Znaleziono 11 wyniki

autor: Elka6618
2010-02-10, 02:28
Forum: Życie po śmierci
Temat: Zwięrzęta a duchy
Odpowiedzi: 95
Odsłony: 30855

Re: Zwięrzęta a duchy

Z tego co mi wiadomo, materia jest formą zgęszczonej energii, której najmniejsza cząstką jest kwark (ele chyba jest już coś mniejszego i tak będzie do n-tej) . Teoria wirów mówi,że im wolniejsze jest wirowanie cząstek energii tym większa gęstość materii. PS. Nie można wydzielić jednego kwarka, bo ni...
2010-02-09, 21:30

"Ulatujące" powietrze może być jednym z czynników. Zresztą... wyniki nieznacznie się różniły , w zależności od ważonego ciała. I jak można zważyć coś, co jest niematerialne ? Być może dusza jest jest w jakimś sensie materialna, poprzez odpowiednie zgęszczenie kwarków, jednostek każdej energii, z kt...
2010-02-09, 13:48

Czy te zjawisko nadprzyrodzone to dla ciebie dusza? Witaj. Dla mnie dusza (jakkolwiek się ją nazwie) nie jest zjawiskiem nadprzyrodzonym. Jest biopolem energetycznym człowieka,mającym świadomość. Ciało można pochować, duszy nie. Ja tylko wspomniałam, że czego ludzie nie umieją pojąć racjonalnie, wte...
2010-02-08, 13:14

Stwierdzenie że dusza może istnieć to tylko kwestia wiary (w moim przypadku) To nie jest teza którą umiałbym podeprzeć dowodami, ani też obalić innymi dowodami. Mnie ani o to nie chodzi. Bardziej ciekawi mnie Wasze za i przeciw. Jakbym przeczytał tą książkę to mógłbym więcej powiedzieć a na razie Wa...
2010-02-08, 02:20

Do naukowca: hmmm Obejrzałam filmik, tendencyjny, : w moim odbiorze. Myślę jednak, że zjawiska dzisiaj uważane za paranormalne, metafizyczne są w rzeczywistości zjawiskami naturalnymi, fizycznymi. Niestety zakres naszej wiedzy (ludzkiej) jest jeszcze mocno ograniczony i tłumaczymy to nadnaturalności...
2010-02-08, 00:36

W tym momencie tą fanatyczną osobą jesteś ty Elka. Jak mówiłam wcześniej wierzę że zwierzaki duszę posiadają, ale nie mówię od razu Hmmm, że ma ograniczony umysł. Słusznie. Byłaś zmartwiona utratą pupila i przyzwyczajona do jego obecności. Mogło ci się po prostu zdawać, a Twój Tata był w szpitalu t...
2010-02-07, 22:18

Do Uczonego -Hmmm,
Ludzie, którzy widzieli Presley'a po śmierci, nie twierdzą, że widzieli Jego ducha, tylko żywego po mistyfikacji śmierci. To jednak zasadnicz różnica , której Ty swym umysłem nie potrafisz ogarnąć.
2010-02-07, 20:51

Zachowujesz się jak prokurator, który postuluje karę śmierci dla pozwanego. Cały czas mnie oceniasz, że się zawiodłeś na mnie, że obniżam poziom. Tylko dlatego, że inaczej myślę? Myślenie Twoje, moim zdaniem, jest konserwatywne, fanatyczne (wszystko negujesz). Najlepiej gdybyś mi udowodnił, że duszy...
2010-02-07, 16:13

Do "uczonego" Hmm Już Szekspir napisał w Hamlecie, że "są rzeczy na niebie i Ziemi, które się ludziom nie śniły..." Nie podważaj zjawisk udokumentowanych licznymi wywiadami, że nie istnieją. Bo nie masz żadnego dowodu na to. Mój Tato nie miał żadnych halucynacji, bo był na obserwacji, nie brał żadny...
2010-02-07, 14:25

Do tzw. Uczonego. Autor książki oparł swe wnioski na: wcześniejszych badaniach w tej dziedzinie. Dodam "Naukowcu", że obserwacje, wywiady z ludźmi , są metotodologicznymi narzędziami przy badaniach naukowych. Oczywiście, że nie złapał duszy i nie trzymał jej w pojemniku jako dowodu. W książce są lic...
2010-02-06, 23:36

Ktoś się zastanawia, czy istnieje dusza zwierząt? Podam książkę, która o tym mówi: Jean Prieur: Dusza zwierząt.Wydawnictwo "Czakra". Autor na podstawie licznych wywiadów, badań udowadnia istnienie duszy u zwierząt. We wstępie podany jest cytat z "Elementów nowoczesnej filozofii" - autor Pierre Massu...