Znaleziono 466 wyniki

autor: Nightwalker
2007-02-22, 14:59
Forum: Wiara, religie i sekty
Temat: Rola Matki Boskiej w Chrześcijaństwie
Odpowiedzi: 72
Odsłony: 18763

Joela pisze:Obecnie sporo jest takich maryjnych objawien.
czczenie śmierci jest niezgodne z Biblią, a czczenie matki boskiej jest?
2007-02-22, 13:08
Forum: UFO i obce cywilizacje
Temat: Bóg a kosmici
Odpowiedzi: 100
Odsłony: 27431

KK upadnie szybciej niż odnajdziemy jakikolwiek ślad życia w kosmosie,....i dobrze.
2007-02-22, 01:01
Temat: Jak mnie przekonał Bóg...
Odpowiedzi: 42
Odsłony: 13603

Pewne wartości zawierają. Sa jednak przede wszystkim przeinterpretowane i przereklamowane.
2007-02-22, 00:59

Co do meksyku - tam była podobna sytuacja jak z Izydą i Matyją. Tradycja miejscowa została zmieszana z kultem chrześcijańskim i powstała święta śmierc. http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/41153000/jpg/_41153530_221205mexb1.jpg http://imgserv.ya.com/galerias2.ya.com/img/1/1f57d3de131cd8di3.jpg http...
2007-02-22, 00:48
Temat: Religia trzyma nas na duchowym pozimoie dziecka.
Odpowiedzi: 138
Odsłony: 29938

Tutaj wszystko zależy od postawy. i tu i tu można przyjąć postawę robię, bo tak i koniec, lub robić swoje z jakichś przekonać wysnutych na drodze analizy.
2007-02-21, 23:17

Nic nie zrobiłeś ze swoim zyciem duchowym dlatego przestałeś wierzyć stałeś się ateistą w swoim mniemaniu- oczywiście jak zwykle nic noie zrozumiałaś. To zmiana stanowi o rozwoju. Kurczowe trzymanie się czegoś za wszelką cenę ogranicza. To są własnie dogmaty które maja ci pomóc w twoim ateiźmie Prz...
2007-02-21, 22:48

wszystko zależy W JAKIEGO JEZUSA wierzymy. Wierzyć w Jezusa a nie w Boga? O jezusie pisało wielu, jest więc prawdopodobne że istnieł. Widzę, że przedkładasz czczenie nad samą wartość np. nauk Jezusa. Nie jest to zbyt dobre. To raczej fanatyzm. Jesli budujesz na piasku to Wiara się rozpłynie z pierw...
2007-02-21, 20:27

Często bowiem wiara jest indukowana podczas dorastania behawioralnego w rodzinie. Jeżeli ktoś taki nie zmienił w swoim życiu wiary i rzeczy z nią związanych (może np. dalej wierzyć w Boga, ale porzucił kościelne dogmaty) to znaczy, że nic nie robił ze swoim życiem duchowym. Jeżeli ktoś trzyma się m...
2007-02-21, 20:20

Chrześcijanie mieli czcić Boga, ale że był niematerialny i nieatrakcyjny - zaczeli czcic Jezusa. Teraz Jezus się znudził więc czczą Maryje. Jej kult z resztą jest uzasadniony, bo jest to kult Izydy, tykle że pod inną nazwą. Izyda z racji roli jaką odgrywała, była najwięcej czczona. Ludzie nie chcą s...
2007-02-21, 20:13

No właśnie. To jest tylko wiara - znaczy, ze niekoniecznie może tak być. Ja natomiast mówię dlaczego tak nie jest :D
2007-02-20, 22:33

,kazdy SOBIE
wierzy .
Bóg Istniał i ma się dobrze.
Zdecyduj się, albo istniał, albo wierzą, że istniał.
2007-02-20, 22:24
Forum: OOBE, LD, podróże mentalne
Temat: OOBE - pytania
Odpowiedzi: 533
Odsłony: 184464

kamilll pisze:po pierwsze sam tego doznałem
Czego konkretnie doznałeś?
2007-02-20, 22:19

Nawet jesli jest do udowodnienia ,to komu i poco udowadniać Twoje zdanie można tak samo odnieść do mnie jak i do ciebie. Po co wierzący wciskają wiarę? po co szeroko pojęta ekumenizacja? może bo przerasta jego mozliwości płodności umysłu pozostaje A nie pomyślałaś, że ktoś jest ateistą z przekonani...
2007-02-20, 20:44
Temat: "Kochaj Jezusa albo smaż się w piekle"
Odpowiedzi: 39
Odsłony: 10687

Podałam ci przykład- "robaczka",który łamie owe zasady uzasadnienia ,dlaczego swoją budową zaprzecza rozumowaniu ,uzasadnianiu naukowym obliczeniom ?itp. Też mogę sobie wymyślic jakiegoś robaczka. Pisz konkrety...!!! nie podałaś przykładu, tylko "istnieje cośtam i robi cośtam". jak ten robaczek Ty ...
2007-02-20, 14:00
Temat: Jan Chrzciciel
Odpowiedzi: 48
Odsłony: 13233

Tradycja chrześcijańska po części wywodzi się z zaratusztrianizmu. Tam sprawa wygląda tak: "Ahura Mazda (Pan Mądrości) i jego przeciwieństwo Angra Mainju (Zły Duch) tworzą stale splecioną parę, która toczy z sobą bezustanny bój o władzę nad światem. Ahura Mazda jest jednak jedynym prawowitym Bogiem,...
2007-02-18, 20:47
Temat: Jan Chrzciciel
Odpowiedzi: 48
Odsłony: 13233

Jeżeli piszą o jakimś znaczącym ideologu i popularnej w regionie postaci, to trudno by nie mówiły o podobnym. Czy gazety też są pisane pod natchnieniem Boga- w końcu często niezależnie mówią o tym samym? ;p Poza tym jest pewna róznica między stwórcą a duchem św. a to pod natchnieniem ducha miały być...
2007-02-18, 20:42

Nawet jeżeli jest, to tego nikt jeszcze nie zrobił. Jeżeli nikt tego nie zrobił, to skąd wiedział o istnieniu takowych? Nieżeli się, nie dowiedział, to znaczy, ze to zmyślił.
2007-02-17, 23:29
Forum: Świat snów
Temat: Bieg-Ucieczka.
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 2013

Też miałem swojego czasu ciągłe jazdy z tym strzałem.
Majesttic, może to efekt jakiejś nerwicy.
2007-02-17, 23:25
Temat: "Kochaj Jezusa albo smaż się w piekle"
Odpowiedzi: 39
Odsłony: 10687

Ty ,właśnie ty Teraz jeszcze zacznij tupać nogam, wrzeszczeć i się pienić. :D Logika .logika , a co to takiego ? Skoro nie wiesz tak istotnych i jednocześnie banalnych rzeczy, to nie szukaj tu odpowiedzi, bo forum nie służy do wychowywania dzieci, ale do wymiany informacji. Kto przywołał do istnien...
2007-02-17, 20:57

Te zjawiska można tłumaczyć równie dobrze czymkolwiek innym. Tak sprecyzowany byt jak bóg więc jest jedną z nieskończenie wielu możliwości a prawdopodobieństwo, że jest tak na prawdę jest znikome, zwłaszcza biorac pod uwage ludzi którzy o bogu oznajmiali i historie tej postaci na przestrzeni wieków ...