Znaleziono 29 wyniki

autor: bimber55
2010-10-29, 23:43
Forum: Wiara, religie i sekty
Temat: Chrześcijaństwo ... wiara oczami (prawie)księdza...
Odpowiedzi: 131
Odsłony: 29000

Re: Chrześcijaństwo ... wiara oczami (prawie)księdza...

Mi chodzi o ludzi- religia ma tutaj mało do czynienia. Nie zabiję człowieka dlatego, że mi mama zabroniła i straszyła sądem ostatecznym, tylko dlatego, że mam wbudowane moralne hamulce i brzydzę się przemocą. http://www.newsweek.pl/magazyn/artykuly/Europa/moralnosc-neuronow-lustrzanych,52943,1 Tuta...
2010-10-29, 19:50

Kłamstwo- obowiązuje nas prawo państwa, w którym jesteśmy. I nie łudź się- gdyby okazało się, że w państwie nie ma prawa, to katolicy harcowaliby równo z każdą inną religią i ateistami. Nawet nie wyobrażasz sobie jak mało przestępstw jest wykrywanych czy zgłaszanych i jak wielu ludzi unika odpowied...
2010-10-28, 13:52

To samo tyczy katolików. Człowiek, to człowiek- wiara to 1/100 charakteru. To prawda, ale jednak wierzącego obowiązują pewne odgórnie narzucone zasady, ateistę zaś tylko te, które sam sobie sporządził, i które w każdej chwili może zmodyfikować. Widzisz- psycholodzy już teraz udowadniają, że moralno...
2010-10-25, 23:08

Bóg istnieje, czy tego chcemy czy nie. Bez Boga nie byłoby nas. Stworzył nas, abyśmy byli szczęśliwi, ale wielu ludzi szczęściem nazywa wyrządanie innym krzywdy. Zabijają, kradną, gwałcą, poniżają, depczą po ludziach, bo tak im wygodniej i zdobywają dzięki temu rozliczne korzyści. Myślą jedynie o so...
2010-09-24, 15:21
Temat: Szatan
Odpowiedzi: 166
Odsłony: 49054

Re: Szatan

Wskaż mi te nielogiczne argumenty, bo ich nie dostrzegam. Tak samo nie widzę porównania moich postów i obecnych w nich rozważań z tą przenośnią dla debili, którą zamieściłeś. Przecież ja niczego nie pomijam. Staram się odpowiedzieć na każde Twoje pytanie i poprawić każdą Twoją wypowiedź, z którą się...
2010-09-23, 08:45

Siła Twoich bimber argumentów jest szokująca. "Jezus żyje nadal. I narzekał 20 lat temu.." Dobra. Ja wymiękam. Nie mam już nic więcej do powiedzenia. Chciałem Ci po prostu pokazać, że kler nie napisałby na siebie narzekań i wyrzutów Jezusa, które niszczyłyby duchownym opinię. Tobie zaś zabrakło cał...
2010-09-22, 17:21

M.in. bogactwo, ale są jeszcze inne korzyści. O których "całkiem przypadkiem" nie wspominasz. Nie przypadkiem, ale rozmyślnie. Te inne korzyści są wartościowe jedynie w towarzystwie pieniędzy. Nikt nie kłamałby dla samej władzy albo sławy. A kto mógłby osiągnąć taką korzyść? Chyba tylko kler. Chyba...
2010-09-22, 03:42

..a pomyśl - jaki można mieć cel wkładając swoje myśli w usta Boga? Boga, w którego wierzą tłumy!! Ja się wciąż pytam skąd ty masz taką pewność, że to są objawienia boskie a nie ludzkie? M.in. bogactwo, ale są jeszcze inne korzyści. A kto mógłby osiągnąć taką korzyść? Chyba tylko kler. Tylko, że on...
2010-09-21, 04:18

Mt 7, 15-20 Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia, albo z ostu figi? Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. Nie może dobre drze...
2010-09-20, 20:44

