02-14, 03:45

A przykazania, to nie dekalog? Dekalog to wersja katechetyczna przykazań, czyli skrócona i nieco przeinaczona. Poza tym Cien ma racje, przeciez Jezus czcil "Żydowskiego Boga" Może i czcił żydowskiego Boga, ale to już był taczej inny bóg (zwracam uwagę na wielkie litery, bo nie chce mi się po raz ko...
2007-02-14, 03:37

Jak więc wypełnisz przykazanie o czarownicy zgodnie z sumieniem? Gdyby religia nie istniała dla manipulacji ludzmi, nie byłaby potrzebna. Wtedy każdy wierzyłby w co chce.
2007-02-13, 23:29

a z drugiej kłucisz się o to czy był sprawiedliwy zabijając egipcjan, Podchodzę do tego jak do postaci literackiej. Czy to oznacza, że muszę w niego wierzyć? Ktos wymyślając i spisująć te mity miał pewne rozumowanie sprawiedliwości. To własnie omawiam. zainteresowało mnie to i postanowiłem trochę p...