Nie, według mnie wniebowzięcie NMP nie pochodzi od Boga, ponieważ nawet nie ma jakichkolwiek wzmianek o tym, że Pan tą prawdę ludziom objawił. Zresztą w duchowym świecie nie ma miejsca na materię, więc żywe ciało byłoby tam zbędne, a nawet by zawadzało. Zatrzymanie pracy serca nie jest jeszcze śmier...
2010-09-20, 13:39

Objawienia św. Brygidy Szwedzkiej, Anny Dąmbskiej, siostry Faustyny czy w Fatimie też przekazują wiele informacji. Podałem tylko te, z którymi się zapoznałem i wiem, że pochodzą od Boga. Nawet ludzie po przeżyciu śmierci klinicznej opowiadają nieraz o wielu aspektach świata duchowego.
2010-09-18, 18:11

To nie jest spór, tylko wymiana poglądów, a źródłem wiedzy o piekle, jak i o całym duchowym świecie są Boże objawienia.
2010-09-18, 17:23

Piekło nie jest miejscem, ponieważ czas i przestrzeń są ograniczeniami jedynie dla materii, ale jednocześnie Jezus mówił, że niesprawiedliwi się tam znajdą, więc wychodzi na to, że jest miejscem. Wiesz dlaczego nie potrafimy tego zrozumieć i jest to dla nas sprzeczność? Bo duchowość jest całkowicie ...
2010-09-16, 23:25

Jezus mówił, że piekło znajduje się w samym środku Ziemi. Nie jest to wcale tak daleko, ale wydaje mi się, że jest to jedynie porównanie do cierpienia, w jakim przyjdzie żyć piekielnym istotom. Tak w ogóle to piekło nie jest miejscem, lecz stanem duszy, która odrzuciła Boga i obrała własną drogę, ca...
2010-08-30, 09:48
Temat: Bóg
Odpowiedzi: 207
Odsłony: 41969

Re: Bóg

Rdz 1, 1-2 "Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię. Ziemia zaś była bezładem i pustkowiem: ciemność była nad powierzchnią bezmiaru wód, a Duch Boży unosił się nad wodami." Bóg nie stworzył "bezformowości"? Początek i koniec są to skutki istnienia czasu dla materii, a Bóg jest istotą niematerialną, ...
2010-08-17, 21:43
Temat: Człowiek Poszukuje Boga.
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 3894

Re: Człowiek Poszukuje Boga.

W Polsce może i mordował, ale już sam Watykan go popierał. Jakbyś była Włoszką albo Niemką i dostałabyś taki nakaz, co wtedy? Otóż mamy państwo świeckie i można żyć właściwie bez Kościoła, nawet nie przyjmując księdza po kolędzie, ale gdy zaczynamy atakować duchowieństwo, budzą się jego obrońcy i cz...
2010-08-17, 12:27

Ja także uważam, że Bóg jest jeden, ale w trzech osobach, zresztą Jezus w objawieniach sam to ujawnił. Chodziło mi o to, że nie zawsze księża mogą mieć rację, na przykład kiedyś został wydany dogmat o nieomylności papieża, do dzisiaj nie zniesiony. To jest niedorzeczne, bo tylko Bóg jest nieomylny. ...
2010-08-17, 00:58

A czy ja jakoś dziwnie i niewłaściwie interpretuję Biblię? A jeżeli nawet to skąd możesz o tym wiedzieć, skoro nigdy na taki temat nie rozmawialiśmy? A mówiąc o gadanych przeze mnie głupotach, co konkretnie miałaś na myśli?
2010-08-16, 18:16

A wiesz, że wśród duchownych szatan także działa? Nie we wszystkim mogą oni mieć rację, nikt nie jest doskonały i nieomylny, a księża to tylko ludzie, nie aniołowie. Wielu z nich stara się zawsze czynić jak najlepiej, ale też nie zawsze się im udaje. Poza tym są wśród nich także czarne owce. Słuchaj...
2010-08-16, 09:29
Forum: Życie po śmierci
Temat: śmierć kliniczna
Odpowiedzi: 41
Odsłony: 24768

Re: śmierć kliniczna

Kacol, jeżeli jest tak to dlaczego nie każdy kto przeżywa śmierć kliniczną wraz z tym niedotlenieniem opowiada o niezwykłej drodze, którą właśnie odbył?